#1

מידע כללי

פול מייקל לווסק (נולד ב-27 ביולי 1969 בנשואה,ניו המפשייר), הידוע גם בשם הבמה שלו טריפל H (האנטר הרסט הלמסלי), הוא מתאבק מקצועני אמריקאי, המופיע במסגרת ארגון ה-WWE.

תחילת קריירת ההיאבקות
המסלי למד בבית הספר להאבקות של קילר קוולסקי ברידינג מסצ'וסטס והוא אחד מהתלמידים המצליחים והידועים ביותר של בית ספר זה. לווסק ערך את הופעת הבכורה שלו ב-מרץ 1992 בארגון ה-IWF, הקשור לבית הספר של קוולסקי. שם הזירה הראשון שלו היה Terra Ryzin (נשמע כמו המילה האנגלית terrorizing - מטיל אימה). דמותו זכתה אף ב"אליפות העולם של ה-IWF".

תקופת ה-WCW

בינואר 1994 לווסק ערך את הופעת הבכורה שלו ב-WCW כשהתאבק נגד רוד דוג. לווסק נחשב זמן רב למתאבק בינוני ולכן לאחר שהפסיד ללארי זביסקו את אליפות הטלוויזיה של ה-WCW, הוא פרש לזמן מה מהמופע כדי לעבוד על דמות חדשה. הוא חזר עם גימיק חדש של קנדי-צרפתי בן אצולה בשם ז'אן פול לווסק. הרעיון לגימיק עלה במוחו לאחר שנאמר לו על ידי אנשיה המקוצעיים של הליגה כי שם משפחתו נשמע להם צרפתי.
ב-1995 תסריטאֵי WCW קבעו שלווסק יצטרף לזוג יחד עם ויליאם ריגל (שהיה ידוע באותה תקופה כסטיבן ריגל), אבל לווסק סירב וחתם ב-WWF.

תקופת ה-WWE

במאי 1995 לווסק ערך את הופעת הבכורה שלו ב-WWF בדמות בן האצולה ה"רשע" האנטר הרסט הלמסלי. שם הדמות נגזר משמותיהם של איל העיתונות ויליאם רנדולף הרסט וענקית הנדל"ן לאונה הלמסלי. שם זה הוא שנתן לו את כינויו "טריפל H", שמשמעו שילוש האות האנגלית H - ראשי התיבות האנגליים של שם הבמה החדש.
ב-1997, לאחר שדמותו זכתה בתואר האירופאי והבין-יבשתי, דמותו של לווסק אוחדה עם דמויותיהם של שון מייקלס צ´יינה, שדמותה הייתה בת זוגו של לווסק, כדי להקים את קבוצת המתאבקים D-GENERATION X. פיתולי העלילה של הקבוצה הניבו פופולריות רבה לדמויותיהם של מתאבקיה וביניהם לווסק. דמותו של לווסק הפכה להיות דמות ראשית במופעי ה-WWF.
נישא על גלי אהדת הקהל, לווסק עזב את הקבוצה לאחר "רסלמניה 15" ודמותו עוצבה מחדש כדמות סאדיסטית ומרושעת בשם The Game שמימשה את הפופולריות הרבה שלו והקנתה ללווסק זכייה באליפות ה-WWE בתסריט. לווסק סיגל לדמותו גם נשק חדש בדמות פטיש אותו הוא מכנה Sledgehammer או The Great Equalizer. במהלך שנת 2000, ניצלה העלילה את נישואיו של לווסק לסטפני מקמהן,בתו של המנהל וינס מקמהן. סטפני הצטרפה אל דמותו של לווסק,וביחד הם שלטו בWWF. התסריט קבע באופן חסר תקדים שדמותו ה"רעה" של לווסק תגן על תארה ברסלמניה (לפני כן הדמויות ה"טובות" תמיד ניצחו). העלילה נועדה לגרום לקהל להאמין שלווסק מקבל ממקמהן יחס מועדף ודמותו של לווסק זכתה ב-4 תוארי אליפות בתקופה זו. כמו כן דמותו של לווסק זכתה באליפות הבין-יבשתית אחרי עימות עם הקברן ולאחר מכן הצטוותה לאלוף הWWE באותו זמן,סטיב אוסטין,והצמד זכה באליפות הזוגות.
ב-27 במאי 2001 לווסק קרע את השריר הארבע ראשי ברגלו בתאונה שאיננה חלק מהתסריט. הפציעה נגרמה במהלך קרב זוגות עם סטיב אוסטין נגד כריס בנואה וכריס ג´ריקו. למרות הפציעה הקשה, הוא המשיך בקרב ואף נתן לג'ריקו להפעיל עליו את תרגיל ההכנעה שלו The Walls of Jericho, במהלכו מופעל לחץ רב על רגלי היריב. לאחר 8 חודשים של שיקום לווסק חזר לפעילות מלאה,הפעם כ"טובה", ניצחה את ג'ריקו וזכתה ממנו בתואר "האלוף הבלתי מעורער".


