#1

מידע כללי

אוסקר גוטיירז (בספרדית: Oscar Gutierrez) (נולד ב-11 בדצמבר 1974) מגלם את דמותו של ריי מיסטריו ב-WWE. דמותו נודעה בין השאר בתרגיליה הייחודיים ובמסכה אותה גוטיירז חובש על פניו. תחילת דרכו הייתה ב-WCW, שם דמותו החזיקה בתואר האלוף במשקל קל 6 פעמים ובתואר הזוגות 3 פעמים (עם קונאן, קידמן וחובנטוד).

קריירה בהיאבקות המקצועית

גוטיירז נולד ב-סן דייגו שבקליפורניה. לפני ה-WWE השתתף בליגה שנקראת ECW המתירה תרגילים האסורים ב-WWE. גוטיירז סחף את האוהדים עם תרגיליו המיוחדים.

הפריצה ב-WWE

לאחר שה-WWE קנתה את ה-WCW קיבל גוטיירז הצעת חוזה מה-WWE. דמותו, שנקראה מיסטריו, החלה להופיע בתוכנית "סמאקדאון!" ב-25 ביולי 2002 וזכתה לפופולריות רבה. אהדת הקהל לגוטיירז לא נעלמה מעיני התסריטאים אשר החלו להציבו באירועים המרכזיים של ה-WWE. דמותו של גוטיירז הופיעה במופעי הקרבות כחלק מזוג, בתחילה עם רוב ואן דאם ולאחר מכן עם אדי גאררו. לאחר שגאררו מת במהלך 2005 מהתקף לב זמן קצר לפני מופע בו היה אמור להשתתף, החליטו תסריטאי הארגון להנציח את דמותו בעזרת זו של גוטיירז. על כן, גוטיירז החל לחקות בקרבות המבוימים את דמותו של שותפו המנוח ולשאת על תחפושתו את ראשי התיבות שלו.
במופע "רויאל ראמבל" 2006 דמותו של גוטיירז פתחה את אירוע הקרב ההמוני, שהוא עיקר המופע. על פי התסריט לקרב זה, גוטיירז קטן הגוף, אשר הקדיש את ההופעה לזכר שותפו המנוח, נשאר בזירה למעלה משעה ודמותו זכתה בכרטיס לקרב על "אליפות העולם במשקל הכבד" ברסלמניה. זכייה זו הובילה לעלילה חדשה, לפיה המתאבק רנדי אורטון הפך למתוסכל והתגרה בגוטיירז תוך הטחת עלבונות בגאררו, והזמין אותו לקרב על הכרטיס לאליפות ברסלמניה. בקרב המבוים הפסידה דמותו של גוטיירז, אך, למרות זאת, פיתולי התסריט האופייניים ל-WWE קבעו כי אורטון רימה. תעלול תסריטאי זה בא במטרה להפוך את קרב האליפות הקרוב למיוחד, שכן עקב הקרב המבוים בין גוטיירז לאורטון הוחלט ששניהם יופיעו בקרב המבוים על האליפות, שהפך עתה לקרב משולש. בקרב המבוים עתיר הפרסום והרייטינג זכתה דמותו של גוטיירז.

תסריטאי ה-WWE אפשרו לדמותו של גוטיירז לשמור על תוארה מול מתאבקים רבים, עד אשר הוחלט על העברתו לדמותו של בוקר האפמן בקרב מבוים. על פי התסריט לאותו קרב, דמות המתאבק צ'אבו גררו סייע להאפמן לנצח, והדבר הוביל לפתיחת עלילה חדשה עבור הדמויות, שהתמקדה בסכסוך ביניהן. העלילה הגיעה לשיאה באוקטובר 2006, כאשר בקרב מבוים בין צ'אבו לגוטיירז נפצע האחרון באופן לא מתוכנן. באוגוסט 2007 לאחר שהחלים מהפציעה, חזר מיסטריו באירוע "סאמרסלאם" לקרב מבוים מול צ'אבו, כהמשך לעלילת הסכסוך ביניהם שהופסקה באוקטובר.
בקיץ 2008 עבר מיסטריו לשורות תוכנית RAW במסגרת האירוע "דראפט". עם חלוף התכניות נכנס גוטרייז לעימות עם קיין וכן עם מייק נוקס. השניים ערבו לו כמעט בכל קרב שהשתתף בו, ושלושתם התמודדו בקרב משולש על הזכות להתמודד באירוע רסלמניה בקרב ה"כסף בבנק". בקרב ניצח קיין, אך זה לא הרתיע את גוטרייז להשתתף ברסלמניה, ובאירוע ניצח גוטרייז את האלוף הבין יבשתי, ג'ון "בראדשו" לייפילד, ובכך זכה בזהב הבין יבשתי בפעם הראשונה בקריירה שלו.
באפריל 2009 שב מיסטריו לתוכנית סמאקדאון וזאת כדי לעלות את רייטינג התוכנית בקרב הצופים הלטיניים.

קרדיט לויקיפדיה על המידע