#1

חמישה רעיונות לבילוי משפחתי מהנה


ערב עם המשפחה יכול להיות הזדמנות מצוינת לבלות ביחד עם הילדים ולצבור חוויות משותפות לכל החיים. מחפשים רעיונות לכמה שעות מחוץ לשגרה השוחקת? הנה 5 הצעות מיוחדות

הורים לילדים זוכים רק לעיתים רחוקות לעדנה. הסיבה לכך קשורה לקצב החיים המודרני, לשגרה השוחקת וגם לחוסר ביצירתיות. מצד שני, לא חייבים להסכים עם זה ואפשר לנצל לפחות 2-3 ערבים בחודשים לבילוי משפחתי מהנה.

גם אתם מרגישים שהגיע הזמן לרענן את השגרה? קבלו 5 רעיונות לבילוי מושלם בלי לצאת מהבית:

1. צפו בסרט

מתי בפעם האחרונה כל המשפחה התרכזה בסלון כדי לראות סרט מההתחלה ועד הסוף, בלי הפרעות מהטלפון הנייד או המחשב? אם אתם לא זוכרים את התשובה, זה בדיוק הזמן לבחור תאריך להקרנה מיוחדת.

בחרו סרט שמתאים לגיל הממוצע של הילדים. אל תוותרו גם על הטעם האישי שלכם, כי המטרה היא ליהנות מהתוכן ולא רק לבהות בטלוויזיה. התייעצו יחד עם הילדים לבחירת הסרט המושלם והתרווחו על הספה לשעה וחצי לפחות של אסקפיזם.


2. שחקו במשחקי קופסא

משחקי הקופסא שנשארו תקועים בתוך הארון מאז שקניתם את המחשב הראשון מחכים לכם בכל רגע נתון. אם תרשו לעצמם להוציא אותם, יכול להיות שתגלו שמדובר בבילוי משפחתי מהנה, נגיש וזול.

משחקי קופסא יפעילו את היצירתיות של הילדים ויעבירו להם מסר חינוכי נכון. התחרות בין בני המשפחה תוסיף הרבה עניין, ואולי תמצאו את עצמכם משחקים עד השעות הקטנות של הלילה אפילו בלי שתשימו לב.


3. הכינו ארוחה

ילדים אוהבים להשתתף בפעילויות יחד עם ההורים ואין סיבה שלא להפוך את זה למשהו אופרטיבי ויעיל, כמו למשל הכנת ארוחת ערב.

רכשו מראש את המצרכים המתאימים ובחרו מתכונים שגם הילדים יכולים להשתתף בהם. חלקו משימות בצורה ברורה והגדירו תחומי אחריות לפי הגילאים. פקחו על המתרחש, קבעו לוח זמנים והחליטו מתי יושבים לאכול.


4. הפיקו מסיבת קריוקי

מיקרופון שמחובר למחשב ומערכת הגברה הוא כל מה שנדרש בשביל להפיק ערב קריוקי מאולתר. הגשימו לילדים חלום ותנו להם להתנסות בשירים האהובים.


הקפידו על ווליום שלא יפריע לשכנים ובלו עם המשפחה בשירה מכל הלב. זו פעילות שמתאימה לכל ימי השבוע ובעיקר לימי שישי חורפיים שבהם מזג האוויר לא מאפשר לצאת מהבית.


5. הזמינו פיצה

ערב פיצה יגרום לילדים שלכם להיות מאושרים. מבחינתכם המשמעות היא חיסכון בזמן כי היום כבר אפשר להזמין משלוח פיצה בלחיצת כפתור מהאפליקציה, בכל שעה נתונה ובלי לחרוג מהתקציב.

בחרו פיצה מחומרי גלם איכותיים ותנו לילדים לשלב תוספות מעניינות. הזמינו את הפיצה לשעה מוקדמת והעניקו לערב נופך איטלקי.
פנקו גם את עצמכם עם כוס יין ליד הפיצה ושבו עם הילדים בשולחן לשיחה קלילה על אירועי היום.