#1

לא תאמינו כמה מוקדי תרבות ומורשת ישראלית ויהודית יש ברחבי הארץ

החברה הישראלית הינה חברה דינאמית, מגוונת ומיוחדת. יש בה אוכלוסייה שצורכת תרבות באופן עקבי. חברה הפתוחה לחידושים והפתעות ומבקשת כל העת ללמוד עוד ועוד. האמנות בישראל חיה ומוסדות רבים משקיעים מאמצים בפיתוח מוקדי תרבות ומורשת ישראלית. יש את הידועים ביותר והם מוזיאונים לאומיים גדולים, אבל בכל אזור חיוג אפשר לחוות את ישראל בצורה אחרת - בצפון אפשר לראות את מוזיאון העלייה הראשונה. באזור ירושלים אפשר ללכת לתערוכות אמנות וצילום המאגדות אמנות יהודית, בקיסריה יש את מוזיאון ראלי ובאזור הדרום - ניתן למצוא את מוזיאון הפלישתים באשדוד.


מוקדי תרבות בארץ

יש עוד מוקדי תרבות שנמצאים באזורים שונים של הארץ ויש בהם תכנים, יצירות ועוד מצגות שעוסקות בנושאים ספציפיים וייחודיים. בית אביחי אשר בירושלים חושף תערוכות רבות ייחודיות שממוקמות במקומות שונים. התערוכות הינן מגוונות ומספקות הצצה ויותר לשפע של תרבויות ותכני מורשת מגוונים שקיימים ברבדים שונים של החברה הישראלית.


תערוכות

אחת מגולות הכותרת של פעילות בית אבי חי הינה מידע על תערוכות צילום ואומנות יהודית בירושלים. לא יכול להיות חיבור יותר מוצלח ועמוק מאשר תערוכות שמשקפות אמנות יהודית לצורותיה והצגתן במקומות שונים בבירת ישראל. תערוכות אלו נועדו לקהל יהודי וחילוני כאחד, וכל שוחר תרבות וידע ישמח לראותן. התערוכות הן בשלל נושאים הלקוחים מתחום ההוויה הישראלית והיהודית. אומנים שונים מציגים את האמירות שלהם דרך צילום ונושאי אומנות שונים, וציבור רב של צופים מתחבר אליהם. כל אחד באופן אחר.


כל סוגי האומנות במקום אחד


אין ספק, כי אחדות מצורות הביטוי המקובלות והידועות של אומנים ואנשים מוכשרים היא באמצעות צילום, ציור, פיסול, רישום, ועוד תחומי אומנות רבים ומגוונים. ניתן למצוא תערוכת בנושאי קמעות למזל וברכה, בנושא ביגוד יהודי מהעבר, בנושאי קומיקס, מזון, סוכות יהודיות ועוד. יש תערוכות שנוצרות לזכר אומנים מהעבר ועוד שפע רחב. כל מה שצריך לעשות זה להדליק מחשב או להפעיל את הטאבלט או הסמארטפון ולהיחשף למידע. בעקבות המידע ניתן להגיע ולהתרשם מתערוכה ייחודית שמוצגת בסופר מרקט בירושלים או על צלע הר בגליל (כפר האמנים עין הוד) וכיוצא באלה.


אז מה מומלץ?

במילה אחת: הכול. ציבור הישראליים, דתיים וחילונים, יהודים, נוצרים, מוסלמים ואחרים – יכולים ואפילו מוזמנים ללכת ולחוות את שלל פיסות התרבות המשובצות ברחבי ארצנו היפה. אז קומו, קחו את המשפחה, החברים, הקרובים מחו"ל ואת השכנים וצאו לספוג תרבות ישראלית.