#1

ללמוד כדי לדעת ולא כי צריך

רבים מאיתנו פונים אל מסלולי הלימוד השונים באוניברסיטאות או במכללות הפרושות ברחבי הארץ, בשל לחצים חברתיים וסביבתיים המופעלים עלינו. אחרים עושים זאת משום שזהו מסלול חיים נפוץ וידוע: צבא, טיול בחו"ל, לימודים, עבודה וכדומה. במידה וגם אתם עומדים לפתוח את שנת הלימודים האקדמית מכיוון שאתם מרגישים שזה מה שמצופה מכם ומכיוון שגם עליכם מופעל לחץ סביבתי או חברתי, זה הזמן להיחשף למספר טיפים ועצות שיסייעו גם לכם ללמוד כדי לדעת ולא כי צריך!


  • פנו ליועץ לימודים- במידה וגם את מתלבטים מהו תחום הלימודים בו תבחרו ובו תתמקדו בשנים הקרובות. אנו ממליצים לכם לפנות לשירותי ייעוץ לימודים. במסגרת שירות זה תוכלו לקבל הכוונה מקצועית בהתאם למסלול הלימודים המותאם לכם, וזאת בהתאם לכישורים האישיים שלכם, לתחומי העניין שלכם ולממוצע הציונים העומד לרשותכם.
  • אתם לא מוכרחים להירשם ללימודי תואר- כיום, תוכלו ליהנות מהיצע מגוון של מסלולי לימוד הכוללים בין היתר: לימודי תואר ראשון ושני, לימודי תעודה, לימודי הסמכה, קורסים מקצועיים ועוד. לפני שאתם בוחרים את מסלול הלימודים, בדקו עם עצמכם מהו המסלול בו תוכלו להביא לידי ביטוי את מרבית הכישורים האישיים שלכם. אין טעם להירשם ללימודי תואר ממושכים במידה ואתם מעוניינים לרכוש לעצמכם מקצוע לחיים באמצעות אחד ממסלולי לימודי התעודה.
  • בחרו בתחום עיסוק עתידי ולא בתחום לימודים נוכחי- על מנת לבחור באחד ממסלולי הלימוד העומדים לרשותכם, העצה הכי טובה שלנו היא: בחרו בתחום לימודי שיוביל אתכם בסופו של הליך לתחום העיסוק המועדף עליכם. בדקו עם עצמכם מה הם תחומי העיסוק המעניינים אתכם והרלוונטיים ליכולות האישיות שלכם, ולאחר מכן בדקו מה היא ההשכלה הנדרשת בכל אחד מהתחומים. פעולה זו תאפשר לכם להשקיע יותר משאבים בזמן הלימודים, וכפועל יוצא מכך, ללמוד על מנת לדעת ולא כי צריך!
  • במידה ואתם מתקשים להחליט מהו תחום העיסוק הרלוונטי לכם, אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם מספר מכרים שלכם העוסקים בתחומי עיסוק שונים, וזאת לצרכי היכרות מעמיקה יותר עם סביבת העבודה בה הם עובדים, הנושאים והאתגרים המקצועיים עימם הם מתמודדים וכדומה. פעולה זו תאפשר לכם לבחון את תחומי העיסוק השונים מתוך היכרות מעמיקה, וכפועל יוצא מכך, תדרבן אתכם להשקיע בתחום הלימודים שיוביל אל המקצוע בו בחרתם.


אף פעם לא מאוחר להתחלות חדשות

טיפ חשוב לחיים וכן ללימודים: אין זה משנה מהו תחום עיסוקכם הנוכחי ואין זה משנה מהו הוותק המקצועי שלכם בתחום. במידה ואתם מרגישים תחושת מיצוי אישית ממקום עבודתכם הנוכחי, זה הזמן לשינוי אותו תוכלו לייצר באמצעות לימודי הסבה מקצועיים לאחר מתחומי העיסוק הרלוונטיים לכם והקרובים לליבכם. כיום, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של מסלולי לימודים בתחום ההכשרות המקצועיות. גם במקרים אלו פנו אך ורק לתחומי לימוד הרלוונטיים לתחום העיסוק בו תרצו לעסוק בסיום הלימודים!