#1

האלופה הפועל חולון נחשבה בתחילת העונה לאחת המועמדות לירידה לליגה הלאומית. הבעלים מיקי דורסמן עזב, כוכבי האליפות התפזרו ברחבי הליגה ואף אחד לא נתן סיכויים רבים לחבורה החדשה בהדרכתו של דני פרנקו. לצערם של המבקרים, השחקנים פשוט לא עומדים בציפיות.
האלופה פתחה את העונה בצורה טובה מאוד ולאחר שמונה משחקים, היא מדורגת במקום החמישי עם מאזן של חמישה ניצחונות ושלושה הפסדים.
אחד הגורמים להצלחה הוא הפורוורד-סנטר הישראלי אורי קוקיה בן ה-27, שמשחק בליגה הראשונה כבר למעלה מחמש שנים, רובן בנהריה, אך לא הצליח להותיר עד כה חותם של ממש.
בתחילת העונה שעברה קוקיה עשה מהלך נבון מאוד מבחינתו, עבר בהשאלה למכבי חיפה והיה מהגורמים העיקריים להעפלתה לליגה הבכירה. הקיץ, למרות הצעות עדיפות כלכלית מקבוצות אחרות, הסנטר הלוחמני העדיף להצטרף לחבורה של פרנקו, שאימן אותו בצעירותו במחלקת הנוער של הפועל ת"א. המהלך הזה התברר כמוצלח ביותר שעשה בקריירה עד כה.
אחרי שמונה מחזורי ליגה, ניצב קוקיה במקום השני בטבלת מלך הריבאונדים הישראלי עם כמעט 6 כדורים חוזרים למשחק כשהוא עוקף שמות גדולים כמו יניב גרין, ליאור אליהו ואפילו את חברו לקו הקדמי, כריס ווטסון. בנוסף לכך הוא קולע 7.6 נקודות למשחק ב-62 אחוז מהשדה ומוסיף גם 1.6 חטיפות בפחות מ-20 דקות בממוצע למשחק.קרדיט ל ONE