#1

שחקני בית"ר ירושלים ממשיכים בהכנות למשחק שיערך ביום שבת מול מ.ס אשדוד כאשר עדיין לא ברור האם השוער טברטקו קאלה, הסובל מפציעה בכף רגלו, יוכל לשחק.
לקראת המשחק ביום שבת מתכנן עטר מספר שינויים בהרכב כשתומר בן יוסף צפוי להחליף את שמעון גרשון בהגנה ועמית בן שושן עשוי למצוא את עצמו בהתקפה לצידו של ברק יצחקי.

יצחקי עצמו ניסה להסביר הבוקר עד כמה בית"ר ירושלים לחוצה מהמצב אליו נקלעה מתחילת העונה ואמר ל-ONE: "בית"ר זה מועדון לחוץ תמיד, לא משנה מה קורה מסביב. יש לנו שחקנים מספיק מנוסים שיודעים להתמודד עם המצב".

לקראת המפגש מול אשדוד אמר יצחקי: "נגיע לאשדוד ביום שבת במטרה לנצח. חשוב לנו לצבור 3 נקודות ולהתחיל בקו עליה כי כרגע המצב שלנו לא טוב ואנחנו צריכים נקודות כדי להתעורר. מתחילת העונה נוצר כדור שלג. העונה נפתחה בצורה לא טובה והגיע הזמן לעצור את זה".
על כך שאומרים שאולי שחקני בית"ר שבעים לאחר 2 אליפויות הגיב: "אני לא מכיר מושג כזה של שחקן כדורגל שבע. אני לא מכיר שחקן שלא רעב לתארים ולא שואף לנצח. אני בטוח שכל השחקנים באים בכל משחק כדי לנצח".


"תמיד קשה לשחק באשדוד, אנחנו מתכוננים בהתאם ונבוא הכי מוכנים כדי לקחת 3 נק'. כולם יודעים שהמצב לא הכי טוב, כך שאנחנו חייבים 3 נק' בשבת. אנחנו רוצים לצאת מהמצב שנקלענו אליו". לסיכום אמר החלוץ: "כמובן שהדרך חשובה, אבל בשלב זה אנחנו רק רוצים לנצח, לצבור את הנקודות ורק לאחר מכן נדבר על הדרך".
מאמן בית"ר ירושלים, ראובן עטר, יודע שכל תוצאה מלבד ניצחון באשדוד תעלה את מפלס הלחץ בבית וגן והמאמן פונה לאוהדי בית"ר וקורא להם להגיע לאשדוד.


"אני יודע שהקהל שלנו מאוכזב מאיתנו והוא כועס עלינו בצדק, אבל כמו שאני דורש מהשחקנים להתעלות ולגלות מחוייבות, אני מצפה שהקהל שלנו יבוא לאשדוד וייתן שם תצוגת עידוד שתמשוך את השחקנים. הקהל של בית"ר יודע לעשות את זה".
עטר ניסה להסביר מה עובר על בית"ר בתקופה האחרונה ואמר ל-ONE: "יש חוסר ביטחון בקבוצה, זה בלט ביכולת האישית של השחקנים וביכולת הקבוצתית. תמיד טוב שיש את המחר כדי לתקן, אנחנו מכוונים ליום שבת, לאשדוד. אני מאמין בשחקנים שלי. אני יודע שהמצב לא טוב מבחינת איך שאנחנו משחקים והמיקום בטבלה, אבל עוד אפשר לתקן את זה ואנחנו נעשה את הכל כדי לתקן".


עוד הוסיף עטר ואמר: "יש לנו שחקנים שלא רגילים למצב שבו אנו נמצאים, בטח אחריי השנתיים הטובות שעברו, זה חלק מהמאבקים שלנו ביום יום אבל אלו הרגעים שהשחקנים צריכים להתעלות. הכי קל להרים ידיים ולוותר, אנחנו ניקח אחריות. אני סומך על השחקנים שיעשו את זה".
על השאלה האם הוא מרוצה מהסגל של בית"ר שלא הוא בנה אותו אמר המאמן: "יש לבית"ר סגל מצויין שנקלע למצב לא טוב, צריך עוד חלוץ בסגל, זה היה ידוע מראש, אבל לא זאת הבעיה שהביאה אותנו לאן שהגענו, מה שכן הביא אותנו לאן שאנחנו נמצאים זה ההתמודדות הלא נכונה שלנו במשחקים האחרונים כתוצאה מחוסר ביטחון".


"השחקנים מספיק בוגרים כדי לקחת אחריות ולשחק יותר טוב, אנחנו צריכים לעשות הגנה כמו שצריך, לעזור אחד לשני ודרך עבודה קשה יגיעו התוצאות". לסיום התייחס עטר למפגש מול יוסי מזרחי ומ.ס אשדוד: "אנחנו רוצים לפתוח את המשחק כמו שעשינו נגד פ"ת, אבל לא רק ל-20 דק' הראשונות, אלא לאורך כל 90 הדקות. זו השאיפה ולשם אנו מכוונים".
החלוץ, טוטו תמוז, נקנס ב-2000 דולר בפועל ועוד 5000 על תנאי בשל התנהגותו במשחק מול הפועל פ"ת ביום ראשון. השחקן אמר לראשי המועדון כי הוא מוכן לכל עונש שהוא וכי הוא מתנצל על התקרית.