TGF.co.il - משמעות בית ספר/הקטע שאף מורה לא ת/ירצה לקרוא...
 
+ תגובה לנושא
מציג תוצאות 1 עד 9 מתוך 9
עוד |
 1. Butterfly מנותק/ת TopGear Baby
  תאריך הצטרפות
  08.03.2009
  שם פרטי
  אדוארד
  הודעות
  7
  #1

  קטע קצר ומשעשע על מהותו של בית הספר

  הדבר היחיד שיכולתי להגיד לעצמי זה 'לא נורא'. אז מה אם אפשל עוד פעם? אז מה אם עוד פעם המורה חנה השמנה תנעץ בי מבט המום כאילו החטפתי לה הרגע סטירה על הלחי. אז מה? אף פעם לא אהבתי את המקצוע הזה, וכנראה שגם לא אוהב אותו בעתיד. כל המילים של האנגלית המוזרה, כל ההגיות והזמנים. אני באמת מתפלא מדוע אנגלית היא השפה הבינלאומית, ועוד יותר מדוע חנה היא המורה שלנו, שכן תכשיטיה הזוהרים, בגדיה האפלים והארוכים ובמיוחד המעגלים הענקיים שעשתה עם ידיה בזמן שדיברה העניקו לה מראה של מגדת עתידות יותר מאשר מורה.
  לפני שבועיים באחד משיעורי האנגלית, בהם הזלתי שוב ריר על המחברת שלי (כך שזו לא הפתעה שהייתי צריך לזרוק אותה לשירותים במקום לפח בסוף כל שנה), הטילה חנה, דהיינו מגדת העתידות, מעין מיני-הרצאה בעל פה, בזוגות, על הנושא "מהי בעצם משמעות בית הספר". למען האמת, שאלתי את עצמי בדיוק את אותה שאלה. שלוש שנים נהגתי לבוא לבית הספר בדיוק בשעה שמונה, לא משהו רגיל, ולהעביר את זמני הפנוי שם. לא שהייתה לי ברירה אחרת. התעודה שלי בסיום שנה שעברה נראתה בדיוק כמו הספירה הבינארית, חוץ ממאה אחד שהוצאתי אולי בספורט. בקיצור, בית הספר לא היה בשבילי, בלשון המעטה.
  אני לא רוצה לבלבל את השכל שלכם עם שטויות של בית ספר, ציונים גרועים ונוזלי גוף דוחים, אלא להראות לכם עד כמה כוחם של המילים יכול להיות חזק. למה אני מתכוון? אני מתכוון לכך שזו, שימו לב למילים, הייתה העבודה המעניינת ביותר שאי פעם יצא לי לעשות. הכיצד? באמת שאלה טובה. לא חשבתי באותו רגע שהעבודה הזו תהיה משהו מיוחד. שוב משהו משעמם, בנאלי, ללא קשר למציאות. מה כבר אפשר להגיד על החברה בבית הספר? קבוצה של ילדים חסרי מעש הכלואים בבית משוגעים שבהם מוכיחים לתלמידים שהם בעצם צדקו.
  אם לשים את העובדה שבכלל שכחתי מהמשימה בצד, אני יכול בוודאות להגיד שהייתי מוכן בשבילה. כל מה שהייתי צריך להגיד היה בעצם פשוט מאוד. כלום. כלומר, לא במובן המילולי הישיר שלו, אלא במובן של "רצף של משפטים שאין בהם שום קשר של היגיון לנושא". את זה אני יכול בגאווה להגיד שידעתי לעשות. ועוד הייתי מצטיין בזה. לא היה נושא אחד שלא הקפתי בהרצאות מסוג זה, כמובן חוץ מהנושא עצמו. רוב הפעמים פשוט הייתי עומד מול הכיתה עם חיוך מזויף, ומוציא מהשרוול דברי "חוכמה". המורה הייתה פשוט יושבת בצד ונרדמת אט-אט, כמו שאר הכיתה. לאחר כחצי שעה של פתיחת הפה וסגירתו לסירוגין, הייתה המורה מתעוררת בפתאומיות, נוטלת את עטה ומשרבבת ציון ביומנה. כמובן שלא הייתי צריך לנחש מה היה הציון שלי. את הציון תמיד ידעתי. היו רק שתי ברירות: ארבעים ברוב המקרים, הציון הכי נמוך שהיה מותר לתת, או בסביבות השישים, כשלמורה יש מצב רוח טוב, או שפשוט מלמלתי איזה משפט אחד או שניים נכונים.
  בפעם הזאת היה משהו שונה. יומיים לפני מועד ההרצאה בחרתי לעצמי את התלמיד הכושל השני בכיתה שלי, יניב. יניב היה אחד מחבריי הטובים ביותר, ואחד מעמיתי הכישלונות שבכיתה. יחד היינו יכולים להרדים גם פיל אם היה בכך צורך. במקרה שלנו זו הייתה חנה.
  לאחר שתומר ויגאל, עמית ושרון ואלכס ואסף הרצו בכיתה, הגיע תורנו שלנו. קמנו בישנוניות לעבר הלוח, כל אחד מקצות הכיתה. במבט מרחף ומזוגג איתרתי נקודה באוויר שאוכל לבהות בה במשך כל ההרצאה. המורה חנה התיישבה בכיסאה בצד הכיתה כהרגלה, והביטה במבט מזלזל לעברינו. מה כבר היה אפשר לצפות?
  וכך, אני ויניב התחלנו לשגר מילים ומשפטים באוויר. כל אחד בתורו.
  "היום אנחנו נדון בדבר השאלה מהי משמעות החברה בבית הספר." התחלתי להגיד. יניב המשיך אותי.
  "כמו שכולכם יודעים, בית הספר מורכב ממורים, תלמידים ואנשי שירות. בראש שרשרת המזון יש את המנהלת."
  "תפקידה לקבל ילדים רעים שנשלחו על ידי המורים, ולקבוע את גזר דינם. כמו שופט בבית סוהר לדוגמא."
  "מתחת למנהלת יש את הסגנית שלה, שתפקידה להחליף את המנהלת במקרה ואיננה.
  "המזכירה היא השלישית בשרשרת המזון. תפקידה להתקשר לכל ההורים של התלמידים ולמתוח אותם בטלפון."
  "אחרי המזכירה יש את המורים. תפקיד המורים הוא כמו שוטרים. יש את חדר המורים שמשמש כחדר חקירות חשוב, שאליו אסור להיכנס בשום אופן."
  "כל המורים, בלי יוצא מן הכלל, תפקידם לכלוא את כל האסירים בתא אחד גדול וללמד אותם איך להתנהג נכון."
  "כל שעה בערך של הטפת מוסר והסרת הבורות מעל האסירים נקראת שיעור. אסור לדבר, אסור לאכול, אסור להפריע וכמובן, אסור לשחק וליהנות."
  "המורים גם אחראים שהאסירים לא יריבו מכות בהפסקות."
  "המורים הם החיים העיקריים של הבית ספר. הם אלה שמכניסים בתלמידים משמעת והם אלה שדואגים להכין אותם לבגרות, שהיא מעין טקס מעבר שבו קובעים האם מוחם של התלמידים התמלא מספיק בשטויות כדי שיוכלו לצאת כבני אדם של ממש."
  "מתחת למורים יש השרתים והטכנאים. תפקידם לתחזק את בית הספר ובמיוחד לתקן סורגים שנפרצו על ידי אסירים נמלטים."

