#1

מכבי חיפה לא התקשתה לנצח 1:4 את מכבי נתניה באצטדיון וינטר במסגרת המחזור ה-5 בגביע הטוטו.


בשתי הקבוצות, המוליכות את ליגת העל, נתנו הזדמנות לשחקנים צעירים ופתחו בהרכבים חסרים מאוד. על הקווים של נתניה עמד עוזר המאמן, נתי עזריה, כך סוכם לפני המשחק. המאמן, לותר מתיאוס, איחר למשחק והגיע רק לקראת תום המחצית הראשונה.
כבר בדקה ה-20 העלה מוחמד גדיר את חיפה ליתרון 0:1 מבישול של המצטיין במשחק, אוסי רנספורד. הגנאי, שהרשים מאוד, כבש את השני לחיפה בדקה ה-43 לאחר מבצע אישי של גולסה.

עם פתיחת המחצית השניה הורחק המחליף, אלמוג כהן, אחרי פחות מ-30 שניות על הדשא. שלומי ארבייטמן עם צמד השלים את התבוסה של הנתיינתים.
הירוקים מגיעים במומנטום מצוין למשחק בעקבות הניצחון 2:3 על מכב ת"א בקרית אליעזר ביום שני.
חיפה עולה לראש בית 1 עם 11 נקודות והיא מבטיחה את מקומה ברבע הגמר. נתניה במקום האחרון עם 4 נקודות בלבד.

מחצית ראשונה
נתניה פתחה טוב יותר את המשחק ובדקה ה-5 מסר אומברטו לימפולסקי, אך זה הסתבך ואיבד הכדור. גואטה אסף את האבידה ובעט מחוץ לרחבה, אך הכדור עבר סנטימיטרים ספורים מהקורה השמאלית של אמיר אדרי.


דקה 20 - 0:1 למכבי חיפה: אייל משומר מצא את מוחמד גדיר ברחבה וחלוץ הנוער של חיפה לא נכשל וכבש מקרוב את הראשון של הירוקים.

נתניה ניסתה לחזור ובדקה ה-13 טאזמטה מסר כדור רוחב לימפולסקי שהיה בתוך הרחבה. זה הקפיץ לעצמו ובעט בחצי מספרת מעל המשקוף. בדקה ה-17 הרים שניר גואטה כדור לשכטר, שעמד בתוך הרחבה, אך החלוץ נגח מעל לשער. בדקה ה-35 מצא רנספורד את ארבייטמן ברחבה, אך זה בעט לשמיים.

דקה 43 - 0:2 למכבי חיפה: אייל גולסה במבצע אישי מצוין מסר לאוסי רנספורד, וזה גילגל פנימה מתוך הרחבה והכפיל את היתרון של חיפה. רנספורד היה יכול לכבוש את השני שלו כעבור שתי דקות, אבל ליפשיץ הצליח להציל.
מחצית שניה
דקה 46 - אלמוג כהן הורחק
: עם פתיחת המחצית השניה ביצע המחליף, אלמוג כהן, עבירה קשה על רוני גפני והורחק אחרי פחות מ-30 שניות על כר הדשא.


דקה 53 - 0:3 למכבי חיפה: הפעם היה זה שלומי ארבייטמן שהצטרף לחגיגה הירוקה. החלוץ השתלט על כדור טועה ברחבה וגילגל פנימה את השלישי של קבוצתו.
המחליף ביוואן פרנסמן היה קרוב לצמק את הפער של חיפה בדקה ה-64, אך הבעיטה החופשית שלו מ-25 מטרים נהדפה על ידי גד עמוס.
דקה 74 - מכבי נתניה מצמקת ל-3:1: המחליף, ביוואן פרנסמן, קיבל כדור מימפולסקי בתוך הרחבה וכבש שער מצמק. דקה לאחר מכן מצא גואטה את פרנסמן ברחבה וזה נגח מצוין לפינה הימנית, אך גד עמוס הדף.איתי שכטר קיבל כרטיס צהוב בדקה ה-76 ולירן שטראובר נזעק ממקום מושבו כדי לצעוק על החלוץ הצעיר שלא יתווכח עם השופט.
דקה 81 - 1:4 למכבי חיפה: שלומי ארבייטמן השלים צמד כשכבש לאחר בישול של גפני, שהתמסר עם רנספורד בצד שמאל.


מכבי נתניה: דניאל ליפשיץ, אוראל דגני, גולן חרמון, זאביק חיימוביץ' (ביוון פרנסמן/46), טל מעבי, רביד גזל (אלמוג כהן/46), שניר גואטה, דלה ימפולסקי, דניאל אומברטו (ג'ורג' בה/53), איתי שכטר ותיירי טאזמטה (אלנתן סלמי/62).
מכבי חיפה: אמיר אדרי (גד עמוס/55), אייל משומר, שי מימון, מור דהאן, רוני גפני, ליעד אלמליך, אייל גולסה (ישראל זגורי/58), מוחמד גדיר (חי בן חמו/66), עומרי אפק, אוסי רנספורד ושלומי ארבייטמן.