#1


כבר חשב שהוא סוגר את הסיפור. מרסלו

ההרחקה שלו החייתה את הדרבי. ראמוס במאבק עם סברוסה

ולחשוב שמישהו חשב שאתלטיקו עוד יכולה להפתיע בדרבי ולחזור לעצמה בדיוק בזמן הנכון. שתי הקבוצות, שחובבות בעיקר משברים בליגה הספרדית, נפגשו, אבל מי שיצאה מהמשבר היא ריאל, שאחרי הניצחון על חטאפה בשבוע שעבר קיוותה להצמיד ניצחון שני ברציפות ועשתה את זה באחד המעמדים החשובים מבחינתה.


אתלטיקו, שהסתבכה עם מיקום מתחת לקו האדום, תצטרך לחפש יציאה מהצרות במקום אחר כשגם הויסנטה קלדרון לא ממש עזר לה במטרה. בריאל, שהצליחה כנראה להתאושש סופית מהתבוסה המחפירה לאלקורקון בגביע, זה הלך הרבה ביותר בקלות כשכבר בדקה החמישית היא עשתה סדר והבהירה לאן הרוח נושבת. לסאנה דיארה התחיל במהלך כשחילץ כדור ומסר לקאקה. הברזילאי הימר על בעיטה מרחוק ומ-20 מטר הכניע את אסנחו וכבש את הראשון.


גם ללא כריסטיאנו רונאלדו הפצוע, שעדיין לא ברור כמה זמן הוא עוד ייעדר, נמשך הלחץ על השער של אתלטיקו. למרות שזו צברה ביטחון ומעט מומנטום אחרי התיקו נגד צ'לסי בליגת האלופות, לא ניכר שהיא באמת מתאוששת ובדקה ה-25 היא ספגה את השני כשמסירה של קארים בנזמה מצאה את מרסלו, שמזווית קשה עד בלתי אפשרית שלח כדור מצוין לשער וקבע 0:2.


אם זה לא מספיק, מי שדאג להמשיך את המומנטום האישי החיובי שלו הוא גונזאלו היגואין, שהשלים שער שלישי רצוף בדרך לניצחון הגדול. בדקה ה-64 הארגנטינאי ניצל טעות קשה בהגנה כשפראה איבד לו כדור. היגואין ניצל זאת כמו שצריך, התקדם ובעט מול אסנחו פנימה וחשב שהוא סגר את הסיפור.
שתי דקות לאחר מכן הרחקה מיותרת של סרחיו ראמוס, שהכשיל את אגוארו בדרכו לשער, גרמה לבלאנקוס להישאר בעשרה שחקנים ולמשחק עצמו להיפתח. מי שידע לנצל את זה כמו שצריך הוא דייגו פורלאן, כשבדקה ה-79 האורוגוואי הצליח מעט להמתיק את החמיצות של ההפסד המתגבש עם שער מצמק אחרי שזכה בכדור עומק מצוין. שתי דקות לאחר מכן המשחק עצמו נפתח לגמרי כשאגוארו החייה את ההתמודדות כשהצליח להתגבר על פפה, דהר לעבר השער ובעט לפינה הימנית של איקר קסיאס כדי לצמק ל-3:2. בסופו של דבר זה שוב הספיק לאתלטיקו להשיג רק "כמעט" דרמה.