#1

קצת ארוך אבל שווה קריאה.
כשיוון זכתה ביורו 04', האשימו אותה רבים במשחק הגנתי מדי ובכדורגל משעמם, אולם בשורה התחתונה יודעים כל אוהדי הכדורגל שתואר זה תואר ולא משנה איך הקבוצה שיחקה כדי לזכות בו.
אז נכון, כדורגל מרובה שערים זה כיף ומהנה, ויפה יותר לעין, אבל תארו לכם שקבוצתכם תהיה בצד שסופג משחק אחר משחק כמות שערים גדולה ובסיום כל משחק, אתם האוהדים יורדים מאוכזבים לאחר עוד הפסד?
לאחר שרוב הליגות באירופה נמצאות כבר כמעט באמצע הדרך ולקראת פגרת החורף המתקרבת, בדקנו מה מצבן של הקבוצות בעלות ההגנות החלשות ביותר, איפה הן ממוקמות בטבלאות הליגות שלהן והאם אפשר להתברג בצמרת, גם כאשר ההגנה חלשה ובמשחקים יש הרבה שערים, לא תמיד לשער הנכון...

ההתמקדות היא בליגות הגדולות והחזקות באירופה כמו אנגליה, ספרד, איטליה, גרמניה וצרפת, אך גם בהולנד, טורקיה, בלגיה ואי אפשר בלי נגיעה קטנה בליגת העל שלנו.
קבוצת ריינדורף אלטק האוסטרית היא ללא ספק קבוצת ההגנה הגרועה באירופה, ובגדול. הקבוצה ספגה 66 שערים ב-22 משחקים (3 למשחק) וביניהם שמינייה, שביעייה, שישייה, 2 חמישיות, רביעייה ו-7 שלישיות.שתיים מקבוצות ההגנה הגרועות באירופה מגיעות מהליגה ההולנדית, כאשר וולנדאם שספגה 41 שערים ב- 15 משחקים (2.92 למשחק) מדורגת כמובן במקום האחרון.
ספרטה רוטרדאם, שסופגת 37 שערים ב-15 משחקים (2.46 למשחק) מצליחה לשמור על מקומה מעט מעל הקו האדום ונמצאת במקום ה-13 מתוך 18.
הירנביין ההולנדית, דווקא מצליחה לא רע למרות הגנה חלשה מאוד. הקבוצה ספגה 31 שערים ב-15 משחקי הליגה שלה (2.06 למשחק) אך למרות זאת נמצאת במקום ה-5 בהולנד, עם אותו מספר נקודות כמו פ.ס.וו איינדהובן. הירנביין מוכיחה שגם עם הגנה גרועה אפשר להצליח.באנגליה המצב פשוט הרבה יותר, כאשר שתי הקבוצות שמדורגות אחרונות בלקבורן ו-ווסט ברומיץ' הן גם הקבוצות עם ההגנות הגרועות ביותר. בלקבורן ספגה העונה 34 שערים ב-17 משחקים (2 למשחק) ו-ווסט ברומיץ' ספגה רק שני שערים פחות ממנה. עם הגנות כאלה, הדרך לליגה השנייה נראית סלולה ובטוחה.רג'ינה האיטלקית ספגה 32 שערים ב 16 המחזורים הראשונים, וכמובן משתרכת בתחתית הליגה, רק 3 נקודות יותר מקייבו האחרונה. אף אחד לא מופתע שבאיטליה קבוצות לא מרבות לספוג, כי בארץ המגף, הגנה היא שם המשחק.
גם בורוסיה מנשנגלאדבך של גל אלברמן ורוברטו קולאוטי, נמצאת ברשימה השחורה. מקום אחרון בגרמניה, אך ראשונה בין הסופגות. 35 השערים שספגה הקבוצה ב-17 המשחקים הראשונים, יותר משני שערים למשחק, מציבים אותה כקבוצת ההגנה הגרועה בגרמניה וככה יהיה לה קשה להישאר בליגה בסוף העונה.בצרפת, לה האבר היא קבוצת ההגנה החלשה ביותר, אך ההגנה שלה בהחלט לא נוראית. 1.72 שערים למשחק שהיא סופגת הם לא נוראיים, אבל הקבוצה עדיין במקום האחרון.

טוביזה הבלגית, שספגה 34 שערים ב 16 משחקים אמנם לא אחרונה בבלגיה, אבל נמצאת חזק בתחתית (15 מתוך 20), קוצ'יאלספור הטורקית שסופגת 2.33 שערים למשחק, כמובן אחרונה בטבלה בליגה המקומית.
ואלצנו? הכח/עמידר ר"ג ספגה עד כה 25 שערים, והיא במקום האחרון (1.78 למשחק). ומה עם מ.ס אשדוד? היא ספגה 23 שערים (1.64 למשחק) עד כה, אך נמצאת במקום הרביעי בליגה.

קרדיט לONE