#1

צה"ל כמקפצה - התפקידים הנחשקים ביותר לבוגר העתודה האקדמאית

עתודה אקדמית היא מסלול נהדר שמאפשר לחיילים מצטיינים ומוכשרים להתחיל בבניית עתידם המקצועי תוך כדי שהם מתקדמים בעולם הצבאי. חיילי העתודה מבטיחים לעצמם תואר יוקרתי מסובסד, שירות צבאי מרתק ומקפצה נפלאה לעולם המקצועי שמחוץ לצה"ל. זהו מסלול שכדאי לשקול אותו בכובד ראש לפני מועד הגיוס.


מהי עתודה צבאית?

כתלמידי עתודה תפגשו באנשים שאפתנים והישגיים, מנהיגים ומובילים לעתיד. את הבחינה הפסיכומטרית תעשו כבר בכיתה י"ב ואחרי שתעברו את המיון תצטרפו לספסל הלימודים ממש כמו כל סטודנט אחר. בשנים אלו תוכלו לטוס לחו"ל, לעבוד, ובעצם לא תהיו שונים מכל הסטודנטים שלידכם. הדבר היחיד שתצטרכו להקפיד עליו – שמירה על רמת ציונים גבוהה ועמידה בדרישות התואר.

אחרי הלימודים תצטרפו לשירות צבאי מאתגר ומעניין בתחום שלמדתם. זוהי, בעצם, העבודה הראשונה שלכם אשר תאפשר לכם לרכוש ניסיון מקצועי רחב היקף בתפקידים מובילים ובגיל צעיר. אורך תקופת השירות: שלוש שנים שירות חובה ושלוש שנות שירות קבע - תקופה זו מחייבת לבנים ולבנות כאחד. בכפוף לאישור מפקד תוכלו אפילו לעשות תואר שני.


סיום צבא – שפע של תפקידים

כאשר תסיימו את השירות תגלו שצברתם ניסיון איכותי ומשמעותי וששוק העבודה מציע לכם שפע תפקידים ואפשרויות. כדי להבטיח את עתידכם המקצועי כדאי להתמקד בתחומים הנחשקים והלוהטים ביותר בשוק העבודה: הנדסת מחשבים – כלומר מהנדס תוכנה או חומרה, ביוטכנולוגיה ומשפטים. חשוב לדעת שהעתודה מציעה שפע תחומים נוספים, שרבים מהם מרתקים ומאתגרים לא פחות: רפואה, כל סוגי ההנדסה, לימודי המזרח התיכון, אדריכלות, פסיכולוגיה ועוד. בסך הכל העתודה מציעה 57 מקצועות לימוד, אשר ניתן לרכשם בלא פחות מ- 21 מוסדות לימוד ברחבי הארץ.

מעמדה של ישראל כאומת היי-טק הופך את התחום של מדעי המחשב לעבודה הנחשקת ביותר בישראל. כאשר מהנדס תוכנה או חומרה יוצא לשוק העבודה הוא עתיד לגלות שמקומות עבודה בפירוש נאבקים על שירותיו. חברות מחשוב מן העולם כולו מתעניינות בבוגרי ההכשרה הצה"לית בתחום המחשבים, וכל תעשיית ההיי-טק המשגשגת בישראל נשענת על ההנפקה השיטתית של מהנדסים מבריקים אשר מתווספים לשוק מדי שנה מתוך שורות צה"ל. חברות ההיי-טק מציעות לעובדיהן את תנאי העבודה הטובים ביותר בשוק הישראלי, ומקומות העבודה נעים בין מיזמים מרתקים של סטארטאפיסטים צעירים, לבין חברות ענק שהקימו מטות כאן בישראל.

תחום הביוטכנולוגיה הוא ללא ספק העתיד של עולם המדע, וגם כאן ישראל נמצאת בחוד החנית. ניסיון מעשי ולימודי בתחום הוא רב ערך ומבוקש. במקביל, בוגרי לימודי משפטים ברחבי הארץ עשויים לגלות שהם מתקשים למצוא מקום להתמחות ולהתנסות של ממש בשוק המוצף בעורכי דין צעירים. כבוגרי עתודה תזכו להתמחות והתמקצעות במערכות המאתגרות של צה"ל, וכאשר תצאו לשוק העבודה תוכלו לעשות זאת כעורכי דין מנוסים מן השורה. זוהי דרך נפלאה להגשים את החלום של השתלבות בעולם המשפט.