#1

דיאטת כסאח הורסת לכם את הבריאות

אנשים רבים אשר סובלים מעודף משקל ברמה כזאת או אחרת או כאלו אשר אינם מרוצים ממראה הגוף שלהם, ימצאו את עצמם בחיפושים תמידיים אחרי דיאטות אפקטיביות מסוגים שונים. כעקרון, אין כל רע בדיאטה, כל עוד מדובר בהחלטה של אנשים מבוגרים אשר עושים דיאטה מבוקרת אשר משלבת בתוכה את כל אבות המזון. העניין הוא, שהרצון להרזות ולראות את התוצאות כמה שיותר מהר, גורם לאנשים רבים לבחור בדיאטות כאסח למיניהן. דיאטות הכאסח השונות מציעות כביכול פתרונות מהירים להפחתה משמעותית במשקל, אבל לצד "ההבטחות" העומדות מאחוריהן הן גם טומנות בחובן סיכונים רבים. כך שאם גם אתם מתפתים לנסות את אחת מאותן דיאטות כאסח, קיימת חשיבות גבוהה שעוד בטרם אתם מתחילים בה, תהיו מודעים לכל ההשלכות אותן היא טומנת בחובה.


הנזקים אשר טמונים בדיאטות כאסח

מעבר לעובדה, שאנשים רבים אשר התנסו בעבר בדיאטות כאסח למיניהן יכולים להעיד שאולי הם הצליחו להפחית ממשקלם כתוצאה מהדיאטה אך מיד אחרי שתקופת הדיאטה תמה הם החלו לעלות שוב במשקל, דיאטות מהסוג הזה טומנות בחובן סיכונים ועלולות לפגוע בבריאות של מי שמבצע אותן. רבות מדיאטות הכאסח מבוססות על תפריט דל, אשר כולל במקרים מסוימים רק מאכל אחד. מכיוון שהגוף שלנו אינו מורגל לשינויים כל כך קיצוניים בתזונה, תפריט שכזה על לגרום לפגיעות באיברים שונים כגון מערכת העיכול. מעבר לכך, אנשים אשר דבקים בדיאטה שכזאת, עלולים לחוש ירידה משמעותית באנרגיות וחולשה ואף להגיע למצבים של התעלפויות.


האם ניתן בכל זאת להרזות מהר?


הרצון להפחית במשקל ולעשות זאת מה שיותר ברור, הוא רצון מובן. יחד עם זאת, הבריאות חשובה מהכול וכחלק מכך, חשוב למצוא דיאטות אשר אינן מסכנות את בריאות האנשים אשר מחליטים לדבוק בהן. דיאטות בריאות הן דיאטות אשר מבוססות על תפריט עשיר, מאוזן וקבוע. התמדה בדיאטות מהסוג הזה תשיג תוצאות ותאפשר גם לשמר אותן לאורך זמן. חשוב לזכור שבכדי לראות תוצאות צריך להתמיד בדיאטה לאורך זמן ולנסות ולהגיע לקצב קבוע של הפחתה במשקל – כי כמו בכל דבר אחר בחיים גם בנושא של דיאטות אין תרופות קסמים.

כל מי שתר אחר דיאטות עתיד למצוא מבחר עצום של אפשרויות בדמותן של דיאטות מסוגים שונים – חלקן מבטיחות יותר וחלקן אולי יראו כפחות מפתות. בעת בחירת הדיאטה, חשוב לא למהר ולהתפתות להתחיל בדיאטה מסוימת רק בהתבסס על ההבטחות שהיא טומנת בחובה. חשוב לוודא שמדובר בדיאטה מאוזנת ובטיחותית. יש לזכור, שבסופו של דבר הבריאות יותר חשובה מהכול ודיאטות כאסח ברובן, עלולות לטמון בחובן סיכונים בריאותיים רבים. אז זכרו, לעשות דיאטה זה בסדר ולפעמים זה אפילו רצוי, אך חשוב להקפיד לבחור את הדיאטה בחוכמה תוך שימת דגש על הפרמטרים הרלוונטיים.