#1

בחודש אוגוסט 2006 זכתה נבחרת איטליה במונדיאל וכבשה את פסגת הכדורגל העולמי אחרי ניצחון דרמטי בגמר על נבחרת צרפת. שלוש שנים חלפו להן, וכנראה שיחד איתן גם תהילת העולם של הכדור האילטקי.
הסיבה: תחרות כדור הזהב, הפרס שמוענק לכדורגלן הטוב בעולם פעם בשנה, וממנו נעדר זכר כלשהו לשחקני אלופת העולם, כשאמנם זרים מהליגה האיטלקית מועמדים, אך שחקנים איטלקיים - אין.
הפרס, שיוענק בדצמבר, הוא מהנחשבים בעולם, וכמו בכל שנה, כחודש וחצי לטקס עצמו, מתפרסמים גם 30 המועמדים המובילים לזכיה על ידי ה'פראנס פוטבול'. מי שמככבת העונה בצורה בולטת היא הליגה הספרדית, עם דגש גדול על ברצלונה.
אלופת ספרד ומחזיקת ליגת האלופות שולחת לרשימת 30 המועמדים הסופיים לא פחות משישה שחקנים. בעוד ליונל מסי הארגנטיני הוא הפייבוריט הברור לזכיה בפרס, לצידו נמצאים חמישה שחקני בארסה נוספים: צ'אבי, אינייסטה, טורה, הנרי ואיברהימוביץ'.
אל רשימת השחקנים שמגיעים מהליגה הספרדית מצטרפים גם ארבעה שחקני ריאל מדריד: קסיאס, רונאלדו (זוכה השנה שעברה), בנזמה וקאקה. גם לסביליה, ולנסיה ואתלטיקו מדריד שחקנים ברשימה כשהחלוצים לואיס פאבינו, דויד וייה ודייגו פורלאן מועמדים.


קרידט לone