#1

עדיין חושבים מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים? שלא יהיה מאוחר מדי

סיימתם את השירות הצבאי, עבדתם קצת בעבודות מזדמנות, יצאתם לכבוש את העולם הגדול, חזרתם הביתה-ועכשיו מה? בשאלה זו מתחבטים ומתלבטים אלפי צעירים בישראל מדי שנה, ובשאלה זו נעסוק גם אנחנו בכתבה שלפניכם.

המסלול המתבקש: צבא, טיול בחו"ל –לימודים!

בעשורים האחרונים,מסלול החיים הנפוץ ביותר בקרב האוכלוסייה הצעירה בישראל נע בין השירות הצבאי, עבודות מזדמנות, מסלולי הטיול השונים ברחבי העולם הגדול וספסל הלימודים. כאשר הגיל הממוצע לתחילת הלימודים עומד על גילאי 23-24. לימודי תואר ראשון בגילאים אלו, מאפשר לכל אחד ואחת מאותם צעירים לסיים את לימודיו בסביבת גיל 26-27, ולפנות לאפיקים תעסוקתיים ההולמים את כישוריו ואת תחום הלימודים בו הוא בחר.

על פניו, מסלול החיים המצוין לעיל, הוא גם המסלול המתבקש ביותר עבור אלו מביניכם המעוניינים לפתח קריירה עוד לפני גיל 30, ולאילו מביניכם המעוניינים להגשים את שאיפותיהם המקצועיות כבר בגיל צעיר. יחד עם זאת, צעירים רבים דוחים את מועד הרשמתם ללימודים מסיבות שונות, וכפועל יוצא מכך הם חוצים את גיל ה-30 מבלי שרכשו לעצמם מקצוע משמעותי לחיים.

ברוב המקרים, לימודי תואר ראשון בגיל מוקדם יחסית (23-24), מאפשר לכם לשלב את מסלול הלימודים בחייכם עוד טרם שלב החתונה והקמתה של משפחה חדשה בישראל, וכפועל יוצא מכך, הלימודים נמצאים בראש מעייניכם ומהווים את מרכז חייכם. בגילאים מתקדמים יותר, חלק מהצעירים הישראלים מוצאים את עצמם ממוסדים ואפילו אוחזים בידיהם את הבייבי הקטן, דבר העלול לגרום לאי נוחות מסוימת בכל הנוגע לשילוב של לימודים-עבודה וחיי משפחה.

מהו מסלול הלימודים האידיאלי ביותר עבורכם?

שאלה נוספת בה מתחבטים ומתלבטים צעירים רבים בישראל היא: מה הכי נכון וכדאי לי ללמוד? שאלה זו בדומה לשאלה הקודמת (מה עכשיו?), מחייבת אתכם להגיע להחלטה המהירה והנכונה ביותר עבורכם. כיום, עומד לרשותכם היצע מרשים ואיכותי של מסלולי לימוד בכל התחומים האפשריים, החל מלימודי תואר ראשון הנמשכים בין שלוש לארבע שנים, דרך לימודי תעודה והכשרה מקצועית הנמשכים בין מספר חודשים למספר שנים ועד ללימודי העשרה הנמשכים בין מספר שבועות למספר חודשים. בכל אחד ממסלולי הלימוד, תוכלו למצוא את כל תחומי הלימודים האפשריים, כאשר הבחירה בו חייבת להתבצע בהתאם לתחום המעניין אתכם והתואם את כישוריכם ויכולותיכם הלימודיות.

במידה וגם אתם מתחבטים ומתלבטים בסוגיה מה הכי נכון וכדאי לכם ללמוד, מומלץ שתפנו לשירותי ייעוץ לימודים. שירות זה מספק לכם התאמה בין מספר תחומי לימוד לבין יכולותיכם וכישוריכם, והוא מאפשר לכם להיחשף לעולם התעסוקתי הממתין לכם מייד עם סיום לימודיכם. כמו כן, תוכלו ליהנות כיום ממגוון רחב של מסלולי לימוד משולבים במסגרתם תוכלו ללמוד מספר תחומים במקביל כגון: לימודי משפטים ומנהל עסקים, לימודי עיצוב עם התמחות בבניית אתרים, לימודי תקשורת ופסיכולוגיה ועוד. הבחירה בידיכם!