#1

הפועל תל אביב השיגה הערב (שבת) את ניצחונה השני העונה בליגת העל, 0:2 על בני יהודה מצמד של סמואל יבואה בדקות ה-78 וה-90.
מאמן הפועל, אלי גוטמן, אמר בסיום המשחק: "אני חושב שהפועל ת"א שלטה היום במשחק בצורה חדה, ברוב דקות המשחק ביטלנו קבוצה כמו בני יהודה שהיא קבוצה טובה. לצערי לא תרגמנו את זה לשערים.


"בחצי הראשון, אם היינו יורדים עם 0:3, אז אף אחד לא היה מתפלא. הגענו למספיק מצבים, לפחות עבור שער זכות אחד וגם את זה לא עשינו. במחצית דיברתי עם השחקנים ואמרתי להם שיש עכשיו שתי אפשרויות, או אמוציות או ריכוז.
"אמרתי לשחקנים: 'עם אמוציות לא תנצחו את המשחק הזה'. עם ריכוז ולשחק בהתאם לשיטת המשחק שלנו וסגנון המשחק שלנו, וכמובן עם שינויים כמו שעשיתי כשהכנסתי את מהראן להלה ושיחקנו 4:4:2, ראיתי שזה עזר לקבוצה, ובסופו של דבר ניצחנו את המשחק.

"יכולנו לנצח את המשחק בהפרש של יותר משני שערים, אבל אנחנו מקבלים את התוצאה הזו כמו שהיא. בסה"כ אני מרוצה מאיך שהקבוצה שיחקה. אני חושב שגילי ורמוט עמד פעם או פעמיים במצבים שאני מאחל לו שיעמוד בהם בכל משחק".
גילי ורמוט עצמו, שהחמיץ שלוש פעמים ממצבים נוחים, התחיל את דבריו על משחקו של יבואה כשאמר: "בשביל זה הביאו אותו, הוא חלוץ מצוין. הוא הגיע היום ושיחק טוב במאני טיים".

על השאלה מה הרגיש כשהיה מול השוער אמר ורמוט: "קודם כל טוב שניצחנו, שלא נפל עלי התיק הזה, אבל אני מקווה כל משחק להגיע למצבים האלה וכל עוד אני אגיע, בסוף אני אתן את הגולים. תמיד צריך להיות בסביבה כשהכדורים נופלים שם ובסוף זה ייכנס, אני בטוח".


לשאלה כמה לחץ השתחרר בהפועל אמר הקשר: "השתחרר איזשהו לחץ, אבל אם את המשחק הבא לא ניקח אז שוב יחזור הלחץ. משחק הבא נצטרך לבוא שוב ולהוכיח שאנחנו טובים".
כאמור, המשחק הבא יהיה בטדי ועל כך אמר: "היום אין קבוצה מעל הליגה, כל הקבוצות שוות ואנחנו יכולים לנצח בכל מגרש. נבוא לשם ונעשה את העבודה".

לוזון: "הקבוצה הטובה ניצחה"
מהצד השני, מאמן בני יהודה, גיא לוזון, הודה שלקבוצתו הגיע להפסיד: "אני חושב שהיום הפועל ת"א שיחקה טוב מאיתנו, הניצחון הגיע להם. הם שלטו רוב הזמן בכדור ויצרו הזדמנויות, סה"כ הקבוצה הטובה יותר ניצחה ולא הגיע לנו יותר מזה.


"זה המשחק הכי גרוע שלנו השנה, בכל המשחקים השנה נראינו הרבה יותר טוב ובטח גם יותר טוב מהיריבה ואין מה לעשות, הניצחון מוצדק. אני חושב שבמשחקים הקודמים חילצנו את הכדור בקישור, והיו לנו פריצות מהירות קדימה, אבל הפעם מבחינה הגנתית לא עשינו את העבודה כמו שצריך".