#1

הפועל חולון היא אחת מהקבוצות אשר ייזכרו עוד זמן רב בהיסטוריית הכדורסל הישראלי.
הפועל חולון היא הקבוצה היחידה שהפתיעה את מכבי ת"א ולקחה אליפות בעונה הראשונה לאחר עלייתה לליגת העל.
רוצים לדעת איך מקבוצה שנחשבה לאחת מאריות הכדורסל הדרדר מצב הקבוצה? קראו את הסיקור.
-----------------------------------------שם הקבוצה: הפועל חולון.
שנה בה נוסדה הקבוצה: 1947.
אולמה הביתי של הקבוצה: "אולם הפחים"' "אולם האחד במאי".
מנכ"ל הקבוצה: טובי שוורץ.
מאמן הקבוצה: דני פרנקו.


-----------------------------------------


היסטוריה
הפועל חולון היא אחת הקבוצות הכדורסל הוותיקות ביותר בארץ, היא הוקמה בשנת 1947. הפועל חולון הצטרפה לליגה הלאומית בשנת 1954 משם עלתה לליגה הבכירה, שם סיימה פעמיים במקום השני. הפועל חולון נחשבה באותם שנים לאחת מאריות הכדורסל, כאשר שיחקו בקבוצה שחקנים מהדרג הישראלי הראשון כמו עופר אשד, ישראל אלימלך, ניב בוגין, האחים קובי, אלי בלול ומוטי דניאל. בשנת 1995 הפועל חולון הפסידה בגמר גביע המדינה לבני הרצליה והספונסר עבר להפועל ירושלים.
בשנת 2000 עבר על חולון שוב קיץ קשה, חולון הובסה שוב ושוב והשיא היה 42 הפרש. בעונה הזאת הקבוצה ירדה לליגה הלאומית ולאחר מכן לליגה הארצית. בשנת 2002 כאשר מיקי דורסמן רכש את הקבוצה ושימש גם כמאמנה החלה הקבוצה דרך חדשה וטובה יותר. בשנת 2002 הפועל חולון העפילה לליגה הלאומית, עונה לאחר מכן זכתה באליפות הלאומית אך לא יכלה לעלות לליגת העל בשל חוסר בתקציב וקשיים כלכליים. למרות זאת עונה לאחר מכן הפועל חולון נלחמה ושוב חולון זכתה באליפות הלאומית והפעם הצטרפה לליגת העל ללא כל קושי.
עונת 2007/08 הייתה העונה הטובה ביותר של הפועל חולון. תחילת העונה אמנם נפתחה בצורה אשר מביישת קבוצות בסדר גודל של ליגת העל כאשר אדם זרק למגרש חזיז מהיציע של הפועל חולון ופגע במאבטח יואב גליצנשטיין במשחק החוץ במלחה. הבעלים מיקי דורסמן הודיע על פרישה, השחקנים היו כבר מוכנים לחזור הביתה, חולון קיבלה עונש גדול וכבד של הפסד טכני של 20 נקודות, הורדת נקודה, ארבעה משחקים ללא קהל, וארבעה על תנאי. לבסוף, כולם נשארו בקבוצה והמשיכו להלחם על כל התארים. את העונה סיימה חולון במקום הראשון, מיקי דורסמן זכה בתואר "מאמן העונה" ושחקן הקבוצה פיי ג'יי טאקר זכה בתואר "שחקן העונה". חולון ניצחה את נהריה בחצי גמר הפיינל פור 100:89 ואת מכבי בגמר 73:72 אחרי סל מדהים של מאליק דיקסון שלוש שניות לסוף. לאחר העונה החלומית, הקבוצה החלומית והאליפות שבאמת שייכת להסטוריה, אף אחד מאותה עונה בלתי נשכחת נשאר, המאמן עזב, רוב שחקני הקבוצה עזבו, הספונסר עזב וללא ברירה ויתרה הקבוצה על גביע היול"ב.


-----------------------------------------
תמונותשחקני הפועל חולון, לאחר הזכייה באליפות 07/08.אוהדי הפועל חולון.מאליק דיקסון והאוהדים, השחקן שהביא את האליפות.