#1



לפני שנה, אוהדי ברצלונה התחילו עונה בצורה מאוד לא מעודדת. אחרי שנים יפות ושנים פחות יפות, רייקארד עזב את המועדון ויחד איתו רונאלדיניו ודקו, כאשר גם סמואל אטו היה בדרך החוצה. במקומו הגיע מינוי תמוה בדמותו של פפ גווארדיולה, מאמן מבית אך חסר ניסיון לחלוטין. מדיניות הרכש לא הייתה מעודדת, כאשר השחקנים שהגיעו לא נראו כגורמים שיחזקו את הקבוצה, וייתנו לה את העומק הדרוש. אל מול היציבות המסתמנת אצל ריאל, הציפיות בקרב אוהדי בארסה בכלל ובקרב האוהדים בפורום בפרט היו מאוד נמוכות: רוב האנשים אפילו לא העזו לחלום על אליפות.

הפתיחה הייתה לא מעודדת. בארסה העפילה לשלב הבתים של הצ'מפיונס אחרי שעברה את ויסלה קראקוב, אשר באה מלהדיח את בית"ר ירושלים ובכך מנעה מהקאטלונים להגיע לארץ הקודש. בפתיחת הליגה, הפסד מביש לעולה החדשה נומנסיה ותיקו ביתי מאכזב מול ראסינג, וכבר אחרי שני מחזורים כולם הרגישו ששום דבר לא השתנה. ואז, זה התחיל. 3-1 על ספורטינג ליסבון פתח רצף נצחונות מטורף, ריצה של 20 משחקים ללא הפסד בכל המפעלים שנעצרה רק ערב הסופרקלאסיקו, במשחק חסר חשיבות מול שאחטר דונייצק האוקראינים, שהיו בדרך לנשור לאופ"א. בארסה הגיעה לקאמפ נואו במצב נפלא כאשר ממול, מדריד נראתה מפורקת לחלוטין וכבר הספיקה להחליף מאמן. משחק קשה ועיקש נגמר בניצחון 2-0 נפלא. משם, הכל היסטוריה. בארסה זכתה בטריפלטה כאשר היא שברה את כל השיאים האפשריים, גם מבחינת סטטיסטיקה וגם מבחינת אסתטיקה. שיא השיאים היה כמובן ניצחון 6-2 במדריד, נקמה מתוקה על הפאסיז'ו שעשתה בארסה שנה לפני כן. אשרי המאמין.

אחרי עונה שנראית כאילו נכתבה על-ידי תסריטאי הוליוודי נדוש וקיטשי במיוחד, קשה להתרגש במיוחד לקראת העונה שעומדת בפתח, גם אם במדריד התחמשו באוסף כוכבים במטרה להחזיר את כבודם האבוד. בארסה נחה על זרי הדפנה וכמעט ולא העמיקה את הסגל שלה, כאשר היחיד שהובא לספסל הוא מקסוול במקום סילביניו הקשיש, והנריקה האניגמה במקום קאסרס. גם חלב, ויקטור סאנצ'ז וזו'רקרה עזבו. השינוי המשמעותי היחיד היה הבאתו של זלאטן איברהימוביץ', על חשבון סמואל אטו הנהדר, בעסקת ענק מעט תמוהה, שכן סמואל אטו מבחינה מקצועית היה די והותר. פפ עצמו זרק הסבר מעורפל למהלך, כאשר טען שזו הייתה עסקה מתוך "תחושת בטן", אם כי לא קשה לפתח תיאוריות קונספירציה לגבי חתול שחור שעבר בין סמואל לגווארדיולה.

ברצלונה העונה נאבקת על שישה תארים, כאשר היא כבר הצליחה לזכות בראשון מביניהם - הסופרקופה הספרדית, 5-1 מצטבר על בילבאו - ועוד יומיים היא תילחם על התואר השני, הסופרקאפ האירופאי מול שאחטר דונייצק. מולה ישחק דימיטרי צ'יגרינסקי, בלם גבוה ודומיננטי אשר פפ חושק בו והוא עשוי להיות החלק האחרון בפאזל לקראת העונה הקרובה.

שוערים: ויקטור ואלדס, חוסה מנואל פינטו.
הגנה: קרלס פויול, ג'רארד פיקה, רפא מארקז, צ'יגרינסקי, דני אלבס, אריק אבידל, מקסוול. (אנדראו פונטאס, מארק מונייסה)
קישור: צ'אבי, אנדרס אינייסטה, יאיא טורה, סיידו קייטה, סרג'י בוסקטס. (ג'ונתן דוס סנטוס, תיאגו אלקנטרה)
התקפה: לאו מסי, תיירי הנרי, זלאטן איברהימוביץ', בויאן קרקיץ', פדרו רודריגז. (ז'פרן סוארז, גיא אסולין)