#1

משחק רשת

משחק רשת הוא משחק מחשב מרובה משתתפים שבו משחקים דרך רשת מחשבים מקומית או רשת האינטרנט. קיימים סוגים שונים של משחקי רשת, אך בסיס המשחק הוא ביכולת של שחקנים אנושיים לשחק זה מול זה דרך הרשת. וזאת בניגוד למשחקים אחרים, בהם המשחק הוא אחד מול דמויות וירטואליות שנשלטות על ידי תוכנה.
התקדמות הטכנולוגיה איפשרה קישור וחיבור של מחשבים אישיים לרשת אחת, המתופעלת על ידי שרתים. וכך, שחקנים רבים ממקומות שונים ברחבי העולם יכולים לשחק זה מול זה. בנוסף, לעתים ישנם מוסדות או תחרויות של משחקי רשת, וכך מרוכזים שחקנים שונים במקום אחד בעל תשתית מתאימה למשחקי רשת.
משחקי האינטרנט כוללים מגוון רחב של משחקים עם רמות שונות של מורכבות, החל ממשחקי טקסט פשוטים ועד משחקי אסטרטגיה המשלבים גרפיקה תלת ממדית ועולמות ווירטואליים המאפשרים למספר רב של שחקנים לקחת חלק באופן סימולטני.
רבים ממשחקי האינטרנט קשורים בקהילות מקוונות, ההופכות את משחקי האינטרנט לצורה של פעילות חברתית יותר מאשר פעילות יחידנית של שחקנים בודדים.


משחקי אינטרנט מרובי משתתפים

משחקי אינטרנט מרובי משתתפים התפתחו במקביל לגידול בגישה לפס רחב באינטרנט ברוב המדינות המפותחות. בזכות השימוש בטכנולוגיית הפס הרחב, מאות אלפי שחקנים יכלו להשתתף באותו משחק במקביל. ישנם סוגים רבים של משחקי האינטרנט מרובי המשתתפים. הנפוצים ביותר הם משחקי תפקידים, משחקי אסטרטגיה ומשחקי יריות.
כמו כן ברחבי העולם כיום שחקנים מקצוענים מקבלים משכורות גבוהות, רכבים, דירות, ציוד ועוד ונשפך סכומי עתק לעוסקים בעולם הגיימינג. המשחקים הכי פופולרים בתחום המקצועי הם:

1. Wrold Of Warcraft - משחק הרשת המצליח ביותר בעולם הכולל 12 מיליון שחקנים
2. Counter Strike 1.6
3. WarCraft 3 : Frozen Throne
4. Team Fortress 2
5. Counter Strike : Soruce

6. Call of Duty 4
7. World in Conflict
8. Halo3
רוב השחקנים המרוויחים בעולם משחקים World in Conflict או Counter Strike 1.6 ממגוון אירועים ברחבי העולם כולו. בנוסף לכל עניין הקבוצות והשחקנים גם משוחקים משחקי נבחרות בעיקר באירופה, ולשם מגיעות כל הנבחרות מהיבשת ומתמודדות על אליפות נכספת שבדרך כלל מצביעה גם על המדינה הטובה בעולם לאותו משחק. שכרו של גיימר מקצוען מגיע עד כ 80 אלף דולרים לחודש והפרסים למקומות הראשונים בכל תחרות מגיעים עד כ60 אלף דולרים!

כרדיט לויקיפדיה וגם לי כי ערכתי פה ושם