#1

זה הלך קשה, אפילו קשה מאוד, אבל בסופו של דבר צ'לסי ואברהם גרנט בגמר ליגת האלופות. הכחולים ניצחו 2:3 את ליברפול (3:4 בסיכום הכללי) אחרי הארכה בגומלין חצי גמר ליגת האלופות והם אלה שיסעו לגמר באצטדיון לוז'ניקי, שם ייפגשו את מנצ'סטר יונייטד, עימה הם מתחרים גם על תואר האליפות באנגליה.

בסיום המשחק המרתק, פנה המראיין של רשת "סקיי" ואמר לגרנט שהוא המאמן הראשון שלוקח את צ'לסי לגמר ליגת האלופות. הוא שאל אותו לפיכך האם הוא מרגיש "מיוחד", כמו ז'וזה מוריניו הידוע בכינויו "המיוחד".

"יש רק מיוחד אחד", צחק גרנט. "אני מאוד מאוד שמח. לפעמים, נוצרת הזדמנות ליצור היסטוריה, במיוחד שזה כאן באנגליה, במיוחד בצ'לסי ואחרי כל מה שעברנו השנה ובמיוחד מול ליברפול. הובלתי קבוצה פנטסטית. בניטז שיחק טקטי וצריך להיות מאוד חכם מולו כי הקבוצה שלו יודעת לייצר דברים. עשינו את זה ואני מאושר".

גרנט נשאל האם המשחק ברח מצ'לסי במחצית השניה וענה: "כן, אבל זה הגיוני. גם אתמול במשחק של מנצ'סטר יונייטד, השחקנים הלכו אחורה במחצית השניה. ככה זה שאתה מוביל 0:1 ויודע שאתה צריך את היתרון. לא ביקשתי מהשחקנים לסגת. אמנם לא התחלנו טוב את המחצית השניה, אבל התאוששנו יפה וניצחנו".

כשנשאל על למפארד ענה גרנט: "הדרך לקבל דברים כאלה זה לנהוג באנושיות. מה שקרה ללמפארד קשור באנושיות יותר מבכדורגל. פרנק שיחק מצוין לדעתי, הוא היה אחד משחקני המפתח שלנו. לא היה לו קל מסיבות מובנות ואני מכבד את זה שהוא נתן הכל למען הקבוצה. פשוט אין לי מילים".

גרנט, שענד סרט שחור על זרועו כנראה לציון יום השואה, הגיב על כך שכרע על ברכיו בסיום: "ראיתי את זה בטלוויזיה וזה מביך. היום (רביעי) זה ערב יום השואה בישראל ואני מכבד את זכרו של סבא שלי שנספה בשואה. זו הייתה תגובה רגשית". גרנט אמור ליטול חלק במצעד החיים שייערך ביום חמישי במחנה ההשמדה, אושוויץ, בפולין.


על היריבה בגמר אמר המאמן: "כמה אני בטוח בעצמי? הם קבוצה גדולה עם מנג'ר גדול, אבל יש לנו זמן להתכונן. אני מקווה שנעשה מה שעשינו בליגה. שם, עשינו מה שהיינו צריכים, ואולי מה שקרה בליגה, יקרה שוב". גרנט נשאל האם הוא חושב שלאוהדים צריכה להיות אמונה בו: "עשינו היסטוריה ואני גאה שעשיתי זאת בדרכי. אני לא אוהב להגיד 'אני', אבל זה הזמן להודות לכל אנשי המועדון, מהבעלים רומן, שבנה את הקבוצה, לצוות המצוין שלי וכל מי שהוא חלק מהיצירה כאן. אני לא יודע למה רומן לא היה במגרש היום. צריך לשאול אותו, הוא אדם נחמד, אבל יש לו את החשיבה שלו".

קרדיט ל SPORT.WALLA.CO.IL