#1

התעוררה בסיום: 0:2 לברצלונה על ריאל מדריד
אחרי 83 דקות עקרות של לחץ על שער הבלאנקוס הצליח סמואל אטו להבקיע בדרך לניצחון של בארסה בסופר קלאסיקו. מסי השלים את המלאכה עם השער השניהסופר קלאסיקו שייך לברצלונה, אבל זה הלך הרבה יותר קשה ממה שזה היה אמור להיות. במשך 83 דקות לחצו הקטאלונים על האורחים מריאל ולא הצליחו להבקיע עד שהגיע סמואל אטו והבקיע את הראשון בדרך לניצחון 0:2.
ברצלונה לחצה על השער של ריאל במשך כל המחצית הראשונה, אבל לא הצליחה לפרוץ את ההגנה שסידר חואנדה ראמוס במשחק הראשון שהוא מנהל כמאמן הבלאנקוס בליגה.
בדקה ה-68 של המשחק נראה היה שהגיע המפנה. השופט שרק לפנדל לזכות ברצלונה לאחר דחיפה של סלגאדו על בוסקטס ברחבה. אטו ניגש לבעוט וקסיאס הפך את העצמו לרגע לגיבור הגדול של המשחק כשהציל את הפנדל והשאיר את התוצאה מאופסת.

פריצת הדרך הגיעה בדקה ה-83 קרן של צ'אבי הגיעה לראש של פויול ואטו היה במקום הנכון ובזמן הנכון כדי לתת יתרון למוליכת הטבלה. בתוספת הזמן השלים ליאונל מסי, שנתן משחק חלש, את הניצחון עם שער מבישול של הנרי.
כעת ברצלונה פותחת פער משמעותי של 12 נקודות על היריבה הכי גדולה שלה ובנוסף פער של 8 נקודוצ מהשניה בטבלה, ולנסיה.
ריאל מדריד תיאלץ לחפש את הנקודות שלה במקומות אחרים, למרות שהיא יכולה להיות מרוצה בסך הכל מהמשחק שלה. עוד במחצית הראשונה היה יכול דרנתה להעלות את ריאל ליתרון, אבל החמיץ ממצב של אחד על אחד ואולי מנע מהאורחים ניצחון יוקרתי.

מחצית ראשונה
כיאה לאנדרדוג, ריאל מדריד התחילה את המשחק בנחישות רבה, כשהיא לא מפחדת לתקל בחוזקה את שחקני ברצלונה ובראשם הכוכב הגדול, ליאונל מסי. למרות זאת הארגנטיני הצליח להשתחרר מההגנה בדקה ה-6, לסבסב את ראמוס ולבעוט לעבר השער. קסיאס היה מוכן והדף.
דקה לאחר הבעיטה של מסי, ניסה הנרי את מזלו מ-25 מטרים, אך הכדור הלך בסמוך לקורה. ברצלונה לחצה על שערו של קסיאס בפתיחה. בדקה ה-14 ירד מסי לדשא בפעם השלישית לאחר עבירה של פרננדו גאגו וגווארדיולה קם מכסאו והתלונן על כך שלא נשלף כרטיס צהוב.
למרות הכוחניות של ריאל כלפיו, מסי המשיך לשוטט בחופשיות באגף ימין. כדור של אבידל מצא את הארגנטיני לבד, אבל שוב קסיאס עצר את הבעיטה שלו. אחרי 20 דקות של לחץ, ברצלונה נרגעה מעט והחלה להניע את הכדור באיטיות בתוך חלק המגרש של ריאל, שניסתה לעקוץ במתפרצות.
ריאל ניצלה את ההאטה במשחק של ברצלונה כדי להגיע להזדמנות ראשונה. דרנתה מסר לסניידר בתוך הרחבה, ההולנדי הפציץ ו-ולאדס הדף לקרן. עברו שתי דקות ודרנתה נשאר לבד מול ואלדס במתפרצת של הלבנים, אך ההולנדי נכשל מול היציאה האמיצה של ואלדס. רק קרן.
הנרי, שהוצב בצד שמאל, הראה למה הוא נחשב לאחד החלוצים המהירים בתבל. בדקה ה-32 עבר את סלגאדו ובעט חזק למסגרת, קסיאס היה מוכן. בדקה ה-36 נאלץ ראמוס להכניס למשחק את מיגל פלאנסה לדקות ראשונות במדי הקבוצה הבוגרת, לאחר שסניידר הפצוע לא יכל להמשיך.

עד למחצית המשיכה ברצלונה ללחוץ על השער של ריאל, אך היתה חסרה תכליתיות במשחק של המקומיים. ריאל יצאה מרוצה מ-0:0 בתום מחצית בה שחקניה נלחצו לעבר שערם.
מחצית שניה
ברצלונה המשיכה מאיפה שהיא הפסיקה במחצית הראשונה. מסי פרץ באגף ימין, העביר לרוחב לאטו וזה בעט חזק למרכז. קסיאס הדף. החוליה החלשה במשחק של בארסה היה גודיונסן, שלא הצליח להעביר מסירה מדויקת ונראה לא מחובר לחבריו לקבוצה.


כשהכל לא הלך, ניסו בברצלונה לבעוט מרחוק. אטו הפציץ מקצה הרחבה בדקה ה-56, אך הכדור הלך מעל לשער. ככל שחלפו הדקות, הלחץ של בארסה נהיה יותר ויותר עוצמתי. סלגאדו התקשה מול הנרי באגף שמאל, אבל מרכז ההגנה של הלבנים הצליח להרחיק את הסכנה בכל פעם מחדש.
בדקה ה-68 נראה היה שהמשחק הולך לכיוון של ברצלונה. השופט שרק לפנדל למקומיים אחרי שסלגאדו דחף את בוסקטס ברחבה. סמואל אטו ניגש לבעוט את הפנדל, אך קסיאס התעופף לצד ימין, עצר את הכדור והפך זמנית לגיבור הגדול ביותר של ריאל. דקה לאחר מכן ניסה אטו להפציץ מרחוק, אך שוב קסיאס עצר.

דקה 83 - 0:1 לברצלונה: קרן שהרים צ'אבי מצאה את הראש של קארלס פויול. בלם נבחרת ספרד הוריד לאטו, שהצליח בנגיעה להחדיר את הכדור לשער ולהעלות את בארסה ליתרון בדקה מכריעה.
תוספת הזמן - 0:2 לברצלונה: ריאל יצאה להתקפות בחמת זעם והשאירה את ההגנה חשופה. מתפרצת אחת הספיקה על מנת להכפיל את התוצאה. הנרי מצא את מסי, הוציא את יושבי הקאמפ נואו לחגיגות.

ברצלונה: ויקטור ואלדס, דני אלבס, רפאל מארקז, קארלס פויול, אריק אבידל, צ'אבי הרננדס (סיידו קייטה/90), יאיה טורה, איידור גודיונסן (סרחי בוסקטס/64), ליאונל מסי, סמואל אטו (אלכסנדר חלב/88) ותיירי הנרי.
ריאל מדריד: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, פאביו קנאברו, כריסטוף מצלדר, מיצ'ל סלגאדו, רויסטון דרנתה, פרננדו גאגו, גוטי (חאבי גרסיה/73), ווסלי סניידר (מיגל פלאנסה/36), ראול, פרננדו היגוואין (רפאל ואן דר וראט/77).


קרדיט לONE