#1

המנהל המקצועי של פורטסמות', אברהם גרנט, נאלץ לנחות בישראל בדחיפות היום (שבת) בצהריים לאחר שקיבל טלפון מהמשפחה שמצב אביו, מאיר, לא טוב ועליו להגיע דחוף לישראל.
גרנט נפרד מפורטסמות' בבוקר לפני יציאת הקבוצה למשחק מול טוטנהאם ויחזור לאנגליה רק לאחר שיחליט באופן אישי אם הוא יכול לעזוב את אביו לבד.
המשחק מול התרנגולים היה אמור להיות הראשון של גרנט בקדנציה השניה שלו בפומפי, אולם הוא היה אמור לצפות במשחק רק מהיציע ולא לעמוד על הקווים לצד המאמן, פול הארט, בשל העיכוב במתן רשיון העבודה האנגלי.


גרנט ואביו.

פורטסמות' הפסידה ללא גרנט
פורטסמות' רשמה הפסד בית נוסף, 2:1 במסגרת המחזור ה-9 בפרמייר ליג.
המשחק עמד בסימן חזרתו של הארי רדנאפ לפראטון פארק, כאשר מאמן טוטנהאם זכה במהלך השבוע לאיומים מאוהדי פומפי, שלא ממש אהבו את עזיבתו של האחרון לתרנגולים.

הארי רדנאפ. חזר לפראטון פארק
בדקה ה-29, לדלי קינג כבש בנגיחה לאחר בישול של קראנצ'ר. רגע לפני סיום המחצית, דפו דחק מקרוב את השני של התרנגולים. במחצית השניה, פומפי השתפרה וכבשה שער מצמק בדקה ה-57 מרגליו של בואטנג. מהדקה ה-62, המארחת היתה ביתרון מספרי לאחר הרחקה של דפו.
עד לסיום, הקבוצה החדשה של גרנט לחצה אך לא הצליחה לכבוש שער שיוויון. בתוספת הזמן, בראון מפומפי הורחק לאחר שני כרטיסים צהובים.
מהלך האירועים במשחק
המשחק נפתח בגישושים מצד שתי הקבוצות כאשר דווקא האורחת נראית טוב יותר.
דקה 29 - 0:1 לטוטנהאם. פתיחה לא טובה לקבוצתם של גרנט והארט. הגבהה של ניקו קראנצ'ר הגיעה לבלם לדלי קינג, שנגח את הכדור לחיבורים.
דקה 45 - 0:2 לטוטנהאם. ג'רמיין ג'נאס וטום האדלסטון החליפו מסירות קצרות ביניהם, ג'נאס הכניס כדור עומק לדפו, שבעט מקרוב לפינה השמאלית העליונה.

דפו חוגג. עוד שער לחלוץ
דקה 57 - פורטסמות' מצמצמת, 1:2 לטוטנהאם. שחקנה לשעבר של טוטנהאם, קווין פרינס בואטנג החזיר את קבוצתו למשחק עם בעיטה מקצה הרחבה לפינה הקרובה של גומז.
ככל שהדקות נקפו, פומפי השתפרה ונראתה טוב יותר. בדקה ה-62, היא זכתה ליתרון מספרי בעקבות הרחקתו של ג'רמיין דפו לאחר שהאחרון דרך על מוקונה. 5 דקות לאחר ההרחקה יבדה שיחרר וולה נהדר אך גומז היה במקום והציל את קבוצתו משער שיוויון.

גומז. ספג שער אך היה במקום במרבית המקרים
הלחץ של פומפי התגבר עוד יותר מהדקה ה-70 ועשר דקות אחר כך, פיקיון נגח את הכדור לרוחב השער ואף שחקן של פורטסמות' לא הצליח להמשיך את זה פנימה. בתוספת הזמן, החבורה של פול הארט המשיכה להגביה כדורים אך שוערה של טוטנהאם היה במקום, פעם אחר פעם.
בדקה ה-93, בראון הוריד לקרקע את לנון, ספג את הכרטיס הצהוב השני שלו והורחק מהמשחק.