#1

אז ועכשיו - כיצד השפיעו המחשבים על חיינו?

המחשב האישי הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו כבר תקופה ארוכה ונדמה שלאחרונה מעמדו שודרג אפילו יותר. מהמחשבון ועד הטלפון החכם, אוריינות דיגיטלית היא ככל הנראה המשאב החשוב ביותר של האדם המודרני

קשה לתאר את העולם בלי מחשבים. למרות שכבר 150 שנה לפני הספירה השתמשו היוונים במכונה עתיקה לחישוב תזוזת הכוכבים, רק בסוף ימי הביניים חלה התקדמות במתמטיקה והנדסה שהטמיעה את היסודות למחשב האישי. לאחר מכן התרגלנו כולנו לשימוש במחשבון כדי לבצע פעולות מתמטיות פשוטות, המשכנו למכונות חישוב משוכללות יותר וכמובן שיחקנו בקונסולות עם גרפיקה צולעת. בשנים האחרונות כבר הגיעו המק והפיסי, בתהליך שהפך את המחשב לחלק בלתי נפרד מהחיינו. לכך יש להוסיף את הורסיות הקטנות ואת ארגז הכלים הדיגיטלי במלואו: מיני לפטופ, מחשבי לוח וטלפון חכם.

המחשב הוא הכלי הטכנולוגי הכי חכם שיש לנו וידיעתו משולה לידיעת קרוא וכתוב. אוריינות דיגיטלית יכולה לקבוע את עתיד הדור הצעיר, להעלות את הסיכוי לשכר גבוה בעבודה ולהשפיע על מערכות יחסים חברתיות. מי שלא יודע להתנהל עם מכשירים דיגיטליים מן הסוג הזה ימצא את עצמו תוך זמן קצר מחוץ לעניינים. למזלנו, יש לא מעט קורסים שעוסקים בדיוק בנושא הזה ומיועדים לקהל יעד מגוון.

המאפיין המעניין ביותר של התפתחות המחשבים הוא שהפיכתם לקטנים וזולים לא פגעה בביצועים וביכולות. בתחילת המאה ה-21 יש סביבנו יותר מכשירים דיגיטליים עם יכולות מתקדמות מאי פעם, אך הם לא רק יותר קטנים אלא עולים פחות כסף. אם משווים את זה למצב בדור הקודם, מגלים פערים מדהימים שצפויים להמשיך ולצמוח גם בעתיד.


היתרונות של קורס מקצועי

המחשבים השפיעו על חיינו עד כדי כך שהחלטנו לפתוח עבורם מסלולים לימוד ייחודיים. קורס מחשבים הוא הזדמנות יוצאת מגדר הרגיל לרכוש ידע חיוני. הקורסים עוסקים בכל הנושאים הרלוונטיים לענף המחשוב, הם מתמקדים בתרגול מעשי ומועברים על ידי מרצים מנוסים.

בעזרת הקורסים ניתן לצבור ידע בסיסי ולפתח יכולת קיימת. הקורסים מתאימים למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום ולמי שאין לו שום סוג של רקע טכני. לחילופין, גברים ונשים שרגילים לעבוד עם מחשב ישמחו להצטרף לאחד הקורסים כדי להרחיב את המיומנויות העומדות לרשותם.


היתרונות של קורס מקצועי באים לידי ביטוי בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר הם מעניקים תחושת ביטחון ואוריינות שלא ניתן להשיג בלימודים אחרים.
בטווח הארוך ניתן להיעזר בקורסים האלה כדי להשיג תפקיד טוב יותר בעבודה, לנהל באופן עצמאי את החיים האישיים וגם לקחת חלק בתהליכי תקשורת חדשה.
בסופו של דבר, המחשבים כאן כדי להישאר והתלות שלנו בהם צפויה רק לגדול.

זה הזמן הנכון ביותר לקפוץ על העגלה ולהצטרף למילארדי אנשים שמשתמשים במחשב על בסיס יומי ושעתי.