TGF.co.il - נושאים סביבתיים
 
מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2
עוד |
 • צפיות: 2,483
 • תגובות: 1
 1. תאריך הצטרפות
  11.08.2008
  שם פרטי
  שובל
  הודעות
  1,131
  #1

  מספר מושגים ואירועים סביבתיים. קרדיט ל-"המשרד להגנת הסביבה".

  אירועי זיהום אוויר חריגים:

  איכות האוויר הנמדדת במערך הניטור הארצי מצביעה על מאות חריגות מתקני איכות האוויר. להלן תיאור מקרים חריגים ומעניינים כפי שנמדדו בתחנות מנ"א.

  היום הכתום 30.4.2001:


  יום כתום:  כלכלת סביבה:

  הקשר בין סביבה לבין כלכלה הביא להתפתחות ענף כלכלת סביבה. ענף מדעי זה מאפשר להטמיע שיקולי הגנה על הסביבה לתוך המסגרות המסורתיות של קבלת ההחלטות, המתקבלות בממשלה ובמגזר הפרטי.

  במדע כלכלת הסביבה מפתחים מודלים לכימות העלויות החיצוניות שאינן מובאות בחשבון הכלכלי, ניתוחי כדאיות (עלות מול תועלת) ושיטות ניהול סיכונים שיאפשרו להגיע לקבלת החלטות על הקצאות אופטימליות - כלכלית וסביבתית כאחד.


  טורבינת רוח באלוני הבש:  אנרגיה:
  הגדרת המושג הפיסיקלי אנרגיה הלכה והשתנתה לאורך השנים לאור גילויין של צורות אנרגיה חדשות. ההגדרה הפיסיקלית מגדירה אנרגיה כגודל המתאר תכונה נשמרת (גודל נשמר) של המערכת הפיזיקלית.

  שימוש באנרגיה פירושו המרת אנרגיה מצורה אחת לצורה אחרת. לדוגמה, דלק הוא שם כולל לחומר המכיל אנרגיה כשהיא אגורה בחומר בצורה כימית; ניתן לשחרר אנרגיה זו כאשר משנים את המבנה הכימי.


  תחנת הכוח בחדרה:  שפכים:
  כמות השפכים עירוניים נכון לשנת 2008 מוערכת בכ- 500 מלמ"ש (מיליון מטר מעוקב לשנה). השפכים שיטופלו באיכות גבוהה, יכולים לשמש להשקיה חקלאית ללא חשש לזיהום קרקע ומי תהום. השפכים שאינם מטופלים או מטופלים באיכות נמוכה, מזהמים את מי התהום, הנחלים, הקרקע והים ופוגעים בצמחייה.

  הזרמת שפכים ממודיעין עילית:  בנייה ירוקה:
  בנייה ירוקה היא בנייה חכמה, שמטרתה להקנות לדיירי המבנה איכות חיים וסביבה בריאה יותר, תוך צמצום ההשפעה הסביבתית הכוללת של תהליך הבנייה והשימוש במבנה.

  הבנייה הירוקה עוסקת בשילוב ההיבטים הסביבתיים כחלק אינטגרלי ושגרתי בשיקולי התכנון והביצוע של פרוייקטי בנייה.


  פרויקט (הדמיה) שזכה במקום השני בתחרות בנייה ירוקה 2007:
  חומרים מסוכנים:
  חומרים מסוכנים הם חומרים שקיומם מאיים על בריאותו של האדם, על סביבתו ועל רכושו.
  איום זה אינו מוגבל לבטיחות בלבד אלא משפיע על הקרקע ועל מי-התהום, על הים ועל חופיו ועל איכות האוויר בהווה ובעתיד.

  האגף לחומרים מסוכנים מתמודד עם האיום הזה באמצעות רישוי, פיקוח על העוסקים בחומרים מסוכנים וקידום חקיקה המסדירה את השימוש בחומרים אלה.


