#1

5 דרכים לנצל את הסוף שבוע


בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל הישראלים טסים לחו"ל כדי לנפוש. אז מה עושה מי שנשאר בבית? החל מפעילות גופנית ועד קריאת ספרים - הנה כמה הצעות לניצול טוב יותר של הסופ"ש הקרוב

1. שמירה על כושר

אין משהו יותר טוב מאשר לנצל את הזמן הפנוי כדי לשמור על כושר ולשפר את הבריאות. תוכלו לאמץ לעצמכם פעילות גופנית מומלצת, כמו למשל שחייה או משחקי כדור עם חברים, ולשלב אותה בשגרה. בעזרת שמירה על כושר תבנו גוף חטוב ולא תסבלו מכאבי גב וצוואר בגלל הארוחות המשפחתיות. חוץ מזה, עכשיו המחירים בחדרי הכושר ומכוני הקאנטרי זולים כי הקיץ הסתיים.


2. סידור הבית

מתי בפעם האחרונה סידרתם את הבית? במקום לחכות לפסח, תוכלו לעשות זאת כבר עכשיו. בעזרת סידור של הבית תרגישו טוב יותר עם עצמכם ותפנו מקום לחפצים אישיים. במקביל, תוכלו לעשות מצווה ולהעביר חלק מהדברים לתרומות, לחברים או לבני משפחה. התחילו מסידור של החדרים המרכזיים בבית והמשיכו גם לפינות הנידחות ככל שיאפשר לכם הזמן.


3. טיולים בחוץ

היתרון של תקופה זו בא לידי ביטוי במזג אוויר נעים. אחרי הקיץ המהביל והלח, אין כמו הסתיו כדי לטייל בחוץ ולשבת בפארקים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למצוא מקום קרוב ומטופח ולהגיע אליו לבד או עם המשפחה. טיולים בחוץ יראו לכם את הצד היפה של ישראל ועל הדרך יעייפו את הילדים.


4. בילוי משפחתי

כמובן שהדרך לנצל את הסופ"ש עוברת בבילוי משפחתי. למזלכם, יש המון פעילויות ואירועים שמתקיימים בכל רחבי הארץ עבור הורים לילדים בכל הגילאים. בילוי משפחתי יעזור לכם לצבור זמן איכות משותף וישאיר אתכם עם טעם של עוד. הטיפ היחיד בהקשר הזה הוא לבחור בילוי שמתאים לתחומי העניין של הילדים, ליכולת התפיסה ולגיל שלהם. כך תמנעו מצב שבו הילדים משתעממים ותעלו את הסיכוי לסופ"ש מוצלח עם ערך מוסף.


5. קריאת ספרים

בסופי שבוע (במיוחד החורפיים שביניהם) אתם יכולים למצוא את עצמכם עם המון זמן פנוי בין ארבע הקירות של הבית. במקרים כאלה אין כמו לקרוא ספר חדש, לסיים ספר ישן ולהקדיש כמה שעות לסיפורים שייקחו אתכם לטיול מסביב לעולם בלי שתצטרכו לקום מהכיסא.