#1

אחרי טיול צבא ולא יודע מה לעשות עם עצמך? המדריך הזה הוא בשבילך

תקופות ריקות בחיים הן מעטות, ולמרבה הצער אנחנו לא יודעים כיצד לנצל אותן בצורה הטובה ביותר. כזאת היא התקופה שמתרחשת בין סיום השירות הצבאי, או הטיול הגדול – לבין תחילת הלימודים באוניברסיטה או במכללה. מדובר בתקופה שהיא לכאורה קצרה מדי לפעילות משמעותית, וסביר מאד שתחוו תחושה מסוימת של רפיון ידיים.

ובכל זאת, חבל להעביר תקופה כזאת בבטלה ובדכדוך. מנפו את החודשים הללו, שלא יחזרו לעולם, לטובת משהו נפלא שילווה אתכם לשנים ארוכים. תנו לעצמכם מתנה של פיתוח וגדילה אישית, הגשימו חלום והרחיבו אופקים.

כדאי לדעת ולזכור שבהמשך הדרך תמיד תהיו עסוקים וטרודים, ולא יהיו עוד זמנים רבים כאלה שבהם תוכלו להשקיע אך ורק בעצמכם.


גוף ונפש

זה הזמן להתחבר לחלום שמלווה אתכם שנים ארוכות. אז נכון שאתם עומדים להתחיל ללמוד מקצוע רציני אבל למה שלא תיקחו, למשל קורס איפור שיכשיר אתכם בעקרונות האיפור הבסיסיים? זה מתאים למי שמתעניינת בתחום באופן מיוחד, אבל כדאי לציין מנגד שגם מי שחוששת ונרתעת תפיק הרבה מאד מהכשרה מקצועית. כעת תצאי לדרכך כשאת נראית במיטבך, וזוהי הדרך הטובה ביותר להתחיל את החיים ברגל ימין.

ככלל, כל קורס או פעילות שמתמקדים בגוף שלכם ישפיעו לטובה גם על הנפש. כך למשל הכשרה משמעותית תוך הקדשת זמן לתחום של פעילות גופנית כמו יוגה או פילאטיס יגרמו לך להרגשה נפלאה במיוחד.

וחשוב מכך: הידע שרכשת יאפשר לך להמשיך בדרכך תוך שמירה על כושר ואיזון מיטבי בין הגוף לנפש. גם כאן מומלץ להתמקד בתחום שאהוב עלייך במיוחד – או דווקא להתמסר למאבק בנקודת חולשה ולהעצים את עצמך.

קורס להגנה עצמית הוא דרך נוספת להרגיש חזקים וכשירים יותר. אין ספק, כאשר יוצאים מהחממה של הבית והמשפחה צריך להיות מוכנים, חדים וערניים יותר. נצלו תקופה של ריקנות כדי לקדם את עצמכם בתחום והמשיכו להשקיע בו לאורך השנים.


לימוד והתפתחות אישית


מכיוון שאתם עומדים להתמסר לשגרת לימודים שוחקת לא מומלץ לקחת קורס עיוני מדי. התמקדו בנושאים שרחוקים ככל האפשר מאזור הנוחות שלכם, אך בכל זאת מושכים אתכם. זהו זמן נפלא לקורס צילום, קורס ציור, קורס בישול וכן הלאה. השתלטו על מיומנות שתיהנו ממנה בהמשך הדרך, וכבר אתם ממירים חופשה ריקה ומשעממת בתקופה של גדילה והעצמה עצמית.


פנאי ונופש

למה בעצם לחשוש מן הריקנות? אפשר פשוט להפוך אותה למרתקת יותר. העמידו פנים שאתם תיירים בארץ ובעיר שלכם. זו התקופה לבקר בבתי הקפה המעניינים ביותר. לבדוק את כל החופים באזור ואת אלו שרחוקים ממנו. לצאת לטיול שתמיד חלמתם עליו ברחבי הארץ. בקרו במוזיאונים, בהצגות, בסרטים והרחיבו את חיי הנפש שלכם.
קראו את כל הספרים שתמיד לא היה לכם זמן לקרוא ומצו כל רגע של פנאי ורגיעה.