  מכשיר לגילוי חומרי לחימה כימיים:


  נערך לאחרונה על ידי Shoval; 12.07.09 בשעה 01:10.

 2.  
 3. נושאים אחרונים
 4. תאריך הצטרפות
  11.08.2008
  שם פרטי
  שובל
  הודעות
  1,131
  #2

  תחבורה:
  זרימה יעילה של אנשים והון היא הכרח בלתי נפרד ממשק כלכלי מפותח ומערכת התחבורה היא המאפשרת תנועה זו. באופן בסיסי קיים קונפליקט בין הצורך בקידום מערכות תחבורתיות מפותחות ובין הצורך בשמירה על איכות הסביבה. ככל שמערכת תחבורה משרתת באופן יעיל יותר את הפיתוח, החברה והכלכלה כך מפגעיה הפוטנציאליים עלולים להיות חמורים יותר.תכנון אמצעי תחבורה המניעים אנשים ולא מכוניות, יאפשר נגישות טובה יותר לבני אדם וימתן את הפגיעה של מערכת התחבורה בסביבה. שינויים אלו יכולים להתרחש על ידי השקעה בתשתית לתחבורה ציבורית, בעיקר במרכזי הערים, והפעלת אמצעים רגולטיביים ומדיניות של ניהול הביקוש.  תנועה תל אביבית טיפוסית:  חינוך סביבתי:
  פרק החינוך הסביבתי מיועד לאנשי חינוך ולפעילים בקהילה, המתעניינים בחומרי לימוד והעשרה בנושאי סביבה. המידע בפרק ערוך בחלוקה לקבוצות גיל וכולל תכניות לימודים, הצעות לפעילויות בנושאים סביבתיים וכן מידע על מסלול הסמכה למוסדות חינוך ירוקים, קורסים, השתלמויות, אירועים, פרסומים וקישור למאגרי מידע.

  ילדי גן ברעננה לומדים למחזר:


  סביבה חקלאית:
  הפעילות החקלאית מייצרת מוצרי צריכה בסיסיים, כגון ביצים, חלב, בשר ירקות ופירות, מוצרים שיש להם ערך של עצמאות כלכלית ולאומית מעבר לערך הכלכלי שלהם. עם זאת, יש למנוע את הזיהום הסביבתי, זיהום המים וכלל המפגעים העלולים להיגרם כתוצאה מהפעילות החקלאית (כולל סיכון חיי אדם).

  נוף חלקאי בעמק יזרעאל, סמוך לרמת ישי:


  טבע ומגוון ביולוגי:
  המונח מגוון ביולוגי (Biodiversity) מתאר את שונות החיים הגדולה על פני האדמה: מגוון האורגניזמים (יצורים חיים) ומגוון המערכות והתהליכים האקולוגים התומכים באורגניזמים אלה. המונח מגוון ביולוגי כולל את: המגוון התוך מיני (מגוון גנטי בין פרטים בני אותו מין); המגוון בין המינים (מגוון המינים, הסוגים, המשפחות וכדומה); ומגוון המערכות האקולוגיות ויחידות הנוף האקולוגיות, על עושר בתי הגידול והתהליכים האקולוגים הטבעיים המתקיימים בהם. למרות שטחה המצומצם, ישראל מאופיינת במגוון תנאים פיזיים ומגוון רחב של צמחיה ובעלי חיים. המיקום הגיאוגרפי של ישראל, במפגש בין שלוש יבשות, ובצומת בין אזורים אקלימיים ובוטניים שונים, מעניק למדינה עושר צמחים ובעלי חיים, הכוללים כ-2,500 מיני צמחים, 500 מיני ציפורים, מעל 100 מיני יונקים, 100 מיני זוחלים, 32 מיני דגי מים מתוקים ו- 7 מיני דו-חיים.  מיפוי המגוון הביולוגי בישראל:

 

המבקרים מצאו דף זה ע"י חיפוש המילים:

SEO by vBSEO