  "בתחתית הרשימה יש את האסירים, שבגיל מאוד מוקדם פשעו ולכן הם חייבים ללכת למתקן מוסגר, מוקף במעגל מצלמות סגור. כל תלמיד נידון למאסר של שתיים עשרה שנים, והוא מתחיל לשלם כבר מיד לאחר הגן."
  "בכללי אפשר להגיד שתפקידו של בית הספר הוא להכין את האסירים לעולם המשוגע שבחוץ, על ידי מתן חומר לימוד מטשטש ושינונו שוב ושוב. בסופו של התהליך הילד החולה צריך לחתום על דפים, שהם בעצם מבחנים, שהוא בהחלט כשיר לצאת החוצה."
  "ישנם כמובן גם תלמידים מצטיינים. גורלם בסופו של דבר הוא להישלח לכלא גדול יותר, שם מטפלים בילדים חריגים במיוחד שאמורים לקבל תארים: ראשון, שני ושלישי, שמדרגים את התלמידים בערך באופן הבא: ראשון – הנער מספיק 'חכם' כדי שישלמו לו בכבוד על טיפשותו. שני – הנער, או במקרה הרגיל, הבוגר, אפילו עוד יותר 'חכם' כדי שיוכל לעבוד כמורה בבית סוהר, ותואר שלישי – הנער או במקרה הרגיל, הזקן, מספיק 'חכם' על מנת שירצה באוניברסיטאות דברי חוכמה ושטויות, בדיוק כמונו ."
  מיד עם סיום הרצאותינו נדהמו עיניי. כל האסירים, כלומר התלמידים, קמו על רגליהם ומחאו לנו כפיים סוערות. הכיתה געשה מרעש. תדהמה תקפה אותי. מעולם לא זכיתי, לא אני וגם לא יניב, ליחס שכזה. הרגשתי שאכן הצלחתי סוף כל סוף להגיד דברי חוכמה הקשורים לנושא, ואולי אפילו לא לקבל "נכשל" במשימה. אני חושב שגם חנה הסכימה כך, כי מיד כאשר נרגעו הילדים היא באה לשנינו ובירכה אותנו בסטירת לחי מצלצלת.  מקווה שנהניתם!

