#1

הניצחון בא לו בזמן. בית הלחמי (צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל)


לא מצפה לשינויים בסגל. אשכנזי (צילום: איתי חסיד)


משחקי שמינית גמר גביע המדינה נפתחו הערב (חמישי) בסערה, כשעירוני אשקלון הדיחה את מכבי חיפה עם ניצחון ביתי מרשים 87:95, כשפיינליסטית השנה שעברה סבלה פעם נוספת מנחת זרועו של בריאן טולברט, האיש שניצח אותה עם הבאזר במדי חולון בגמר אשתקד, וצלף הערב 28 נקודות גדולות.


"חששנו מאוד מהמשחק אבל השחקנים באו נחושים", אמר המאמן המנצח אריאל בית הלחמי בסיום. "דיברנו איתם שהיום זה המאני טיים והמשחק יוציא אותנו מהתקופה הזו. היה משחק קשה, חיפה יריבה טובה מאוד. בכל שבוע זה שונה, ומה שעשינו ודיברנו זה לשים איקס על מה שהיה ולהתרכז במשחק הזה. אתה צריך שכל השחקנים יבואו נחושים וזה מה שקרה היום".
גיבור הניצחון, בריאן טולברט, בחר להצטנע ואמר: "זה לא הייתי שניצחתי את המשחק, זה היה הכדורסל וכל הקבוצה. אחרי ההפסד ביום ראשון אריאל לקח את ההפסד בפרספקטיבה נכונה והעמיד אותנו בפרופורציות. הוא אמר לנו שהביאו אותנו משום שהאמינו בנו וזה נתן לנו את האמונה שאפשר לנצח את המשחק".

בצד המפסיד היה אבי אשכנזי שאמר: "לא באנו מוכנים ולא היינו מרוכזים. עשינו את המקסימום אבל מול אשקלון זה כמעט בלתי אפשרי לחזור מפיגור כזה. לאשקלון יש כלים התקפיים טובים מאוד ובעיקר כשטולברט משחק כך. התוצאות של אשקלון לא משקפות בינתיים, וכשהם ביום טוב ואנחנו לא זה מה שקורה. שיחקנו נרפים ולא נחושים וזה השפיע על כל המשחק. זה היופי בכדורסל. אני אופתע אם נעשה שינויים בפגרה".


דבון ג'פרסון, שקלע 16 נקודות לחיפה, אמר: "זה היה מאכזב אבל זה קורה. הם שיחקו טוב בפני הקהל שלהם. טולברט הוא שחקן טוב והיום הוא שיחק טוב כהרגלו. הוא קלע קליעות מכריעות והם שיחקו טוב יותר".