#1

הפרצוף אומר הכל. בניטז


הפעם המחצית הטובה הובילה אותם לניצחון. זאמורה


מפלס הלחץ בליברפול עולה הערב (שבת) לרמות חדשות. אחרי הניצחון הגדול 0:2 על מנצ'סטר יונייטד לפני שבוע בוודאי האמינו במחנה האדום שהמועדון המאכזב יוצא סוף סוף לדרך חדשה, אלא שאז הגיע הפסד בגביע לילדים של ארסנל, והערב קיבלנו את החותמת הסופית לכך שליברפול במשבר, והיא ממש לא יצאה ממנו. בניטז ושחקניו יצאו ללונדון ולמפגש עם פולהאם, שלא הבקיעה שער זכות כבר ארבעה משחקים רצופים. והנה, מתברר שלמשבר של הקוטג'רס היתה תרופה די פשוטה: משחק עם ליברפול. זה נגמר ב-3:1 משפיל לפולהאם, כשלקראת הסיום הורחקו ג'יימי קראגר ופיליפ דגן, והפכו את המבוכה לבושה.


האדם הלחוץ ביותר אחרי המשחק הערב הוא כמובן רפא בניטז. כאילו שלא היה מספיק לחץ על המאמן הספרדי, הגיעה המפלה של הערב, במהלכה ביצע בניטז שני צעדים נקודתיים שהפריעו מאוד לאוהדי הקבוצה והתקשורת: הוצאתם של פרננדו טורס ויוסי בניון. הישראלי הוחלף בדקה ה-78 על ידי נייתן אקלסטון הצעיר לקול קריאות הבוז של הקהל האדום, מה שגם גרם לקשר לבוא בטענות ולרדת לספסל כשהוא מסנן מספר קללות. מוקדם יותר, בדקה ה-63 ובמצב של 1:1, יצא פרננדו טורס, מהיחידים בליברפול שתפקדו, לטובת ריאן באבל.


"החלטנו להוריד אותו אחרי שעה כי רצינו להגן עליו ולא לאבד שחקן חשוב כמוהו", ניסה להסביר בסיום בניטז את החילוף. באשר לצמד האדומים לקראת הסיום, אמר המאמן: "נערער כנגד שתי ההרחקות", ובנוגע למשחק כולו, אמר הספרדי: "תמיד קשה לקבל הפסדים, אבל קשה לנו במיוחד עם ההפסד הזה כי שלטנו במשחק. מאוד הופתעתי, כי המחצית הראשונה היתה חד-צדדית". בניטז הסתכל אל עבר העתיד, ואמר: "יש לנו משחק קשה מול ליון, ואני חושש כי יש לנו הרבה פצועים. אנחנו חייבים להיות רגועים, להמשיך לעבוד קשה ולמצוא פתרונות".


מנגד, מנג'ר המארחת, רוי הודג'סון, היה מאושר בסיום. "כל פעם שאתה יכול לנצח קבוצות כמו ליברפול אתה חייב להיות מרוצה. היינו טובים מאוד במחצית השניה. יש לנו מנהג להיות טובים במחצית אחת - עשינו את זה נגד רומא, נגד מנצ'סטר סיטי, והיום שוב. הפעם, לשמחתי, זה הוביל אותנו לניצחון ולא לתיקו".