"אבולוציה"

ב2003 התסריט הפך את לווסק למנהיגה של קבוצה חדשה בשם Evolution. הקבוצה כללה את ריק פלייר הוותיק, רנדי אורטון הצעיר והמבטיח ודייב בטיסטה. במהלך עונת 2004 התסריט זימן לקבוצה שליטה מלאה על התוכנית RAW, וחבריה החזיקו במשך תקופה מסוימת בכל התארים בתוכנית - תואר האלוף במשקל כבד, תוארי הזוגות, ותואר האלוף הבין-יבשתי.הקבוצה נוצרה שהעניקו ללווסק את התואר החדש,"אליפות העולם במשקל כבד".דמותו של לווסק זכתה בתואר זה 5 פעמים(וכך זכה ב-10 אליפויות עולם).סכסוכים פנימיים מתסורטים בין לווסק לחברי הקבוצה סיפקו לליגה פיתולי עלילה רבים. כך, לאחר שדמותו הפסידה את תואר אלוף העולם במשקל כבד ולא הצליחה לזכות בו שוב בקרבות חוזרים, בן קבוצתו של לווסק, רנדי אורטון, זכה בו. מיד לאחר הזכייה לווסק ניסה "לגנוב" את התואר מאורטון, כמתוך קנאה. כתוצאה מכך עזב אורטון את הקבוצה והקים קבוצה משלו. דרמה נוספת נתגלתה בהמשך, כאשר דמותו של לווסק עלבה בדמותו של בטיסטה ובכך התסריט סיפק לו עילה לפרוש גם כן מהקבוצה. לאחר שהתואר עבר ללווסק, בטיסטה היה זה שזכה בו ממנו לאחר קרב מבוים נוסף.
התסריט המשיך ליצור דרמה כאשר בסוף שנת 2005,בה דמותו ה"רעה" של לווסק נהייתה פופולרית מאוד בעיני הקהל,לווסק ניהל ריב ממושך עם ריק פלייר, במהלכו הוא הפסיד לפלייר פעם אחת בקרב כלוב ב-Taboo Tuesday אך זכה לאחר מכן בניצחון בקרב "האיש האחרון שנשאר לעמוד" ב-Survivor Series,קרב ארוך בו שני המתאבקים דיממו במכוון כדי לתת רושם של קרב קשה ואמיתי. פיתולי העלילה לא הרפו מהזדמנויות נוספות ליצור סכסוכים בין המתאבקים ומיד לאחר הריב עם פלייר דמותו של לווסק "שברה" (באופן מדומה) את זרועו של המתאבק ביג שואו.
דמותו הפופולרית של לווסק עלתה ל"רסלמניה 22" להתמודד על תואר אליפות ה-WWE מול דמותו של ג'ון סינה. בסיום המופע סינה הוכרז כמנצח אך נוצר פיתול עלילה חדש כאשר לווסק ואדג' דרשו קרב משולש מול סינה. בסיום הקרב המבוים הוכרז ג'ון סינה כמנצח ולווסק תקף אותו ואת אדג' עם הפטיש שלו.

איחוד D-Generation X ופציעה


DX ב-2006


בשנת 2006 החליטה הנהלת הליגה לנסות ולאחד את קבוצתו הישנה של לווסק, D-Generation X. לשם כך נקבע תסריט סבוך בו חבר הקבוצה שון מייקלס נחלץ לעזרתו של לווסק במהלך קרב מבוים מול חמשת חברי ה"ספיריט סקוואד". בסיום הקרב, עת שמייקלס ולווסק הוכרזו כמנצחים, הם הודיעו על האיחוד.
לווסק הופיע במסגרת עלילות הקבוצה במהלך השנה וזכה למספר קרבות מבוימים ומופעים פופולריים. תחילת 2007, במהלך קרב זוגות מבוים בו נטל חלק מול זוג המתאבקים רנדי אורטון ואדג', סובב לווסק את ברכו ונפצע באופן לא מתוכנן. הקרב עצמו לא נפסק עקב הפציעה, על אף שברור שזו הייתה קשה יחסית כבר עם התרחשותה, אלא המשיך. עם זאת, ניכר בפעולות המופיעים כי הפציעה והכאב האמיתי שחש לווסק שינו את מהלך התסריט. כך, לדוגמה, בעוד שאורטון היה אמור להכות את לווסק עם כיסא, הוא היסס לפני המכה המבוימת כדי לוודא שעמיתו לא יפגע ממנה. היסוס זה, אשר מנוגד לאופי דמותו של אורטון, וכן תרגילים רבים אחרים אשר נעשו ביתר זהירות והיסוס כדי לא לפגוע בלווסק הפצוע, נמשכו עד אשר הוזעקו שחקני חבריו של לווסק ל-D-Generation X לזירה. לפי התסריט המאולתר שנקבע להם בחופזה, חברי הקבוצה השתלטו על הזירה, הכו את השופט ואת המתאבקים האחרים שנכחו במופע ובכך סייעו לסיום המופע ולהוצאתו של לווסק מהזירה כשהוא נתמך על ידי הצוות הרפואי. לווסק היה מושבת כמעט 9 חודשים,עד שחזר להופיע באירוע סאמרסלאם באוגוסט 2007 נגד קינג בוקר (בוקר טי).
בספיישל הPPV (שלם וצפה) "ללא רחמים" לווסק ניצח את רנדי אורטון ובכך זכה באליפות ה-WWE אך הפסיד את התואר עוד באותו לילה בקרב החוזר. בספיישל "באקלאש" 2008 הוא זכה בתואר אליפות ה-WWE.


