#1

הסטטיסטיקה לא משקרת. אדוארדו מול אסו-אקוטו


אורב למעידות של היריבות. ונגר


לונדון עצרה את נשימתה לקראת הדרבי הקלאסי של העיר, שהשנה גם נוספה לו מעבר ליוקרה המשמעות לגבי הצמרת. הניצחון האחרון של התרנגולים על התותחנים היה בנובמבר 1999, וניצחון החוץ האחרון היה במאי 1993 - את הסטטיסטיקה המביכה הזו רצתה לשנות טוטנהאם במשחק הדרבי ה-162. אך לצערו של המנג'ר הארי רדנאפ, שטען כי ארסנל לא מסוגלת לזכות בתואר, קבוצתו כבר סופרת 20 משחקי דרבי ללא ניצחון.


דייויד בנטלי החליף בהרכב טוטנהאם את ארון לנון הפצוע, כשאצל המארחים היה זה מנואל אלמוניה שחזר אל בין הקורות ולא נזקק למאמץ מיוחד במחצית הראשונה שהתאפיינה בכדורגל מבולבל ובאיבודי כדורים רבים. בדקה ה-42 נענשה טוטנהאם על המשחק הפאסיבי, כשבקארי סאניה העביר רוחב מימין ורובין ואן פרסי הקדים את לדלי קינג ובנגיעה קלה שלח לפינה הקרובה כדור שחמק מתחת לידיו של הורליו גומש.


השוער הברזילאי לא הספיק לעכל את הטעות האומללה וכבר הוציא כדור נוסף מהרשת. ווילסון פלאסיוס איבד לססק פברגאס מיד לאחר שחבריו הוציאו את הכדור ממחצית המגרש, הספרדי דהר וחלף על פני שלושה שחקנים יריבים כדי להשכין כדור שני ברשת. בליץ מהמם של התותחנים שירדו להפסקה שמחים וטובי לב.


בשבוע שעבר ארסנל איבדה יתרון כפול מול לונדונית אחרת, ווסטהאם. הפעם שחקניו של ארסן ונגר למדו מהטעויות והמשיכו לשלוט ברסן המשחק גם במחצית השנייה, ובדקה ה-60 חגגו את השלישי. השופט נתן יתרון להתקפת ארסנל אחרי שכולם נעצרו בגלל סימון של הקוון לעבירה, סאניה שוב דהר בימין והעביר רוחב שגומש פיספס וואן פרסי דחק פנימה. שער הליגה ה-32 של ארסנל מעניק לה יתרון שלוש נקודות על פני טוטנהאם וחיזוק המעמד בצמרת, בתקווה למעידות של צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד.


החדשות הרעות מבחינת התותחנים הגיעו לאחר המשחק, כשהתברר שהפציעה במפשעה של ניקלאס בנדטנר, שהוחלף בדקה ה-37, תשביט אותו חודש מהמגרשים.