#1

ברמינגהאם היא קבוצת נדנדה קלאסית. שנה בפרמייר ליג, שנה בצ'מפיונשיפ. לפעמים שנתיים פה או שם, לא יותר. האם זה ייפסק בקרוב? נראה שהבעלים החדש, קרסון יונג, ייעשה הכל כדי שקבוצתו תתבסס בליגה הראשונה.
יונג, איש עסקים עשיר מהונג קונג, הוצג רשמית כבעלים החדשים של הקבוצה לאחר שהשקיע בקנייתה 81.5 מיליון ליש"ט ואמר כי בכוונתו לחזק את הקבוצה משמעותית בחלון ההעברות בינואר.
כמה משמעותית? יונג מתכוון להוציא 40 מיליון ליש"ט בחורף כדי שברמינגהאם תתפוס מקום מכובד בחלק העליון של הטבלה.
יונג קנה 29.9 אחוזים ממניות הקבוצה לפני שנתיים והפך לבעל המניות הבודד הגדול ביותר. עתה כאמור הוא הופך לבוס הגדול של ברמינגהאם אחרי העידן של דייויד סאליבן ודייויד גולד.
באנגליה כידוע לא ממש מאושרים בלשון המעטה בכל פעם שבעל הון זר מגיע ומשתלט על עוד קבוצה בפרמייר ליג. אבל לאוהדי ברמינגהאם זה כמובן לא משנה וכעת יש להם תקוות חדשות לעתיד טוב יותר.
יונג אמר כי הוא מאושר שהצליח להשלים את המהלך. בנוסף כדי להרגיע את הצוות המקצועי הוא כבר הודיע שכולם נשארים בתפקידם והוא יעבוד עם הצוות בשיתוף פעולה ובגיבוי. יונג הודיע עוד כי המטרה הראשונה היא לתפוס מקום של קבע בפרמייר ליג לשנים ארוכות ואז "להפוך את ברמינגהאם לקבוצה גדולה ככל שניתן". הוא גם הבטיח שיגיע לעיר 3-4 פעמים בחודש ויעשה מאמץ להיות בכל משחקי הבית שלה.

אלכס מקליש. יקבל הרבה כסף כדי לחזק את קבוצתו
באנגליה היו כאלה שהביעו ספקות אם אכן תוכל ברמינגהאם לגייס 40 מיליון ליש"ט והעריכו כי הסכום בפועל יהיה נמוך בהרבה. בנוסף, עדיין לא ברור אם יהיו אטרקציות בשוק ההעברות בינואר.

בירמינגהם היא העיר השניה בגודלה באנגליה, שוכנת במרכז המדינה וכוללת כ- 2.5 מיליון תושבים בעיר ובפרבריה. הקבוצה הגדולה של העיר היא אסטון וילה וגם ווסט ברומיץ' זוכה למעמד של אחת מ-3 הגדולות של העיר. ברמינגהאם היתה מרכז תעשייתי חשוב ובין היתר נולד בה המושג "הבי מטאל" במוסיקה, בגלל מפעלי המתכת הגדולים, וקמו בה להקות כמו לד זפלין ובלאק סאבאת'.


קרסון יונג. מתכנן להוציא 40 מיליון ליש"ט