#1

הטיול הגדול אחרי הצבא-טיפים


כל מי שמסיים את הצבא מגיע לצומת דרכים. זה הזמן להחליט מה לעשות בחיים הבוגרים, האם לעבוד, ללמוד או אולי לצאת לטיול הגדול. הטיול הגדול אחרי הצבא הוא החוויה לה מחכים רבים עוד לפני שהם מתגייסים. לאחר השירות הצבאי שלכם אתם יוצאים לחיים הבוגרים, אך לפני שאתם מתחילים במחויבויות השונות של החיים, כדאי שתבלו ותצאו לטיול שלא תצאו אליו פעם נוספת.


יעד מועדף


רבים מבוגרי הצבא תוהים מהו היעד המושלם לצאת אליו והתשובה היא כמובן אינדיווידואלית. אתם צריכים לבחון איזה טיול אתם רוצים. האם אתם רוצים לצאת לטיולים רגליים או לנופש, האם מתאים לכם לצאת למדינות מפותחות או מתפתחות וכמובן חשוב לדעת מהו התקציב העומד לרשותכם. על מנת לבחור בין היעדים השונים יש לקחת בחשבון את מאפיינם העיקריים:
· הודו- מתאימה מאד לטיולים רוחניים שמחפשים טיולים במחירים זולים ומוכנים להתמודד במהלך הטיול גם עם תרבות שרחוקה מכם וגם עם לכלוך על הדרך.
· המזרח הרחוק- תאילנד, קמבודיה, לאוס וויאטנם, טיול אשר מתאים למטיילים שמחפשים את הים והנופש ומוכנים להגיע ליעדים עמוסי תיירים. מקומות הלינה במזרח זולים וכך גם מקומות הלינה והשופינג.
· דרום אמריקה- ארגנטינה, פרו, אקוודור ובוליביה, מציעים לכם טיול הרפתקני שיכול לכלול טרקים, מפגש עם תרבויות חדשות והמון צבעוניות. הטיול מתאים לכל מי שרוצה לבלות ולשלב בין נופים קסומים לתרבויות המוצעות.
· אוסטרליה- אוסטרליה וניו זילנד אלו יעדים קסומים המציעים שפע של טבע קסום, חופים מדהימים וכמובן טיול בשפה האנגלית. הטיול יקר יחסית לכל יעד אחר ומתאים רק אם יש לכם אפשרות לממן אותו.


תקציב


על מנת לדעת מהו התקציב שעומד לפניכם לאורך הטיול, כדאי מאד שקודם כל תבררו על דילים לטיסות באל על. מחירי הטיסות ליעד המבוקש שלכם יכולים להיות משמעותיים ולקבוע כמה כסף יהיה לכם למהלך הטיול עצמו. כמובן, היעד משמעותי מאד לא רק מבחינת עלויות הטיסה אלא גם מבחינת מה שאתם מתכננים לעשות במהלך הטיול ואורכו.


מציאת דילים מתאימים


על מנת לצאת לטיול הגדול שלכם מומלץ שתחפשו אחר דילים לטיסות באל על. הטיסה היא חלק משמעותי בטיול שלכם ובעלויות שלו, כך שככל שתקדימו לחפש אחר הדילים המוצעים ניתן לשער שתחסכו הרבה כסף. אם אתם גמישים מבחינת יום היציאה שלכם ויום החזרה, ניתן לשער שיהיה לכם הרבה יותר קל למצוא את הדיל המשתלם עבורכם.


יציאה לדרך


היום הגדול בו אתם נפרדים (שוב) מהמשפחה והחברים ויוצאים לטיול מתקרב ואתם צריכים להתכונן לכך. אם אתם מתכננים לצאת לטיולים רגליים כדאי מאד שתאבזרו את עצמכם בתיק מתאים לטיולים ותיקחו רק את הציוד שאתם צריכים. ניתן לשער שאתם לא תרצו לצאת עם משקל מיותר לטיול, הרי את המשקל הזה תסחבו רוב הטיול שלכם על הגב.