#1

ראובן עטר, האיש והתלתלים, המלך של חיפה, של אוהדי מכבי חיפה.
ראובן עטר, קשר שלא יישכח לעולם בחיפה.
--------------------------------------------

שם השחקן: ראובן עטר.
תאריך לידה: 3.1.1969.
משקל:71 ק"ג.
גובה:1.70 מ'.
--------------------------------------------
קריירה:
קבוצות בהן שיחק:
מכבי חיפה - 9 שנים במחלקת הנוער ו-8 שנים בבוגרים.
הפועל חיפה - 3 שנים בבוגרים.
בית"ר ירושלים - שנה אחת בבוגרים.
הפועל פ"ת - שנה אחת בבוגרים.
בית"ר ירושלים - חצי שנה בבוגרים.
מכבי חיפה - שנתיים וחצי בבוגרים.
מכבי נתניה - שנה אחת בבוגרים.
נבחרת ישראל - ארבע שנים.


הקריירה בהרחבה:
ראובן עטר גדל במועדון מכבי חיפה כבר מגיל 8, אז שיחק בקבוצת הילדים.לאחר מס' שנים עלה עטר לקבוצת הנוער של מכבי חיפה אותה הוביל לזכייה באליפות הצפון וזכה להיות השחקן המצטיין של הקבוצה.
כבר בגיל 17 ראובן עטר עלה ושיחק בבוגרים של מכבי חיפה וזומן לראשונה לנבחרת הנוער של ישראל ולאחר מכן לנבחרת הבוגרת.
ראובן עטר שפרח בחיפה גדל והזכיר בסגנון משחקו כדורגל ברזילאי-לטיני, כל הנאת כדור וכל תזוזה של השחקן המוכשר הזיזה את תלתליו מהם לא היה אפשר להתעלם והם, התלתלים, הפכו למעין סמל היכרות שלו.
עד שנת 1994 זכה עטר "רק" בשלוש אליפויות ושני גביעים במדי מכבי חיפה.בשנים 1990-1994 שיאו של עטר הגיע כאשר שיחק עם ברקוביץ' במרכז המגרש,אז זכה לכינוי "גאון הכדורגל".השיא הכי גדול היה באליפות בעונת 93/94 בה זכתה הקבוצה באליפות ללא הפסד,הישג מדהים.
לאחר עונת האליפות הזאת, החליט עטר, באופן מפתיע יש לציין כי הוא רוצה לעבור ולשחק ביריבה העירונית, הפועל חיפה, לאחר שנשיא המועדון לא רצה את עטר בקבוצה יותר, דבר זה עורר זעזוע גדול בקרב אוהדי מכבי חיפה שאהבו כ"כ את השחקן.
בהפועל חיפה, עטר השיג תארים עם הקבוצה ושיא אישי של שערי ליגה, 21 שערים.
במשך העונות והשנים נדד ראובן בין הפועל חיפה, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים שם נפצע באופן קשה, פציעה שהשביתה את ראובן עטר לעונה שלמה.
לאחר הפציעה חזר עטר לשחק עונה בהפועל פ"ת ולאחר מכן חזר למכבי חיפה,לשחק תחת אברהם גרנט.
בעונת 2002/2003 עטר עבר למכבי נתניה, שם עזר לקבוצה להלחם כנגד הירידה, אך בעקבות פציעה קשה עטר פרש מכדורגל ו'תלה את נעליו'.


קריירת אימון:
לאחר הפרישה החל עטר קריירת אימון.עטר החל לאמן במכבי נתניה ב2005/2006.לאחר רכישת הקבוצה בידי דניאל יאמר ומינויו של אייל ברקוביץ' למנג'ר על בקבוצה התפטר עטר מתפקידו.
במכבי הרצליה החל לאמן לאחר עזיבתו של פרדי דוד מהתפקיד, בהרצליה אימן עטר בעונת 2006/2007.
עטר חזר לאמן שוב במכבי נתניה ב3 לינואר 2007 לאחר פיטורו של אלי גוטמן שם אימן עוד שנתיים בהן הביא את מכבי נתניה למקום השני בליגה בשתי העונות, דבר שהקנה לנתניה כרטיס לגביע אופ"א.


אוהדי מכבי חיפה לא שוכחים אותו, תמיד כשהוא מגיע למשחקים בחיפה ולא רק אז מתנוסס שלט ביציע ג', עם פרצופו של מלך של חיפה, ראובן עטר.


תארים:
תארים קבוצתיים:
תארים (מכבי חיפה):
אליפות 88/89
דאבל 90/91
גביע 92/93
אליפות וגביע הטוטו 93/94
אליפות 00/01
אליפות 01/02
תארים (בית"ר ירושלים):
אליפות 97/98
העונה (02/03): 21 משחקים, 9 שערים, 7 בישולים.


תארים אישיים:
124 (מקום 17 בכל הזמנים)
נבחרת:כבש 3 שערים, כולל שער הנצחון על צרפת בפאריס.
21 שערים בעונה, שיא אישי.דעה אישית על השחקן:
ראובן עטר, הרשו לי לכנות אותו כאן "רובן". רובן הוא אחד ה-שחקנים בליגה הישראלית, לא מבחינת גולים, פשוט מבחינת בן אדם וצורת המשחק שהייתה לו.
רובן הוא אחד השחקנים האהודים עליו, כשהוא פרש זה היה מרגש, לא האמנתי, זה היה קשה.שרובן, רובן השחקן האהוב עליי בליגה הישראלית אולי בכלל יפרוש?ידעתי שזה יקרה אבל כ"כ מהר..הפציעה הזאת, שקטעה לו את הקריירה הנפלאה, רק עוד עונה, רק שיבוא לעוד עונה במכבי חיפה, רק כדי להתרגש מחדש, רק עוד פעם אחת.
אין לי מילים לתאר את אהבתי והערכתי לשחקן, פשוט נשמה של שחקן ונשמה של בן אדם.
יש בו משהו, ברובן, בתלתלים האלה, בעיניים האלה, בבן אדם הזה.יש משהו מרגש כזה, שכל פעם שאני רואה אותו עוברת בי צמרמורת מדגדגת נעימה כזאת.


סיכום:
ראובן עטר, שחקן גדול, אהבה גדולה לכדורגל ממנו ואהבה גדולה אליו.שחקן גדול שללא ספק ייזכר עוד שנים רבות וטובות בכדורגל הישראלי.שחקן-ילד פלא שכזה.


--------------------------------------------
תמונות