#1

מזג אוויר חורפי ציפה היום (שלישי) לשחקני מכבי חיפה באימון הבוקר שלמחרת הניצחון המתוק 2:3 על מכבי ת"א.
האווירה באימון היתה מצוינת ולמכבי חיפה מצפה כבר מחר ב-17:30 משחק גביע הטוטו בווינטר מול מכבי נתניה וכעבור שלושה ימים באותו אצטדיון מול הכח עמידר ר"ג בליגה.

המאמן אלישע לוי מתכוון לשלב במפגש מול סגנית האלופה בהרכב מספר רב של שחקנים מחליפים שלא נטלו חלק במשחקים האחרונים, ביניהם עמרי אפק, רוני גפני, שלומי ארבייטמן ושי מימון.

החלוץ והקפטן יניב קטן לא התאמן אחרי שנפצע במהלך המשחק מול הצהובים. קטן סובל ממתיחה ברצועה בקרסול ובשלב זה לא ברור אם יהיה כשיר למשחק הליגה מול הכח.


החלוץ זכה אתמול בפעם הראשונה מאז שחזר מווסטהאם, לעידוד קולני מצד כל היציעים בהם אוכלסו אוהדי חיפה. קטן על קריאות העידוד מהקהל: "זו הרגשה מדהימה, באמת, זה מאוד מרגש, מאוד כיף, דברים כאלה מרגשים מחדש. פעם אחרונה שזה קרה - זה היה מזמן".

על הניצחון 2:3 על רן בן-שמעון וחניכיו, אמר הקפטן: "מאוד שימח אותנו לנצח את מכבי ת"א, במיוחד את האוהדים שלנו, זה תמיד כיף וטוב ולנצח כל משחק ומשחק.

"לא היתה נפילת מתח, שיחקנו נגד יריב לא רע בכלל, קבוצה מסוכנת עם חלק התקפי טוב. בסופו של דבר כשאתה מנצח במשחק עונה, מבחן התוצאה הוא החשוב".

האם חיפה רצה לזכיה בתואר? "אני חושב שכרגע יהיה מיותר מבחינתנו לדבר על אליפות", אמר קטן, "לא לוקחים אליפות במחזור השביעי. הליגה עוד ארוכה, יש לנו עוד הרבה דברים לשפר. לא צריך להיכנס לאופוריה מדבר כזה או אחר, הדרך עוד ארוכה וקשה".

הקפטן התייחס גם לגולסה וגדיר. "אייל ומוחמד שחקנים מוכשרים, אם הם לא היו - אלישע לא היה נותן להם לשחק", אמר קטן על השניים שנכנסו כמחליפים במחצית השניה.

"הם עושים את העבודה טוב, מתאמנים טוב ואני חשוב שהם יגיע רחוק. נתניה זה עדיין רחוק, יש לנו בשבת משחק נגד הכח, שהיא קבוצה מאוד קשה עם מאמן מצוין. מצפה לנו משחק מאוד קשה בשבת. צריך להתרכז בשבת, אם לא ננצח, לא שווה מה שעשינו עד עכשיו".

הקשר ישראל זגורי זכה בסיום האימון לעוגה לרגל גיוסו מחר לצה"ל. בחיפה עושים מאמצים גדולים על מנת לדחות את גיוסו של זגורי ביום אחד כדי שיוכל ליטול במשחק גביע הטוטו.
רז כהן שוחרר
המאמן אלישע לוי קיבל החלטה לשחרר את החלוץ הנבחן מרעננה, רז כהן בן ה-18. בשיחה שלוי קיים עם סוכנו של השחקן, ליאור רוזנטל, אמר המאמן כי השחקן מוכשר מאוד ומגלה יכולת טובה באימונים אבל מכבי חיפה מחפשת חלוץ זר ברמה גבוהה ולרז עדיף למצוא קבוצה בשורותיה ישחק ולא רק יתאמן. לוי הבטיח להמשיך ולעקוב אחרי השחקן.