#1

היריבות הגדולה בין ארסנל לבין טוטנהאם ידועה, אולם בימים האחרונים הזירה בין שתי היריבות הוותיקות מתחממת. שתי הקבוצות הלונדוניות נמצאות במאבק גדול על שירותיו של חלוץ נבחרת רוסיה, אנדריי ארשבין, שצפוי לנחות בלונדון בחלון העברות הקרוב.
חלוצה של זניט סנט-פטרסבורג נחת עם סוכנו בלונדון בשבוע שעבר, ביקר במתקן האימונים של התרנגולים, כמו גם במתחם האימונים של התותחנים והתרשם משני המועדונים.
המנג'ר הצרפתי של ארסנל, ארסן ונגר, מעוניין מאוד בחלוץ הרוסי, כאשר ארסנל העבירה הצעה של 20 מיליון ליש"ט לזניט, שעדיין לא הגיבה בחיוב. טוטנהאם מצידה לא מוותרת וצפויה להציע בימים הקרובים הצעה דומה חלוץ המחוזר

רק בקיץ האחרון טוטנהאם כבר הציעה 23 מיליון ליש"ט על החלוץ, אולם זניט סירבה. באנגליה מעריכים שהצעה דומה תיענה כעת בחיוב. העובדה שזניט לא תשחק בעונה הבאה בליגת האלופות, כמו גם רצונו המוצהר של ארשבין לעזוב את רוסיה, צפויה להביא את הקבוצה הרוסית למכור את החלוץ למרבה במחיר.
ארשבין עצמו הודה שהוא מעוניין מאוד לעזוב את זניט כשאנגליה היא בהחלט אופציה טובה עבורו: "שחקן מקצוען שאיבד את התשוקה לשחק, לא יכול לתרום", אמר ארשבין לאחרונה בתקשורת הרוסית. "ניסיתי לתת בזניט את הכל, אבל אמרתי כל הזמן לנשיא שאני רוצה לעזוב. אם הם לא יתנו לי ללכת, אני אשאר שחקן זניט רק על הנייר", הוסיף הכוכב הרוסי.


באנגליה העריכו כי המשבר הכלכלי, במקביל להיחלשות הפאונד המקומי, יהפוך את שוק ההעברות למשעמם במיוחד בחודש הקרוב, אולם במקביל הוסיפו שעבור שחקן כמו ארשבין גם טוטנהאם וגם ארסנל, שידועה בהשקעה הגדולה בשחקנים תוצרת בית, תביא את הקבוצות להציע הצעות גבוהות עבור השחקן.
הנהלת ארסנל הבהירה שהיא נותנת למנג'ר ארסן ונגר יד חופשית לרכש בחלון העברות, כאשר תקציב הרכש שניתן לצרפתי מוערך ב-37 מיליון פאונד, הרווח הנקי שארסנל סיימה את העונה שעברה.בארסנל מחפשים גם חיזוק לחלק האחורי של הקבוצה, כאשר רק השבוע הביע ונגר התעניינות בבלם יובנטוס גיורגיו קיליני האיטלקי: "הייתי עושה הכל כדי להביא את קיליני לארסנל", אמר ונגר.
עם זאת, יש להוסיף שרק בשבוע שעבר סיפר ארשבין שהחל משא ומתן בינו לבין ריאל מדריד על העברתו מזניט, משא ומתן שעדיין לא הבשיל. יש להעריך שהשחקן ינחת בלונדון בחלון העברות בינואר, כאשר עדיין לא ברור האם הוא ילבש את האדום של ארסנל או את הלבן של טוטנהאם. התשובה הסופית צפויה בשבועיים הקרובים.
קרדיט one