#1

בניגוד לשני הכוכבים האחרים, שסיימו את דרכם עוד לפני תום החוזה, אטו שכבש בארבע העונות האחרונות 107 שערים, פשוט סבל מפציעות והתקשה לחזור מהן. הוא בסך הכל בן 27, אבל מבחינת ברצלונה הוא מעבר לשיאו ומסמל את הכישלון המקצועי בשנתיים האחרונות.

האריה מקמרון ספג את מרבית הזעם של הקהל הקטאלני. "זה נובע מהרבה סיבות", מסביר סאל אמרגי מהעיתון "אל מונדו", "חלקן כלל לא תלויות בו - הפציעות שעבר, או הנסיעה עם הנבחרת לאליפות אפריקה. מצד שני, אי אפשר להתעלם מכך שהוא לא הבקיע במשחקים החשובים באמת, למרות שנלחם ורץ והתאמץ. עם זאת, עיקר הבעיות שלו הן מחוץ למגרש: העימותים עם רונאלדיניו, הדיבורים נגד רייקארד, העובדה שהשחקן יוצר אווירה לא טובה בחדר ההלבשה. זה שילוב של הכל יחד".

שנאת הקהל הגיעה לשיאה כשאטו ודקו ספגו צהובים מכוונים לפני המשחק בברנבאו, רק כדי להבריז ממשחק ההכתרה של ריאל מדריד ולא להיות שותפים למשמר הכבוד ששחקני ברסה נאלצו ליטול בו חלק. אטו הטריף את האוהדים כשטען כי הצהוב לא היה מכוון והוא לא ידע את מניין הצהובים שלו, זאת למרות שפרנק רייקארד הזהיר אותו מפורשות בחדר ההלבשה לפני המשחק מספיגת צהוב חמישי. זה הרגע בו איבד אטו סופית את תמיכת הקהל ובמשחק הבית האחרון של העונה הקמרוני ספג קללות, השפלות ושריקות בוז. אטו, פצצת רגשות ידועה, לקח את זה ללב.

הוא קיבל אור ירוק לדבר עם כל מי שרק יחפוץ בו, אבל הבעיה שפרט לאוזבקים החביבים, אין לו יותר מדי אופציות. אמנם הוא סיפר לכלי התקשורת בספרד כי אינטר, טוטנהאם וצ'לסי מעוניינות בו, אולם זה לא כל כך פשוט.

אינטר לא צריכה חלוצים ומעדיפה להשקיע את מאמציה בגניבת פרנק למפארד; צ'לסי פוזלת לקאקה ורוביניו, ואינה מתלהבת מטרייד בין דרוגבה לאטו; התרנגולים ממתינים לראות מה קורה עם דימיטר ברבאטוב, ואם החלוץ יימכר ליונייטד אטו עשוי להגיע במקומו. כמעט חצי קיץ כבר חלף וברסה עדיין לא קיבלה הצעה קונקרטית אחת על החלוץ. "בסופו של דבר הוא ימצא קבוצה, הוא מספיק טוב", מאמין פאביאן אורטיס מהעיתון "אס".