#1

רק אחרי הצבא? אפשר גם טיול לפני גיוס, גם אם יש לך רק שבועיים

הצבא מתקרב בצעדי ענק

החיים של הנער הישראלי שונים מאוד מהחיים של בני גילו בכל מקום אחר בעולם המערבי. כשהנער האמריקאי הממוצע, לדוגמה, מסיים תיכון – ההתלבטות הכי חשובה שלו היא לבחור באיזה קולג' יש את המסיבות הכי טובות, ולכן כדאי ללכת אליו. הנער הישראלי, לעומת זאת, ניצב בפני צומת משמעותי הרבה יותר, שבו יש לו הרבה פחות יכולת בחירה – הצבא. שלא ישתמע לא נכון – אנחנו אוהבים את צה"ל, תומכים בחיילים ובעצמנו נקראים למילואים כשצריך – אבל אי אפשר להכחיש שמדובר במציאות לא פשוטה. בתור התחלה – אל תילחץ מהגיוס. מיליונים התגייסו לפנייך ומיליונים יתגייסו אחריך – וכל אחד מוצא את עצמו בסופו של דבר מרוצה פחות או יותר בצבא. ודבר שני – מאוד כדאי לפרוק קצת מתח וליהנות לפני הגיוס לצבא, שהולך להגביל אותך הרבה יותר.
לטוס לפני הצבא – ולצבור כוח למה שמחכה לך

בשביל לראות קצת עולם ולצבור קצת חוויות לא צריך לחכות לשחרור. אז נכון – הטיול אחרי הצבא הוא חוויה הרבה יותר ארוכה ומלאה לרוב, שיכולה לקחת גם כמה חודשים ולהיות מקיפת-עולם – אבל גם לפני הצבא אפשר לטוס וליהנות בענק. ישנם יעדים פופולאריים במיוחד לנופש לפני הצבא – יעדי מסיבות צעירים, שמצטיינים בעיקר בגילאי עשרה ועשרים שמחפשים את אותו הדבר כמוכם – הנאה ופריקת מתחים. בין אם מדובר באיה נאפה, כוס או בורגס – לעלות עם כמה חברים על מטוס, להזמין מקום במלון ולהתחיל במסיבה בת שבוע היא חוויה שחבל לוותר עליה. מעבר לכך – גם טיול קצר לאירופה יכול להיות מה שאתם צריכים – לנשום קצת תרבות ואוויר אירופי לפני שאתם מתחילים לזחול בבא"ח גולני.
לא חייב לקחת כסף מההורים – לטוס בזול זה קל

לרוב, נערים בני 18-19 לא מצטיינים בעודף של כסף, ולקחת כסף מההורים זה לא תמיד נעים או אפשרי. אבל לא חייבים לשבור חסכונות, ואפשר לטוס בחו"ל בזול, במחירים שגם אתם יכולים להרשות לעצמכם. אתר UP מציע לכם דילים זולים במיוחד למגוון יעדים אטרקטיביים בחו"ל – גם בהזמנה ברגע האחרון. אפילו אם אתם מתגייסים באוגוסט, ונשאר לכם בדיוק חודש בין סיום הבגרויות לגיוס – אפשר דרך האתר להזמין נופש שיתאים בדיוק לזמן ולכסף שיש ברשותכם. דרך האתר ניתן גם להזמין חדר בבית מלון, כרטיסים להופעה או למשחק כדורגל, לסדר גם ביטוח נסיעות – והכל במחיר שאתם יכולים לעמוד בו, וגם בהתראה של הרגע האחרון. שווה מאוד לבדוק ולא לוותר על ההזדמנות האחרונה שלכם להתפרק לפני שלוש שנים של שירות צבאי.
תטוס, תחזור, תתגייס, תשתחרר – בשלום

זה העיקר. החיים האמיתיים מעבר לפינה, והבחירות שתעשה מרגע זה והלאה משפיעות עלייך הרבה יותר. ולכן – לא עדיף לטוס קצת להתפרק בטיול קצר וצעיר בחו"ל לפני הצבא? בוודאי שכדאי. בכל מקרה – גיוס נעים, שחרור מהיר, והרבה הצלחה.