#1

שבע השנים השחונות
לאחר הזכייה בגביע בשנת 1995, נכנסה חיפה לתקופה בת שבע שנים ללא זכייה בתואר האליפות בהן רוב כוכביה של חיפה נמכרו לאירופה. בשנת 1998 פוטר גיורא שפיגל בעקבות עונה בינונית של חיפה ולאחר תבוסה ביתית 0:4 מול הפועל כפר סבא. מחליפו של שפגיל היה דניאל בריילובסקי. תחת הדרכתו של בריילובסקי זכתה הקבוצה בגביע המדינה ב-1998 (לאחר ניצחון 2:0 בהארכה על הפועל ירושלים).
בעונת 1998/99 מונה דושאן אוהרין למנג'ר הקבוצה. הוביל את מכבי חיפה, בצוותא עם בריילובסקי, לרבע גמר גביע המחזיקות לאחר ניצחונות מרשימים על הקבוצות פריס סן ג'רמיין ו-ס.ו. ריד. באותה עונה הצטרף למועדון הקשר יוסי בניון מקבוצת הפועל באר שבעיהודה בוארון בתאונת דרכים קשה. לאחר כמה חודשים של תרדמת התעורר בוארון, ולאחר הליך שיקום היה ברור שלא יוכל לחזור למשחק פעיל. שירדה ליגה עונה קודם לכן. בשנה זאת, נפצע שוער המשנה של הקבוצה
בעונת 1999/00 מונה אלי כהן למאמן והובאו שחקני רכש זרים דוגמת סרגיי קלשצ'נקו, רדוסלב מיכאלסקי, ריימונדס ז'וטאוטאס ויז'י בז'צ'ק. בעונה זו הושגו נצחנות מרשימים בתוצאות גבוהות (5:2 נגד הפועל פתח תקווה ו-7:0 נגד עירוני ראשון לציון ומכבי נתניה) והקבוצה כבשה 86 שערים. ברם, לקראת סוף העונה החלה הקבוצה להפסיד במשחקים קריטיים. כהן התפטר ופינה מקומו לעוזרו, שחקן העבר, רוני לוי. את העונה סיימה הקבוצה ללא תואר, במקום השני, אחרי הפועל תל אביב שזכתה בדאבל.