#1

הו"ד (ראשי תיבות של "הומוסקסואלים דתיים") הוא ארגון של הומוסקסואלים דתיים בישראל. הארגון מושתת סביב אתר אינטרנט המרכז את הפעילות, האידאולוגיה והמסרים החברתיים של הארגון. בראש הארגון עומד הרב רון יוסף, רב אורתודוקסי הומוסקסואל, שיצא מהארון באפריל 2009 במסגרת תחקיר‏‏[1] על ארגון המתיימר לשנות את נטייתם של הומוסקסואלים.
הארגון נוצר מתוך תחושה של קבוצת גברים דתיים הומוסקסואלים שאין מענה חברתי למי שמבקשים לשמור על זהותם הדתית הנאמנה להלכה ועם זאת לקיים חיים שנותנים ביטוי לנטייתם המינית. המחויבות ההלכתית והרצון לשמור על סמכותם של רבנים כמנהיגים ופוסקים הבחינו בין אנשי הו"ד לקבוצות להט"ביות דתיות אחרות שפעלו כשהוקם הו"ד. בפברואר 2008 הושק אתר האינטרנט של הארגון.
הארגון אימץ את שמה של קבוצה חברתית שפעלה בתל אביב בשנות ה-90 ובתחילת העשור הראשון של המאה ה-21 והתפרקה.
הו"ד מהווה מסגרת לגברים המבקשים לקיים יחד את שתי הזהויות. במסגרת הו"ד מתקיימים מפגשים קבועים ופעילויות חברתיות, ביניהם שבת משותפת. מפגשים אלו מהווים קבוצת תמיכת עמיתים וסיוע.
חברי הו"ד מעוניינים לעורר בקרב ציבור שומרי התורה והמצוות ומנהיגיו שיח ציבורי, הלכתי וחברתי, להכרה בהומואים הדתיים כתופעה הקיימת בחברה הדתית. מטרת השיח הוא לגשר על פני ההשקפות המנוגדות ברוח סובלנות ושוויון ובכך לשפר את מצבו הקיומי והחברתי של אדם הומו ודתי בחברה הדתית.*קרדיט ל-he.wikipedia.org