#1

דור הדיגיטל – להפוך תחביב למקצוע


זה מתחיל בילד קטן והמחשב הראשון שלו

הדור שלנו גדל וצמח לתוך העולם הטכנולוגי בחברה המערבית במדינת ישראל. מה שבעיני הדורות שלפנינו נראה כפלא שאותו אי אפשר להבין, ובעיני הדורות הצעירים מאתנו נראה כמובן מאליו בעולם כפי שהם מכירים אותו – אנחנו ראינו מתפתח וגדל. אנחנו חזינו במחשבי ה-dos הראשונים, והתפלאנו מפאר הטכנולוגיה של התקופה. ראינו איך "חלונות" 95 הופכים ל-98 ול-2000, ומשם ל-xp, vista, 7 ו-8. אנחנו ראינו את טלפוני הנוקיה הגדולים של ההורים שלנו ושיחקנו בשקיקה במשחק ה"סנייק" שעליהם – וראינו גם את ההתפתחות שהובילה לאייפונים של היום. אנחנו דור הדיגיטל – וכמעט לכל אחד ואחד מאתנו יש את הקשר והאוריינטציה לטכנולוגי ולממוחשב. ואנחנו קוראים לכם – לא להתכחש לכך. הגיע הזמן לקפוץ על העגלה.


תמיד הייתה לך אוריינטציה למחשבים – אבל לא ידעת מה לעשות עם זה

אם גם אתה חלק מדור הדיגיטל, וגם אתה מזדהה עם העולם הטכנולוגי ומרגיש חלק ממנו – הגיע הזמן לעשות עם זה משהו, אתה לא חושב? הדרך להשגת המטרה הזאת פשוטה בהרבה משנדמה לך – כי העולם הטכנולוגי מחפש מוחות בדיוק כמו שלך. תעשיית ההייטק היא תעשייה גדולה, מתפתחת, נושמת – ויש לך מקום בה. בין אם מדובר בלימודי שפות תכנות שונות, פיתוח אפליקציות או כל מקצוע טכנולוגי אחר – יש לך את האוריינטציה והידע התיאורטי – הגיע הזמן ללמוד ולהפוך תיאוריה למעשה.


להפוך תחביב למקצוע – ולהיכנס בענק לעולם הרווחי ביותר כיום

כניסה לעולם ההייטק היא לא רק בגדר מיצוי הפוטנציאל שלך – אם כי זה היה ויישאר העיקר – מדובר פשוט בעסק רווחי. כמו שציינו כבר, תעשיית ההייטק בארץ ובעולם נמצאת בצורך מתמיד ומתרחב של עוד מוחות יוצרים – ואתה צריך להיות אחד מהמוחות האלה. לא בכדי – עובדי תעשיית ההייטק הם בעלי השכר הממוצע הגבוה ביותר בשוק. זה קשור, בפשטות רבה, לכך שתעשיית ההייטק היא התעשייה הרווחית ביותר בשוק. ואם תרשה לנו לרגע ללכת טיפה יותר רחוק ולהלהיט עוד יותר את החלומות שלך בתחום – רק תחשוב על כל אותם ישראלים עליהם אנחנו שומעים כל כמה שבועות, שעושים אקזיט של מאות מיליוני שקלים בעקבות הרעיון הפשוט והגאוני הבא. היוזמה הבאה הזו – עם עבודה קשה והשקעה עצומה, בנוסף להכוונה המקצועית הנכונה – יכולה להיות שלך. אמנם במקרים מסוג זה יש גם אלמנט של מזל ושל מקריות – אבל מי אמר שלך אין את המזל הזה?


להיות הדבר הגדול הבא מתחיל בלימודים הבסיסיים ביותר

את הבסיס המקצועי הנכון בכל מקרה חייבים לרכוש. הרעיונות הגדולים ביותר, של השמות הגדולים ביותר בעולם ההייטק – התחילו מהלימודים הבסיסיים ביותר, כמו אלה שמוצעים במגוון מכללות ההייטק השונות בארץ. בשביל להיות הדבר הגדול הבא, ולהפוך לחלק מוביל מהדור שלנו – דור הדיגיטל – צריך את היסודות הטובים האלה.