#1

רועש ופעיל או שקט ומאחורי הקלעים?

קריירה דינאמית תעמיד אתכם מול הרבה סוגים של מנהלים. ניהול אפקטיבי תמיד דורש מנהיגות מאתגרת, מתפתחת ומעוררת השראה, אך מעניין לעמוד על מאפייניהם של המנהלים השונים
מחקרים מראים שטווח הזמן האידיאלי לתפקיד מקצועי הוא 3-5 שנים. אם מוסיפים לנתון הזה את קצב החיים המודרני, את המרדף אחרי המשרה המושלמת ואת רף הסיפוק הנמוך של עובדים צעירים, מבינים מדוע יותר ויותר אנשים בוחרים להחליף קריירה.
החלפת קריירה היא צעד חיובי שמתבצע במטרה להשיג סיפוק ואתגר. עם זאת, אחת מתופעות הלוואי של קריירה דינאמית היא פגישה עם סוגים רבים ושונים של מנהלים.
ההבדלים בין גברים ונשים בתחום הניהול

ההבדל הבולט והברור ביותר הוא בין מנהלים ומנהלות. נשים מהוות היום 49% מכלל השכירים במשק, כאשר במדרג השכר לפי גובה ההכנסה החודשית הן מהוות 23% מהעשירון העליון. מנהלות בוחרות בשיטת ניהול המדגישה ערכים כמו מחויבות ואידיאולוגיה, בעוד גברים נוטים לכיוון של פרקטיקה ויישומיות.
מעבר לכך, גברים מנהלים עובדים 44.7 שעות בשבוע בממוצע, לעומת נשים מנהלות שעובדות 38.8 שעות. המשמעות היא שגברים מנהלים נמצאים יותר בסביבת העבודה ולכן שיטת הניהול שלהם מתבססת על סמכות היררכית ופטריארכלית. לעומת זאת, נשים נדרשות לבזר סמכויות ולהעביר חלק מתחומי האחריות לקולגות או עובדים בדרגה נמוכה יותר.
הבדלי ניהול לפי תחומים

עוד הבדל שניתן להצביע עליו בשוק התעסוקה המודרני מתרחש בין תחומים. מי שמתמחה במוסד ציבורי יגלה מבנה בירוקרטי, בו הניהול מתאפיין במשימות שגרתיות, פורמליזציה וכללים נוקשים. ניהול במוסד הציבורי מאפשר לבצע פעולות סטנדרטיות ביעילות, אך הוא מחייב חלוקה לפי תפקודים ולכן עלולות להיווצר מטרות סותרות.
קריירה בתחום התעשייה הקלה תפגיש אתכם בדרך כלל עם מנהל שמאמין במבנה הפשוט. זהו מבנה קלאסי לארגונים של עשרות עובדים ולכן יש בהם לא יותר מ-2-3 רמות אנכיות. המנהל בארגון קטן יהיה בעל נוכחות, הוא ירכז בידיו שורה ארוכה של סמכויות ולכן תוכלו לראות את המעורבות שלו כמעט בכל צעד מקצועי שתבצעו. מבחינתכם כעובדים, היתרון של מנהל כזה הוא שיתוף פעולה בזמן אמת ויצירת קשרים אישיים, אך החיסרון הוא תלות באדם אחד בלבד.

בתחום ההייטק ניתן למצוא סוגים שונים לחלוטין של מנהלים. זהו התחום בו לא תופתעו לעבוד מול מנהל שתפגשו רק באירועים מיוחדים. היות והעבודה מושתתת על דואר אלקטרוני, החלפת תכתובות והפרדה בין הקבצת מחלקות על בסיס פונקציונאליות והקבצה על בסיס מוצרים, המנהל יכול להיות שקט ולא אסרטיבי. הוא צריך כמובן לעבור קורס מנהלים ולהוכיח את התפקוד שלו תחת לחץ כדי לקבל את המשרה, אך בתור עובדים אתם לא צפויים להרגיש את התכונות שלו ברמה היום יומית.
מהו סגנון ניהול אידיאלי?

מכל המשתמע לעיל אין להסיק שקיים סגנון ניהול אידיאלי. מנהל צובר תכונות, ניסיון ומיומנות תוך התאמה לתחום שבו הוא עוסק. ההבדלים בין סגנונות ניהול לא נובעים רק מהבדלי אישיות בין המנהלים, אלא גם ממאפייני התחומים השונים עצמם. בכל ארגון חייבת להיות חלוקת עבודה והמנהל נדרש להתאים את עצמו למשימות. אף על פי כן, בסגנון ניהול אידיאלי בהחלט קיימת חלוקת תפקידים ברורה בין בעלי המשרות. החלוקה הזו לא קשורה למיומנות העובדים, אלא מהווה תנאי לתפקוד יעיל ואפקטיבי בארגון.
לסיכום, לאורך הקריירה שלכם תפגשו הרבה סוגים של מנהלים ותצטרכו לבצע התאמות כדי לעבוד מולם. שמרו על ראש פתוח ונסו להסיק מתוך הסגנון הניהולי על התרבות הארגונית בקריירה החדשה.