#1

עיניים:
לקייסהונד עיניים גדולות ומרוחקות זו מזו, דבר שנותן לו יכולת ראייה רחבה שמתאימה לעירנות ולשמירה. אין לו גם קפלי עור שמכסים את העיניים או שיער שנופל לעיניים. הקייסהונד מזכיר שועל או זאב בהבעת הפנים שלו. הוא תמיד נראה סוקר את סביבתו הן מסקרנות והן כדי לשמור. העיניים משקפות אינטליגנציה טבעית וביטחון עצמי רב.

אוזניים:
כמו העיניים, האוזניים אינן נחות לרגע. האוזניים הפרופורציונליות מזכירות אוזני שועל ושמיעתו מצוינת. ההתפתחות הטבעית במשך דורות ככלבים שחיים ומאזינים לבעליהם, גרמה להתפתחות השמיעה.
חוש הריח
למרות שהקייסהונדים לא גודלו במיוחד למטרות ציד, היו כלבים מגזע זה ששימשו ככלבי ציד. אמנם זה לא היה השימוש העיקרי, אך למרות זאת חוש הריח של גזע זה הוא די טוב.

חוש המגע:
בשל העובדה כי הגזע פותח כגזע של כלבי לווייה, יש לו צורך עז במגע גופני עם בעליו. הקייסהונד תמיד ימצא דרך לשבת קרוב ככל האפשר לבעליו.
רוב הקייסהונדים זקוקים למגע גופני יום-יומי של אהבה מבני הלווייה האנושיים שלהם. הקייסהונד רגיש מאוד להזנחה ולטיפול לא הולם. רבים מבעלי הקייסהונדים זכו לא פעם למבט עצוב או אף להתעלמות מוחלטת מצד כלבם עד שהתפייסו עמו. עונש גופני אינו מומלץ בכל גזע ובמיוחד בקייסהונד. עונש גופני בגזע זה מכאיב יותר ללבו של הכלב כיוון שהעונש ניתן על ידי בעליו הנערץ של הכלב, והפגיעה בשל כך קשה שבעתיים.

הקייסהונד הינו כלב חכם והאינטיליגנציה שלו הינה שם דבר. קל לאלף אותו וחשוב להיות עיקבי. כלב זה צריך לגדול בבית בקרבת בעליו והוא מתאים מאד למשפחות גדולות.קרדיט לאתר Petnet.