המעבר לSmackdown

ביוני 2008 נערך הדראפט השנתי של הWWE ובו נקבע שלווסק עובר מRAW לתוכנית Smackdown. לווסק הגיע לתוכנית יחד עם אליפות ה-WWE שלו והגן עליה בהצלחה מול שלל כוכבי Smackdown ובראשם המתאבק ג'ף הארדי.
במופע "סידרת ההישרדות" 2008 הפסיד לווסק את תוארו למתאבק אדג', אך כעבור 3 חודשים החזיר לעצמו את האליפות עם ניצחון בקרב הדחות מרובה משתתפים.

לקראת מופע רסלמניה 25, שב לווסק להתעמת עם יריבו המיתולוגי רנדי אורטון שזכה באותה עת בקרב הרויאל ראמבל שהעניק לו את הזכות להתמודד נגד לווסק בקרב המרכזי על אליפות הWWE ברסלמניה. היריבות בין השניים החלה כאשר אורטון תקף את סטפני מקמהן שהיא אשתו של לווסק במציאות. הסכסוך המשיך והחריף וכלל קטטות בזירה, בחדרי ההלבשה,ואף בביתו של אורטון. לבסוף התמודדו אורטון ולווסק ברסלמניה בקרב על התואר שם לווסק ניצח את יריבו.

השיבה לRAW

ב13 באפריל 2009 חזר טריפל אייץ' לתוכנית RAW במסגרת הדראפט של הWWE.
ב 26 באפריל 2009 באירוע |באקלאש| ,התקיים קרב צמדים בין רנדי אורטון, קודס רודס וטד דיביאסי כנגד טריפל אייץ', בטיסטה ושיין מקמהן. לפני הקרב נקבע כי אם קבוצתו של אורטון תנצח את הקרב, רנדי אורטון יזכה באליפות ה-WWE. אורטון הביס את טריפל אייץ', שפונה מהזירה באלונקה.

דמות שנויה במחלוקת


דמותו של לווסק הוכתמה במהלך עלילותיו בטענות כי הוא משתמש בתככים ובפוליטיקה "מאחורי הקלעים". במהלך עלילה זה נוצלו נישואיו האמיתיים של לווסק לבתו של מנהל הארגון וינס מקמהן, שאף ילדה לו בת ב-2006. על פי הטענות, לווסק "מקורב מדי לצלחת" ועל כן משפיע על העלילה מאחורי הקלעים.

תארים והישגים


IWF

 • אליפות הIWF למשקל כבד (פעם אחת)

פרסי PWI

 • מאבק השנה (2000) נגד קורט אנגל
 • מאבק השנה (2004) נגד כריס בנואה
 • קרב השנה (2004) נגד שון מייקלס וכריס בנואה ברסלמניה
 • המתאבק השנוא של השנה (2003-2005)
 • דורג ראשון ברשימת 500 המתאבקים הטובים ביותר לשנת 2000
 • מתאבק השנה (2008)

WWF/WWE

 • [[אליפות ה-wwe/f 13 פעמים
 • אליפות אירופה (פעמיים)
 • האליפות הבין יבשתית (5 פעמים)
 • אליפות הזוגות של הWWF (פעם אחת) עם סטון קולד סטיב אוסטין
 • אליפות העולם במשקל כבד (5 פעמים)
 • מלך הזירה (1997)
 • מנצח קרב הרויאל ראמבל (2002)
 • הזוכה השני באליפות הגארנד סלאם
 • פרס הסלאמי על השיער הכי טוב (1997)
 • הזוכה ה17 באליפות הכתר המשולש

פרסי WON

 • מאבק השנה (2000) נגד מיק פולי
 • מאבק השנה (2004) נגד שון מייקלס וכריס בנואה
 • מאבק השנה (2005) נגד בטיסטה
 • הקרדיט המופרז ביותר (2002-2004)
 • המתאבק השנוא של הצופים (2002,2003)
 • המאבק הגרוע של השנה (2002) נגד קיין
 • המאבק הגרוע של השנה (2006) עם שון מייקלס נגד שיין ווינס מקמהן
 • הקרב הגרוע של השנה (2003) נגד סקוט סטיינר באין דרך החוצה
 • הקרב הגרוע של השנה (2008) נגד ולדימיר קוזלוב ואדג' בסדרת ההישרדות
 • מתאבק השנה (2000)
 • היכל התהילה של WON (מחזור שנת 2005)
קרדיט לויקי פדיה על המידע