#1בלעדי: הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, זימן היום (שני) לשיחה את היו"ר אלי ארזי והודיע לו רשמית על סיום תפקידו במועדון לאלתר. ארקדי גאידמק אישר ל-ONE את הידיעה וסרב להוסיף פרטים.
גאידמק הבהיר לארזי שסיבת פיטוריו נובעת מקיצוצים בתקציב אותם רוצה גאידמק לבצע החל מהיום ולא לחכות לשנה הבאה, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE לפני חודש, בפגישה עם אבי לוזון.
ארזי נותר המום מהפיטורים והתקשה להבין את הסיבות, אמנם גאידמק התעקש והבהיר שהסיבה היא קיצוצים בכל תקציב ההנהלה שארזי עומד בראשה והיא יקרה מאוד יקרה.

ל-ONE נודע שאלי ארזי מרוויח כ-4.5 מיליון שקל בעונה, שכר שלא מקובל יותר על גאידמק והוא תופס חלק ניכר מתקציב המועדון. יחד עם ארזי פוטר גם חתנו, עו"ד אלעד אייזנברג (ממשרד עורכי הדין אורלנסקי, אייזנברג, מוסון ושות') שנכנס לתפקיד עם מינויו של ארזי ליו"ר ותפס את מקומו של עו"ד מורן מאירי.
גם הדובר עודד זרגרי פוטר מתפקידו אחרי שנתיים בתפקיד ויחד עם השלושה פוטרה מנהלת השיווק, קרן פניג'ל, שהיא בעצם השריד האחרון מבית משפחת פניג'ל.
עודד זרגרי, קרן פניג'ל וארזי. כולם פוטרו
בד בבד, הודיע ארקדי גאידמק שהמנכ"ל הצעיר והחביב על גאידמק, איציק קורנפיין, יקבל לידיו את ניהול הקבוצה ויורשה למנות מתחתיו דובר חדש לבית"ר ירושלים שיהיה מקובל על הבוס ולא כפי שהיה עד כה.
ארקדי גאידמק ויוסי מילשטיין, היום אחרי הפיטורים במשרדי בית"ר (גיא בן זיו)
חובה להבהיר שמאז ההשפלה בפולין, שם ספגה בית"ר ירושלים חמישה שערים מביכים, סבר גאידמק אז שעדיף לסיים את תפקידם של כל הצוות המקצועי וההנהלה, אך לבסוף נרגע והחליט לערוך שיחה קשה למאמן יצחק שום שכידוע נשאר בתפקידו והיום, כאמור, פיטר את כל ההנהלה שבראשה עמד אלי ארזי.
אלי ארזי. משכורת של כ-4.5 מיליון ש"ח בשנה
בחודש האחרון מועדון בית"ר ירושלים לא ידע שקט יום אחד בעקבות כל הכותרות סביב מעמדו הלא ברור של אלי ארזי, שהתערער מיום ליום, ורק גאידמק ואנשיו המקורבים ידעו על הלך הרוח וההחלטות הכלכליות העתידיות לבית"ר ירושלים.
בכיר במועדון אמר היום ל-ONE: "התחושה במשרדי בית"ר ירושלים היתה רעה מאוד. חוסר ודאות הוא קשה יותר מכל החלטה באשר היא. עכשיו ברור לכולם מי הבוס בבית"ר - ארקדי גאידמק כמובן.
גאידמק וארזי. סוף שיתוף הפעולה בבית"ר
ככה זה התחיל... אלי ארזי - לא הגיע מעולם הכדורגל
אלי ארזי מונה ליו"ר בית"ר ירושלים בסוף דצמבר 2006 במקומו של ולדימיר שקלאר. על פי הדיווחים, הוא משתכר כ-392 אלף שקלים לחודש ועלות שכרו השנתית מגיעה ל-4.7 מיליון ₪ בשנה.
ארזי לא הגיע מתחום הכדורגל. את מיטב שנותיו עשה במשטרת ישראל, שם הגיע לדרגת תת ניצב. ארזי נחשב לשוטר עממי וקשוח ושימש כמפקד מרחב ירקון ומפקד מרחב דן. לאחר פרישתו הקים חברה לייעוץ ביטחוני. הוא אופנוען חובב שמרבה לדהור בכבישי הארץ על אופנועו הכבד.
קרן פניג'ל. היתה השריד האחרון של המשפחה בבית"ר
לאחר שאוהדי בית"ר שרקו בוז במהלך דקת הדומיה לראש הממשלה שנרצח, יצחק רבין ז"ל, הודה ארזי כי חשב להתפטר מתפקידו.

ארזי התקשר אחרי התבוסה בקראקוב במוקדמות ליגת האלופות 5:0 בקראקוב לבעלים ארקדי גאידמק, והציע לקחת אחריות ולהתפטר מתפקידו.
עו"ד אלעד אייזנברג. חתנו של ארזי
ארזי אמר ל-ONE: "התקשרתי לארקדי גאידמק והצעתי שאתפטר מתפקידי. אני כיו"ר המועדון וזה שעומד בראש המערכת, חושב שהאחריות בסופו של דבר היא עליי, לכן נתתי לגאידמק את התפטרותי. הוא לא הסכים בשום פנים ואופן ולכן אני נשאר".
על עתידו של הצוות המקצועי בקבוצה אמר ארזי: "נכון שהאחריות על ההפסד לקראקוב היא מקצועית, אבל בראש ובראשונה ראיתי את עצמי כאחראי מכיוון שאני עומד בראש המערכת. אם הייתי מבין מארקדי שאפילו יש היסוס לגבי ההצעה שלי, הייתי הולך הביתה. אנחנו אחרי תשעה באב נקבל החלטות על עתידה של הקבוצה".

http://one.msn.co.il/cat/articles/ar...id=122763&bz=0

קרדיט ל ONE.MSN.CO.IL