#1

מכבי חיפה בכדורסל היא איננה קבוצה מוכרת ובסיקור זה תכירו אותה.
מכבי חיפה בכדורסל היא אחת מן העולות החדשות לליגת ווינר (ליגת העל).


-------------------------------------------------------

שם הקבוצה: מכבי "HEAT" חיפה.
בעלים: ג'ף רוזן.
מאמן הקבוצה: אבי אשכנזי.-------------------------------------------------------
היסטוריה
מכבי חיפה היא אחת מהקבוצות הוותיקות בכדורסל הישראלי והיא נמנית ע"י ליגת המבחן (ליגת ווינר,ליגת העל).
שני ההשגים הראשונים של הקבוצה היו בשנים 1971 ו-1985 כאשר הגיעה הקבוצה לגמר גביע המדינה ושמה נכנעה למכבי ת"א.
מכבי חיפה נקלעה לקשיים, וירדה מספר פעמים ליגה, בפעם האחרונה היא ירדה בשנת 2000 ובעונה הקרבה תוכלו לראות את השחקנים משחקים בליגת העל לאחר שמונה שנים.
לאחר הרבה מאוד שנים שונה שם הקבוצה לשם 'מ.כ חיפה' במסגרת ניסיון האיחוד של הפועל ומכבי. האיחוד לא הצליח לאחר שהפועל סירבה להתאחד ולכן "גורשה" מהעיר ועברה לשחק בנשר. בעקבות קשיים כלכליים, עברה גם מכבי לשחק בנשר תחת השם 'מ.כ חיפה/נשר'. באותה שנה, המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הקבוצה הוא מקום רביעי כאשר את הקבוצה הוביל היו"ר יוחנן וולך והמאמן אפי בירנבוים. בסוף עונת 04/05 נאלצה מ.כ חיפה/נשר להתפרק בשל קשיים כלכליים, בתגובה לכך החליטה אגודת מכבי חיפה לשנות את שם הקבוצה אשר בחסותה, "מכבי בת גלים" ל-"מכבי חיפה". לאחר עונה עלתה הקבוצה לליגה הארצית במחוז צפון ולאחר עונה נוספת לליגה הלאומית בראשות המאמן טובי סלילת . לאחר העלייה, מונה אבי אשכנזי, אשר אימן את הקבוצה בשנת 1995. בנוסף, הגיע לקבוצה בעונת 07/08 משקיע מארה"ב בשם ג'ף רוזן אשר הכניס הרבה כסף לקבוצה שהפכה להיות אחת מן הקבוצות הבולטות בליגה הלאומית ואחת מהמועמדות הגדולות לעלות לליגת העל. בעקבות הגעתו של ג'ף רוזן, שונה שם הקבוצה ל-"מכבי HEAT חיפה".
בעונת 07/08 חיפה סיימה רק במקום הרביעי והתמודדה בפלייאוף נגד מכבי נתניה, אשר סיימה את הליגה במקום הראשון על העלייה לליגת העל, חיפה ניצחה את מכבי נתניה 3-1 ועלתה לליגת העל.-------------------------------------------------------תמונות
נגד מכבי נתניה במסגרת הפלייאוף.גף רוזן (הימני)-בעלי הקבוצה.אוהדי מכבי חיפה - הישר מקריית אליעזר לרוממה.