 2.  
 3. נושאים אחרונים
 4. תאריך הצטרפות
  20.11.2008
  שם פרטי
  שרון
  הודעות
  3,543
  #2

  אהבתי ממש!
  הכל שלך?
  עיצוב שלי למי ששאל.

 5. The Animal מנותק/ת מפקח קטגוריית גראפיקה לשעבר
  תאריך הצטרפות
  07.12.2008
  שם פרטי
  יהונתן
  הודעות
  3,944
  בלוג פוסטים
  1
  #3

  חחח אהבת תודה

 6. Nadiya מנותק/ת TopGear Expert
  תאריך הצטרפות
  09.08.2008
  שם פרטי
  נדיה
  הודעות
  3,205
  #4

  נחמד מאוד(:

  נדיה
  מפקחת קטגוריית תוכנות ומחשבים
  נרו 9 לייטחיים בקומיקסהורדה מיוטיובפוטושופ CS4
  מבצע חדש ב-TGF, אתם מגישים בקשה לצוות מסוים - ומיד מצטרפים אליו!
  לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן. 7. Butterfly מנותק/ת TopGear Baby
  תאריך הצטרפות
  08.03.2009
  שם פרטי
  אדוארד
  הודעות
  7
  #5

  ציטוט נכתב במקור על ידי d-bug צפיה בהודעה
  אהבתי ממש!
  הכל שלך?
  כן, הכול שלי. ותודה לכולם שאהבתם.

 8. WeAreDAMN-IT! מנותק/ת TopGear Beginner
  תאריך הצטרפות
  08.02.2009
  שם פרטי
  צ'ארלי
  הודעות
  66
  #6

  פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחח
  לא הפסקתי לצחוק
  אמיתי?!
  כשהחיים נותנים מוזיקה, תשיר
  כשהחיים נותנים גיטרות, נתגן
  כשהחיים נותנים נעליים, תרוץ
  כשהחיים לא שמים זין, נדפקת
  <להלה, אהבתי את הסמיילי>

 9. aLoNs מנותק/ת ראש צוות פרוייקטים לשעבר
  תאריך הצטרפות
  15.10.2008
  שם פרטי
  אלון
  הודעות
  1,418
  #7

  חזק.
  המורה שלך רציני הביאה לך כאפה?
  לא הייתי שותק

 10. CarlsBerg מנותק/ת מורחק
  תאריך הצטרפות
  02.11.2008
  שם פרטי
  Heaven
  הודעות
  2,338
  #8

  ROFL....
  זה באמת קרה??=0

 11. Butterfly מנותק/ת TopGear Baby
  תאריך הצטרפות
  08.03.2009
  שם פרטי
  אדוארד
  הודעות
  7
  #9

  הכל מפרי דמיוני חבריה, זה לא באמת קרה. אבל תודה בכל זאת שאהבתם.

 

המבקרים מצאו דף זה ע"י חיפוש המילים:

SEO by vBSEO