#1

דאנטוני: "אני רוצה את לברון"

עכשיו זה גלוי ופתוח. הניו יורק ניקס הביעו עניין בלברון ג´יימס. ידיעה זאת אינה זרה לחובבי הצהובונים, אבל עכשיו זה רשמי. מייק דאנטוני והבוס שלו דוני וולש כבר מתכננים את השנתיים הקרובות בצורה כזאת שהקינג יקבל את הבמה המרכזית גם בתפוח הגדול. עוד שינויים קיצוניים בדרך.
מייק דאנטוני נחשב ל"מאמן של שחקנים". הוכחה לכך קיבלו בשיקגו כשכל השחקנים רמזו למנג´ר פקסון שהם רוצים אותו. אבל הוא נחת בניקס והם הולכים בכל הכוח על הקינג בקיץ של 2010, השנה בה יסיים את החוזה שלו בקליבלנד. גורמים פנימיים בניו יורק אישרו את הידיעות והדגישו שג´יימס נמצא בראש סולם העדיפויות של הקבוצה. מה יהיה בשנתיים הקרובות? בעיקר עבודות בנייה.

גם מבחינת המשכורות, המצב בניו יורק מצויין. בעונה הבאה הם עדיין ישלמו מס מותרות ויהיו קבוצה לא-חסכונית במיוחד, אבל המצב בעוד שנתיים יהיה אידיאלי עבור החתמת שחקן בעל שם כמו לברון. רק אדי קארי, ג´אמאל קרופורד, זאק רנדולף וג´ארד ג´פריז חתומים מעבר לקיץ של 2010, אחריה יעמוד תקציב הקבוצה על 28 מיליון דולרים בלבד. בניקס גם מקווים שיגיע רוקי טוב בקיץ שיעזור לשכנע את לברון לנחות.


ג´יימס. מבוקש בניו יורק.

לא מעט שחקנים צפויים לעזוב את הקבוצה בקיץ הקרוב. סטפון מרבורי (20 מיליון לעונה) ומאליק רוז (7 מייליון לעונה) סיימו את דרכם בקבוצה. הניקס יחפשו טריידים שיכללו את השחקנים המדוברים, כאשר כרמלו אנטוני עשוי להיות הכוכב התורן שינחת במדיסון סקוואר גארדן. דאנטוני כבר הדגיש שהוא לא הולך לשנות את השיטה שלו ומלו בהחלט עשוי להיות צירוף מעניין.

עוד שחקן שישלם ככל הנראה את המחיר של הכישלון העונה הוא זאק רנדולף. מבחינה מספרית מדובר בשחקן מצויין,
אבל ספק אם הוא מספיק מהיר או אתלטי כדי להיות סוג של שון מריון או אמרה סטודומאייר. זאק, שהעמיד העונה ממוצעים של 17.6 נקודות ו-10.3 ריבאונדים למשחק, עשוי למצוא את עצמו במלווקי. הבאקס כבר הביעו עניין באמצע העונה וצ´ארלי וילנואבה עשוי לעשות את הדרך ההפוכה לניו יורק.

בוקי נאכבר, המסיים את חוזהו בניו ג´רזי בימים אלה, כבר התחיל לשווק את עצמו. הסווינגמן ההתקפי של הנטס כבר שיתף פעולה בעבר עם דאנטוני בבנטון ולא שכח לתת לו את הקרדיט. הניקס יחפשו למלא את עמדת הסמול ונאכבר עשוי להיות פתרון זול ולא רע עבורם. קווינטל ריצ´ארדסון, עוד שחקן ששיתף פעולה עם דיאנטוני בפיניקס, צפוי להישאר ולאייש את עמדת השוטינג.


קרדיט ל-Hoops על הכתבה.