#1

חושבים כבר על הטיול הגדול? כל מה שצריך לדעת


הגיע הזמן שלכם לטיול הגדול – והרווחתם את זה ביושר

מה מושך את הישראלים בצורה כל כך מובהקת לטיול הגדול שכמעט כולנו עורכים בשלב כזה או אחר? ובכן, התשובה לכך נעוצה במדינה שבה אנחנו חיים, ובשגרה אותה אנחנו חווים עד גיל מאוחר יחסית. עד הרגע שבו אנחנו משתחררים מהצבא – אנחנו כבולים למסגרות שאין לנו בהן הרבה חופש תנועה ובחירה. החל בגן הילדים, דרך בית הספר היסודי, חטיבת הביניים ובית הספר התיכון. אלא שבשלב זה, כשנערים בכל העולם בוחרים לאיזה קולג' ילכו – אנחנו מתגייסים לצבא. ושם – בין שנתיים לשלוש, ובמקרים רבים מעט יותר – אנחנו כבולים למסגרת הכי נוקשה וחסרת בחירה שהכרנו. ואז, כשמגיע בסוף זמננו להשתחרר – אנחנו רוצים להיות חופשיים ככל הניתן – והדרך שלנו לעשות זאת היא בטיול המסורתי הגדול של אחרי הצבא.


קודם כל צריך להחליט – איפה לטייל?

זוהי למעשה הבחירה החשובה ביותר שאתם צריכים לבצע כשאתם מתכננים את הטיול הגדול שלכם. ההחלטה הזאת צריכה לנבוע מכמה שיקולים – שבראשם מה שאתם מחפשים ומה אתם רוצים לחוות. לכל יבשת ומדינה יש מאפיינים ייחודיים משלה – ואת ההחלטה הזו אתם צריכים לבצע לאחר מחקר ובדיקה קפדנית של מה שאתם מחפשים. על קצה המזלג: מי שמחפש את החוויה הרוחנית, השונה מאוד מהחומריות המערבית – מומלץ שייסע להודו. מנגד, מי שמחפש מסיבות של לילות שלמים, חופים זהובים ובגדי ים – צריך לתכנן את הטיול שלו בתאילנד. מי שמחפש את הטיולים הרגליים המיוחדים בעולם, עם אווירה רוחנית המזכירה את הודו – יכול לטייל בנפאל. דרום אמריקה מציעה את כל מה שתיארנו – ובעיקר את חווית הטיול האנושית המיוחדת ביותר, בשילוב עם טרקים ארוכים ומאתגרים ביבשת הפרועה ביותר בעולם. סוג נוסף של טיולים – שונה, פראי יותר ונפרד באופיו מטיולים סטנדרטיים של אחרי הצבא – יגיע לאוסטרליה. בקיצור – תחשבו טוב על מה אתם מחפשים ומה אתם רוצים להשיג מהטיול, דברו עם חברים שטיילו – ותבחרו את היעד המושלם לטיול שלכם.


איפה לטוס? מה לקנות? איך לשמור על עצמנו? קצת טיפים

יש הרבה מאוד שאלות טכניות סביב הטיול הגדול, ויש גם המון מידע ברחבי הרשת. את כל המידע הבריאותי – כדאי שתקבלו מהרופא שלכם, שיפרט לכם גם על כל הזריקות שעליכם לקבל. את הקניות לפני הטיול כדאי בהחלט לבצע בצורה שקולה – בדקו האם אתם יכולים לקלוט ציוד מחברים ומכרים שחזרו מהטיול הגדול שלהם. לגבי הטיסות – יש המון אפשרויות וחברות תעופה איתן אתם יכולים להגיע ליעדים השונים – אבל כדאי בהחלט לשקול לא להסתבך עם חברות שאתם לא מכירים בשפה שאתם לא מבינים – ולחפש טיסות של אל על.


לעשות את זה נכון – רגע לפני שהחיים האמיתיים מתחילים

הטיול הוא ההזדמנות האמיתית והגדולה שלכם לפרוק קצת עול ולהרגיש חופשיים באמת רגע לפני שהחיים האמיתיים מתחילים. אחריו יגיעו הלימודים, העבודה והמשפחה – עשו את זה נכון, כל עוד אתם צעירים וחופשיים.