#1

מורן רוט, רכזה של אלופת המדינה הפועל חולון בעונה החולפת, נמצא במשא ומתן עם הפועל ירושלים מזה כחודשיים, אך כעת נראה כי החליט לבחון אופציות נוספות, ובעיקר את האופציה של עזיבה לאירופה.

רוט, שהיה שותף לזכייה ההיסטורית של חולון באליפות, מצא עצמו, כחודשיים לאחר סיום הליגה, ללא קבוצה.

תחילה, היו מעוניינות בו מכבי חיפה, העולה החדשה, ומחזיקת הגביע, הפועל ירושלים. אך לאחר חתימתו של משה מזרחי בקבוצה מהכרמל, נותר רוט עם אופציה אחת ויחידה. הבעיה - ההצעה הכספית.

עד כה רוט לא דיבר על מעבר לאירופה, בעיקר משום שאשתו התנגדה לכך, אך לאחר ששכר את אריק קריין כסוכנו, נראה כי דברים עשויים להשתנות. קריין, הסוכן שהוציא הכי הרבה שחקנים ישראלים לאירופה בשנים האחרונות, ידוע בקשריו הענפים עם קבוצות שונות ברחבי אירופה.

ההיסטוריה מראה שקריין מרבה להוציא שחקנים ישראלים לאוקראינה, ובהחלט ייתכן כי גם רוט ימצא את עצמו בסופרליג האוקראינית.

אם להסתמך על ההשתוללות התקציבית שמאפיינת את הליגה באוקראינה בעונות האחרונות, ניתן לומר שמעבר לאפשרות להתפתח כשחקן, מדובר באפשרות לשדרוג כלכלי משמעותי בהשוואה למשכורות אותן מקבלים השחקנים בארץ.

בירושלים בוודאי לא ישמחו לשמוע על המינוי החדש, שמצביע על כך שרוט לא מתכוון להתגמש בדרישותיו הכספיות ומוכן לבדוק אופציות אחרות, גם אם הדבר כרוך באריזת מזוודות ומעבר לחו"ל.

מבחינת ירושלים, קשה לראות מצב שבו דני קליין יסכים להעלות את הצעתו לרוט פעם נוספת, לאחר שכבר הסכים לשנות את הצעתו המקורית ולשלם לשחקן 125 אלף דולר לעונה במסגרת חוזה לשתי עונות.

במידה ורוט אכן יוותר על ההצעה מירושלים, תמצא עצמה הקבוצה במצב בעייתי, כאשר ברשותה ארבעה ישראלים בכירים בלבד. אמנם מדובר עדיין בסגל ישראלי טוב, אך חלש משמעותית ביחס לעונה הקודמת.

קרדיט לאתר one