#1

7 דברים שלא ידעתם על הפרעות קשב


הפרעת קשב משפיעה לרעה על היכולת של בעליה להתרכז ולפעול בצורה מיטבית בתנאי לימודים, עבודה ובמצבי חיים נוספים. מרגע הופעתה היא אינה דועכת או נחלשת, ולכן הלוקים בה סובלים מן ההשלכות על איכות חייהם במשך שנים. ההפרעה גוזלת משאבים רבים ומכבידה על מי שלוקה בה בדרכים שונות, ולכן מקובל כיום על מרבית המומחים שכדאי לטפל בהפרעה ולא להתעלם ממנה. טוב לדעת שמעבר לטיפול התרופתי, קיימות דרכים רבות ושונות לטפל בהפרעת קשב.


דברים שלא ידעתם על הפרעת קשב

עולם הרפואה המשלימה ועולמות הטיפול מציעים אפשרויות שונות ומגוונות להקלה ושיפור בבעית הקשב. כדאי מאד להכיר את האפשרויות הללו, שאותן ניתן לשלב בטיפול התרופתי, או להציע לאנשים אשר אינם מעוניינים בטיפול תרופתי. חלק מן השיטות הללו נשענות על הקשר החשוב בין גוף ונפש, בעוד שאחרות מתמקדות בהקניית כלים לשליטה בהפרעה עצמה. להלן כמה אפשרויות פחות מוכרות אשר מציעות תמיכה אפקטיבית ובונה.


גוף ונפש – השילוב המושלם

הידרותרפיה נשענת במידה רבה על הקשר המוכח בין מיומנויות גופניות להצלחה בלימודים. הספורט משפיע על תפקוד המוח ומשפר את מצב הרוח, ובנוסף מעניק למשתמש קואורדינציה טובה יותר ובטחון עצמי. היבטים חשובים אלו של הפעילות הגופנית נכונים גם למי שאינו לוקה בהפרעת קשב, אך השפעתם על בעלי ההפרעה ברוכה במיוחד. הוסיפו לכך את ההשפעה המרגיעה של המים בפעילות ההידרותרפיה ומיומנויות נשימה הנרכשות במשך האימון, ותקבלו פעילות מיטיבה במיוחד.

טיפול המתמקד בתזונה: רבים עוסקים כיום בהשפעות של תזונה איכותית על תופעות גופניות שונות, ובאופן מיוחד על השפעתה המרובה על רבות מן התופעות אשר מטרידות אותנו בעידן המודרני הרווי ברעלים, הסחות דעת וחרדות. תזונה נקייה, הנמנעת ממזונות מעובדים ומתועשים, עשויה להיטיב עם המטופל בדרכים רבות ושונות, והיא נחשבת כדרך מומלצת לשיפור בעיות שונות של בריאות הגוף והנפש.

רבים מהאנשים הלוקים בהפרעת קשב מוצאים תמיכה והקלה בטיפולי מגע שונים כגון שיאצו, רפלקסולוגיה וטיפולים דומים אשר מעניקים למטופל רגיעה ומיקוד. תחום טיפול חשוב נוסף שרבים מוצאים בו הקלה ועזרה הוא הטיפול ההומיאופתי אשר מציע תרופות טבעיות ומקלות לתסמינים שונים, ולא הכל יודעים שהוא מציע סיוע גם להפרעות הקשב.כלים לשיפור והקלה – 'קואצ'ינג קוגנטיבי'

טיפולי אימון (קואוצ'ינג) - עולם האימון הוא תחום טיפולי חדש יחסית, אשר מציע טיפולים קצרי טווח וממוקדי מטרה. טיפולים אלה הם לרוב קוגניטיביים, ומעניקים למטופל כלים להתמודד עם בעיות שונות בחיי היום יום. הכלים הם לרוב כלים פרקטיים כגון – לוחות זמנים, תרגול מיומנויות, אסטרטגיות לימוד וכדומה.

פנו לכם זמן ובדקו את אפשרויות הטיפול הקיימות לתופעה אשר מעיבה על איכות חייכם. תופתעו לגלות אפשרויות סיוע והקלה אשר ישפרו את התופעות שאתם חווים במידה ניכרת.