#1

חמישה שערים, איצטדיון מלא, קצב מהיר ולקינוח גשם שוטף - ככה צריך להיראות משחק עונה. מכבי חיפה גברה הערב (שני) 2:3 על היריבה המושבעת, מכבי ת"א, במפגש שעמד בכל הציפיות במסגרת המחזור ה-7 בליגת העל.


הירוקים הגיעו למשחק הפיקנטי בידיעה כי ניצחון יקנה להם את המקום ה-1 ואולי חשוב מכך, יתן פער של 8 נקודות על אחת היריבות הפוטנציאליות על כתר האליפות.
בהתאם לכך, פתחו חניכיו של אלישע לוי את המשחק בסערה ועלו ליתרון כבר לאחר 40 שניות מרגליו של טמבינקוסי פאנטיני ואחרי אסיסט נהדר של יניב קטן המצוין.

הצהובים לא אמרו נואש והחלו להפעיל לחץ אדיר על השער הירוק - בוזגלו בעט למשקוף ואחר כך החמיץ בשלומיאליות מול אמיר אדרי. גם ג'ונסון היה קרוב למצוא את הרשת אך מחליפו של ניר דוידוביץ' הוכיח שיש על מי לסמוך והותיר את התוצאה בעינה לאחר 45 דקות.
המחצית השניה נפתחה באופן כמעט זהה לראשונה, כשליאור רפאלוב מנצל תרדמה נוספת בהגנה הצהובה ונוגח את השני של הירוקים בדקה ה-47. 9 דקות אח"כ השלים פאנטיני צמד אישי וקבע 0:3 לחיפה.
ואז, כשהמארחים נראו בדרך לניצחון אסטרונומי, הצליחו קאמאנן המחליף (64) ובוזגלו (68) לצמק ל-3:2 ולהחזיר את הצהובים לתמונה. בשלב זה אזל כוחם של האורחים שלא הצליחו עד לסיום לאיים בצורה ממשית על שערו של אדרי.

בעקבות הניצחון העפילה חיפה למקום ה-1 עם 17 נקודות, מאזן זהה לזה של מכבי נתניה אך עם יחס שערים עדיף. חלום האליפות של מכבי ת"א ייאלץ לחכות ככל הנראה לעונה הבאה.
מחצית ראשונה
דקה 1 - מכבי חיפה עולה ל-0:1:
הירוקים לא יכלו לייחל לפתיחה טובה מזו. יניב קטן קיבל כדור באגף ימין, ניער ללא בעיות את מושיקו מישאלוף והוציא כדור נהדר למרכז הרחבה, שם ניצב לו פאנטיני חופשי בכדי לדחוק מקרוב פנימה - שער נהדר, בחסות ההגנה הצהובה.

למרות השער המוקדם, הצהובים לא אמרו נואש והחלו לתקוף את שערו של אמיר אדרי. איליה יבוריאן ניצב פעמיים בעמדת בעיטה, אך התמהמה ואיבד את הכדור. בדקה ה-9 היו יכול היה בוקולי להכפיל את התוצאה לאחר שקיבל הגבהה נהדרת מקטן ונגח טוב, חצי מטר ליד העמוד.

בדקה ה-11 חדד הגביה טוב לרחבה, ישראלביץ' התרומם מעל כל ההגנה הירוקה ונגח, אך הכדור היה חלש ונקלט ללא בעיות ע"י אדרי. בדקה ה-13 ריחם מנשה משיח על איגור טומאסיץ' לאחר שהבלם הכשיל את פאנטיני שהיה אחרון בדרך לשער. זה הסתיים רק עם צהוב לבלם.

הצהובים המשיכו ליזום ובדקה ה-17 הגיעו הכי קרוב שאפשר לשיוויון, כשכדור חופשי של מאור בוזגלו מ-20 מטרים הכניע את אדרי אך שיפשף את המשקוף ויצא החוצה.
דקה לאחר מכן ריחם משיח גם על כובש השער, פאנטיני, שנכנס בברוטאליות ברגלו של שרן ייני. החלוץ אפריקני ראה את הכרטיס הצהוב. בדקה ה-21 הירוקים ניצלו בנס מספיגה: רודי חדד ניער באגף ימין את אלון חרזי ובעט חזק, אדרי השמיט, הכדור חזר לבוזגלו שמ-4 מטרים בעט לגופו של השוער המקומי, הכדור נהדף בשנית, הפעם אל מחוץ לרחבה, שם ניצב ג'ונסון שבעט חזק - סנטימטרים מהעמוד.

