#1

פרסום ראשון: יוסי מזרחי יעזוב בסוף העונה את קפריסין ויחזור לאשדוד. מאמן אפולון לימסול יעזוב את קפריסין ויחזור לישראל, כך נודע רשמית ל-ONE. חיים רביבו אמנם הוביל את אשדוד לניצחון גדול השבוע של 0:1 על בית"ר אבל הוא הכריז רשמית בפני שותפו ושחקניו: "לא נהניתי לעמוד על הקווים, בשנה הבאה אני לא מתכוון לאמן".

רביבו, שעמד לראשונה על הקווים של אשדוד לאחר התפטרותו של אלון חזן, אמנם השיג 3 נקודוח חשובות ויקרות במאבקי התחתית, אך הוא מתעקש ונחוש: הייעוד שלי הוא לא לאמן את אשדוד. רביבו מעדיף להמשיך להתרכז במשימות הבעלות והניהול של המועדון הקרוב אליו.

אשדוד מרוחקת רק נקודה אחת מעל הקו האדום כיום כאשר להרצליה שמתחתיה יש משחק חסר - נגד בית"ר ירושלים. התוכנית של רביבו היא להשאיר את אשדוד בליגה ואז "להוריש" אותה שוב למזרחי.

"לא נהניתי לעמוד על הקווים. זה לא קל להיות מאמן במיוחד כשאתה במצב כזה כשיש עליי ועל ג'קי גם ככה לחץ בתור הבעלים שהקבוצה לא תרד ליגה. אבל הצלחנו היוםְ", כתב רביבו בטור אישי ב-ONE.
"אני בעלים של קבוצה, יש לי את העסקים שלי ואני רוצה להתעסק בזה יותר מאשר לעמוד על הקווים".

ל-ONE נודע שהעדיפות הראשונה של מועדון ספורט אשדוד לאימון בעונה הבאה היא בראש ובראשונה יוסי מזרחי, המוערך מאוד ע"י ג'קי בן זקן וחיים רביבו. בין הצדדים נעשו מספר רב של שיחות על עתידו של מזרחי בקפריסין ועל שובו לישראל בכלל ולאשדוד בפרט. אם מזרחי לא ירצה ויחליט למרות הקושי לחיות לבד, ראובן עטר אשר קיבל פניה מראשי אשדוד צפוי לעמוד על הקווים, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

מזרחי אישר הבוקר (חמישי) את הידיעה ל-ONE והבהיר: "כן, כן, אני חוזר בסוף השנה לישראל. אני עדיין לא יודע לאן אני חוזר, אבל נחכה להמשך השבוע, בכל אופן חג שמח, תודה על הטלפון".

מקורביו של מזרחי אמרו השבוע ל-ONE: "יוסי מצליח מאוד באפולון לימסול, אך החיים שלו ללא המשפחה מעבר לים מקשים עליו מאוד וזו הסיבה היחידה שבגללה יוסי יחזור לישראל. עם כל הכבוד לכסף הגדול, להזדמנות הגדולה לאמן באירופה, הבדידות מקשה עליו להתאקלם. אין מקום להשוות בין מזרחי לניר קלינגר הנמצא בקפריסין עם משפחתו. אגב, רק שתדעו שגם לקלינגר יש געגועים גדולים לארץ והוא חי שם עם רעייתו מיכל ושלוש בנותיו, אז על אחת כמה וכמה, געגועיו של מזרחי המתגורר בגפו ומתקשה להתאקלם לבד".חובה לציין, שמערכת היחסים של מזרחי עם הבוסים של אפולון לימסול טובה מאוד, למרות "הנקודה השחורה" בפרשת היעלמותו של ליאור אסולין מהמועדון. נתון חשוב נוסף הוא החוזה של מזרחי שמסתיים בתום העונה עם אופציה לשני הצדדים להאריך או לבטל את חוזהו.

מבית"ר ועד לקפריסין
יוסי מזרחי, בן 55, גדל בין הקורות במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים, ובעונת 74/75 לבש לראשונה את האפודה של הקבוצה הבוגרת ונכנס לנעליו של יוז'י סורינוב האגדי.

מזרחי שיתף פעולה ב-14 שנותיו בבית"ר עם אורי מלמיליאן, אלי אוחנה, דני נוימן, זכה עם הקבוצה באליפות ההיסטורית של 86/87 ובארבעה גביעים.

ב-1994 החל יוסי מזרחי את קריירת האימון כעוזרו של אמציה לבקוביץ' בבית"ר ירושלים. לאחר מכן חצה מזרחי את הכביש והדריך את הפועל ירושלים היריבה העירונית.
התחנה הבאה בקריירה של מזרחי היתה באורווה של מכבי פ"ת, לאחר מכן ירד דרומה לאשדוד, כשהצלחתו בתפקיד בעיר הנמל, הביאה את ראשי בית"ר ירושלים להחתימו במקום אוסי ארדילס שפוטר. מזרחי סגר מעגל וחזר הביתה לצהוב-שחור של בית"ר וארקדי גאידמק ב-2006.

העונה של מזרחי בטדי לוותה ברגשות מעורבים. היציבות שהקרין המאמן היתה אחד הגורמים שהביאו לבית"ר אליפות לאחר כמעט עשור, ואליפות ראשונה בעידן גאידמק. למרות ההצלחה, הובהר לו מצד קברניטי המועדון כי הוא לא מועמד להישאר לעונה הבאה.
יצחק שום הובא במקומו לתפקיד בבית וגן, ומזרחי החליף את גיא לוזון במכבי פ"ת בתחילת העונה. לאחר פתיחת עונה מצוינת קיבל המאמן הצעה אטרקטיבית מהאי השכן, ומזרחי הצטרף לניר קלינגר והליגה הקפריסאית כמאמן אפולון לימאסול.

מזרחי הוביל את קבוצתו לחצי גמר הגביע בקפריסין, ובמשחק הראשון מבין שניים ניצח 0:1 את אנורתוזיס, בליגה הקבוצה נאבקת בפלייאוף האמצעי.

קרדיט ל ONE.CO.IL