#1

חזר להרכב, ובגדול. הנרי


רביעיה בלי להתאמץ יותר מדי. הקטלאנים


אלופת אירופה אמנם לא השכילה לנצל את המשבר אליו נקלעה ריאל ושקעה בעצמה לתקופה לא טובה במחזורים האחרונים, אך הערב, במידה מסוימת, היא חזרה לעצמה. אחרי השער העצמי של ג'ראר פיקה בתוספת הזמן מול אוסאסונה שעלה לבארסה בשתי נקודות יקרות, הגיע התיקו המאופס מול רובין קאזאן בליגת האלופות, ולמשחק הערב מול הקבוצה המפתיעה מאפלמה הגיעה אלופת ספרד ואירופה עם לחץ מסוים, שהתפוגג עם שריקת הסיום.


למזלם של הקטלאנים הם פגשו את מאיורקה, שטיפסה עד למקום החמישי בטבלה בזכות יכולתה המצוינת במשחקי הבית, אך נראתה אחרת לחלוטין מחוץ לביתה, וכך גם הערב. פפ גווארדיולה העלה הערב בהרכב את תיירי הנרי, שחזר מפציעה, על חשבון לאו מסי, שזכה למעט מנוחה. הפתיחה היתה שייכת דווקא לפדרו, שקיבל בדקה העשירית מסירת אמן של זלטאן איברהימוביץ', ומול דודו אוואט קבע 0:1. מאיורקה גילתה אופי וחזרה בדקה ה-19, כשנונס נגח היטב כדור קרן כדי לאזן ל-1:1.


פדרו לא ויתר, והשיב את היתרון הקטלאני בדקה ה-40, אחרי שאוואט הצליח להדוף מצוין בעיטות של פדרו עצמו, של הנרי ושל בוסקטס. אלא שאחרי כל הריבאונדים האלה השלים החלוץ הצעיר צמד, וקבע 1:2. את המחצית חתם תיירי הנרי, עם חזרה מוצלחת עד מאוד ל-11 הפותחים, כששלוש דקות מאוחר יותר היה הצרפתי הראשון כדי לנגוח מקרוב את תוצאת המחצית - 1:3. בדקה ה-51 נכנס מסי אל הדשא במקום פדרו הנהדר, שזכה לתשואות מהקהל, ובדקה ה-86 הוכשל זלטאן ברחבה אחרי בישול נאה של הגנרל הארגנטינאי. את הבעיטה לקח מסי עצמו כדי לקבוע 1:4, וכל שנותר לאלחסן קייטה היה למצוא שער ניחומים, כדי לצמק ל-2:4 בסיום לאלופת אירופה, שיוצאת מהמשברון הקטן, ופותחת פער זמני של 4 נקודות מריאל מדריד.