בדקה ה-26 תיקל פאנטיני בגסות את ישראלביץ', אך משיח משום מה התעלם ולא הוציא לו את הצהוב השני - שלא בצדק. הלחץ הצהוב הלך וגבר ובדקה ה-32 סובב ג'ונסון כדור חופשי באומנות, אך אדרי התעופף ושוב מנע שער.

כניסה חזקה של ישראלביץ' בקרסולו של קטן, הותירה את הקפטן הירוק מדדה על כר הדשא. בדקה ה-41 קיבל רפאלוב אסיסט נהדר מבוקולי, הטעה את ייני ובעט מקצה הרחבה כדור שפיספס את המסגרת במעט. חיפה התעוררה לקראת ההפסקה ובתוספת הזמן כיאל היה קרוב לשער השני במשחק אך בעט כדור חזק שחלף ליד העמוד. 0:1 לירוקים בתום 45 דקות טובות.
מחצית שניה
דקה 47 - מכבי חיפה עולה ל-0:2:
בדומה לפתיחת המשחק, הירוקים שוב מצאו את הגנת האורחים עם המכנסיים למטה. הגבהה די סתמית של בירם כיאל מאגף ימין הגיעה לראשו של ליאור רפאלוב, שהתרומם באין מפריע מעל ישראלביץ' ונגח כדור חלש שחדר פנימה. גם יבריץ' לא חף מאשמה.

בדקה ה-55 ביצע בן שמעון חילוף התקפי בשורות הצהובים והכניס את יאניק קאמאנן על חשבונו של מושיקו מישאלוף.
דקה 56 - מכבי חיפה עולה ל-0:3: זו כבר הופכת להיות תבוסה. יניב קטן נותר במצב של אחד על אחד מול איגור טומאסיץ', התמהמה מעט, אך הבחין בטמבינקוסי פאנטיני שהגיח באגף ימין ובעט פנימה. הקפטן הירוק סידר לחלוץ הדרום אפריקני שער שני במשחק.

קטן, שרצה להשתתף גם כן בחגיגת השערים, ניסה את מזלו בדקה ה-60 עם כדור מסובב מקצה הרחבה, אך יבריץ' התעופף ומנע שער בטוח.

דקה 64 - מכבי ת"א מצמקת ל-3:1: משום מקום, הצהובים חוזרים לתמונה. הגבהה של ישראלביץ' מאגף שמאל הגיעה לראשו של קאמאנן ששיגר כדור קשתי ומפתיע שחלף מעל אדרי, פגע בעמוד וחדר פנימה.

דקה 68 - מכבי ת"א מצמקת ל-3:2: הצהובים חוזרים ובגדול. התקפה נהדרת של האורחים הובילה לשער שני תוך 4 דקות. יבוריאן השתלט על הגבהה מאגף שמאל, הוריד בחזה לעברו של מאור בוזגלו והאחרון שיחרר כדור חזק ושטוח שפגש את הרשת.

בדקה ה-70 ביצע אלישע לוי את החילוף הראשון שלו במשחק והכניס את אייל גולסה על חשבונו של כובש הצמד, טמבינקוסי פאנטיני. 5 דקות לאחר מכן הוציא לוי את המצטיין על המגרש, יניב קטן, והכניס במקומו את מוחמד גאדיר הצעיר.

בן שמעון השתמש בכל הכלים שיש לו והכניס בדקה ה-80 את יניב עזרן ודן רומן על חשבונם של רודי חדד ואיליה יבוריאן. הצהובים לחצו אך דווקא המארחים היו קרובים יותר לרביעי, כשבעיטה מסובבת של רפאלוב נהדפה לקרן ע"י יבריץ'. עד לסיום הצליחו הירוקים לשמור על התוצאה ולנצח בצדק.

מכבי חיפה: אמיר אדרי, אלון חרזי, דקל קינן, ליאוניד קרופניק, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, בירם כיאל, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב, יניב קטן (מוחמד גאדיר, 75'), טמבינקוסי פאנטיני (אייל גולסה, 70').
מכבי ת"א: דראגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, מושיקו מישאלוף (יאניק קאמאנן, 55'), איגור טומאסיץ', אבי יחיאל, דולי ג'ונסון, שרן ייני, גיז'רמו ישראלביץ', רודי חדד (דן רומן, 80'), מאור בוזגלו, איליה יבוריאן (יניב עזרן, 80').